• i.ü de okuyan bir öğrencinin hasta olarak çapa tıpta psikiyatri servisinde hemde ağır hasta olanlarla bir kaç gün zorla yatırılmasını hatırlattı bana.
    oğlum bunu yapacak kadar manyaksan zaten görüldüğün yerde zorla götürülmen gerekir.
    edit; #69960803 entryi buldum. çocuk çapa tıpta değilmiş ama o üniversitenin başka bölümünde öğrenciymiş.
  • 1800'lerin sonlarında new york'taki bir akıl hastanesinde yaşananları ortaya çıkarmak için cesur bir kadın gazetecinin yaptığı iş.

(bkz: nellie bly)
  • ritalin almak için yapardık. sonra ezip ezip burundan fırtlatırdık.
  • (bkz: mitomani)
  • hayatında psikiyatri kliniğinde yatmamış, orada ki hastalarla yakından bağ kurmamış bir gerizekalının önerisi orada kaldığım her saat hatta her saniye unutamadığım acılara yol açtı. salak salak yatmaya ilaç almaya hevesli olmayın hayatınızda unutamayacağınız bir tecrübe olur hiç öyle gülerek anlatılacak hastane anılarınız olmaz. gece uyumak için kulak tıkacı kullanırsınız, ağlamaktan gözleriniz kıpkırmızı gezersiniz, orada olduğunuz her saniyeden nefret eder doktorların, hemşirelerin be diğer tüm çalışanların size insan gibi davranmamasının katlanılması imkansız bir hal almasıyla iyice aklınızı yitirir hezeyanlara uğrar ataklar geçirirsiniz. yatağa bağlı bir şekilde kendinizi evcil hayvan gibi hissedersiniz. taburcu olup ya da tedaviyi reddederek çıkınca da bir daha asla eskisi gibi olmazsınız. herşeyin değerini öylesine anlarsınız ki çoğu şey boktan ve keyif vermez hale gelir. yatmayın, yatmaya teşvik etmeyin, kötüyseniz iyi olmak için çaba harcayın ve terapi alın ama asla ve asla yatmayın.
  • başlığı açan yazar ücretsiz yemekten bahsetmiş, sosyal devlette zaten yazarın bahsettiği durumun önüne geçmek için, kişi akıl hastası olmasa dahi en azından yemek ihtiyacını giderecek kadar aylık verilir diye biliyorum. evet türkiye de dahildir herhalde. hastaneye gidip zorla antipsikotikler, antidepresanlar içip düzgün aklını bozmayı da kimse istemez, bildiğim kadarıyla ilaçları yuttuğundan da emin oluyor personeller.
hesabın var mı? giriş yap