• yooo, gayet güzel şu anda
  • yaş üzüm rakısını ağzınla içersen ne kadar güzel bir içki olduğunu anlarsın
  • içmeyi bilmeyen için kötüdür rakı. yüzeysel insan için can yakıcıdır. muhabbet edemeyen insan için üzüntü verici..
    rakı, en yakınlarla içilir, hiçbir şeyin gizli kalmayacağı masalardadır.
    bi kere.. göstermek zorunda olduğun bir saygı vardır, emek vardır rakı masasında.. açtığın müzikler bile anlamlı olmalıdır.
    sarhoşluğu kaldırmaz, samimiyetsizlik yanından bile geçmemelidir. bütün sırlar dökülür sevdiklerine, güvendiklerine..
    sabah bir uyanırsın, ne baş ağrısı vardır ne mide bulantısı. hafif bir tebessüm olur bir gece önceki tatlı muhabbetten kalan.. ve pekişmiş sevgiler..

günün anısına olsun.

edit: düzeltme.
  • sevenleri vardır birşey diyemem ama viskinin,
    votkanın veya tekilanın yerini tutamayacağını düşündüğüm alkol çeşididir.
  • görüyor ve arttırıyorum dünyanın en iyi içkisidir.
  • öncelikle burada bahsedilmeye çalışılan rakı edebiyatından ben de hoşlanmam. yok su calacak yok bu konusulacak, vs. ama; hafif sıcak, bunaltmayan bir yaz akşamı, deniz kenarında olmanın da verdiği ferahlık ile birlikte anason özlü 40-50 derece arasında alkol almak pek tabii keyif verir bana. yani, ictigin ortam/alan onemli.

yoksa, pide yediğin ve aynı yerde halvet etmeye calistigin les cekyatında rakıyı gectim bira bile yaramaz. nasıl ki biranın yanında “genellikle” kuruyemis/cips, sarabın yanında sarkuteri/peynir daha uzun sureli bir icim zevki veriyorsa rakının yanında da “meze” gidiyor iste... ki benim icin herhangi bir alkol yanında yediğim sey 0.

gidin rakija icin orta avrupa’da falan. adı rakı degil ya seversiniz.

amk fakir ozentileri sizi hahahh. neyse, fiski icin hadi...
  • bizim yaşlı kurtlarla ne zaman içelim desek hemen rakı diyorlar, lan oğlum bok gibi rakı içmeyelim diyorum, günün sonunda yine onlar kazanıyor. gerçekten de kötü bir içki yav.

hatay konak restaurantta mükemmel mezelerin yanında bile çekilmiyor, adana'da gerçek adanacıda bile gitmiyor bu.
  • içkilerin hepsi kötüdür, önemli olan hangisini sevdiğindir.
  • kokusu kötü ama sağlam içki.
  • el sikini görmeyen kendininkini balta sapı sanırmış. evet, doğru önermedir.

rakıdan başka içki içmeyen için tabii ki rakı iyi içecektir. halbuki bunun iyi olduğunu düşünenler mesela anasonsuz tabii ki de erik rakısı, ayva rakısı, armut rakısı, böğürtlen rakısı hatta dağ çileği (koca yemiş) rakısı hiç içti mi? önce içsin ondan sonra tartışalım.
hesabın var mı? giriş yap