şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ramazan ayı boyunca gün içinde saatlerce susuz kalan insanlara işkence niteliğinde olan bu havuzlar bir ay boyunca derhal kapatılmalıdır. süs havuzları kapatılsın.
  • normalde çeşmeden yada şişeden hadi bilemedin bardakla su içtiğim için beni ve benim gibi düşünenleri rahatsız etmeyen durum. pardon at mısınız.
  • ramazanda nefsine hakim olmak yerine bunu zorlaştıracak şeyleri elimine etmeye çalışan öküzler penceresiz kutulara kapatılsın bence... hiçbir şeyden tahrik olmayıp, hiçbir şeyi canı çekmeyip öyle tutsunlar oruçlarını. bakalım kabul olunuyor muymuş öylesi...
  • süs havuzundan su içen sığırları rahatsız eden durumdur
  • dün bir öğrencimin ağzından, oruç iznini duyduktan sonra,(devamsızlık hakkını kullanıyor ama, tanımlayış şekli, rahatsızlık edici.) hiç bir istek şaşırtmıyor.
  • napiyosunuz fıskiyelerin üzerine mi oturuyorsunuz?

(bkz: cinsel organlarından su girenin orucu bozulur)
  • o da şehvet uyandırıyor zahaar.
  • ramazan gibi, paskalya gibi, yom kipur gibi (yahudilerin kutsal bayramı sanırım) günler geldiğinde etraftan “belli ölçüde” bir saygı beklemek normal bence. bizim de saygı göstermemiz önemli. bizim ülkede sapıtıyoruz ondan bu karmaşa biliyorum ama normal düzeni/ olması gerekeni belirtmekte de fayda var.

ama süs havuzundan da tahrik oluyosan arkadaş biz ülkeyi kapatalım ramazan bitince haber edin gelelim.
    hiçbir zaman anlayamayacagim bu kafayı. lisedeyken ben de tutardim hic aklima çevreye kim ne yiyo kim ne iciyo diye bakmak aklıma gelmiyordu. tek düşündüğüm aksam anneme daha ne kitlesem de yapsa da yesek idi.

ondan da soğuttular sonra zaten bitti. neden soğuttular bu konu bambaşka bir baslik konusu.

tanım: katılmadigim önerme