• normalde çeşmeden yada şişeden hadi bilemedin bardakla su içtiğim için beni ve benim gibi düşünenleri rahatsız etmeyen durum. pardon at mısınız.
  • süs havuzundan su içen sığırları rahatsız eden durumdur
  • dün bir öğrencimin ağzından, oruç iznini duyduktan sonra,(devamsızlık hakkını kullanıyor ama, tanımlayış şekli, rahatsızlık edici.) hiç bir istek şaşırtmıyor.
  • o da şehvet uyandırıyor zahaar.
  • ramazan gibi, paskalya gibi, yom kipur gibi (yahudilerin kutsal bayramı sanırım) günler geldiğinde etraftan “belli ölçüde” bir saygı beklemek normal bence. bizim de saygı göstermemiz önemli. bizim ülkede sapıtıyoruz ondan bu karmaşa biliyorum ama normal düzeni/ olması gerekeni belirtmekte de fayda var.

ama süs havuzundan da tahrik oluyosan arkadaş biz ülkeyi kapatalım ramazan bitince haber edin gelelim.
    hiçbir zaman anlayamayacagim bu kafayı. lisedeyken ben de tutardim hic aklima çevreye kim ne yiyo kim ne iciyo diye bakmak aklıma gelmiyordu. tek düşündüğüm aksam anneme daha ne kitlesem de yapsa da yesek idi.

ondan da soğuttular sonra zaten bitti. neden soğuttular bu konu bambaşka bir baslik konusu.

tanım: katılmadigim önerme
  • orucun farz olabilmesinin şartlarından biri de akıl sağlığının yerinde olmasıdır diye biliyordum ama yanlış biliyormuşum. iyice kaybettiniz kendinizi...
  • yahu gerçekten yok mu şurada "derdinizi sikeyim" gibi bir buton. yeter artık. tutma lan sen sikik oruç falan. ağzını daya musluğa lıkır lıkır iç sudan. kadının gözünü görüp erekte olan mı dersin, deniz görüp su aklına getirip orucunu zora sokan mı dersin. delik görüp nefes alıp almadığına bakmadan * hallenen mi dersin. nasıl bir üle olduk lan biz.
hesabın var mı? giriş yap