• alınabilir seviyeye gelmiştir, 65 bin avroyu nelere vermiyoruz ki..
  • ikinci elinin kimseyi galeyana getirmemesi gereken taşıt.

65.000 yuroya düşen söz konusu araç benim arkadaşlar, ilanı ben verdim. yalnız satmıcam, bir şey deniyorum kaldıracağım ilanı birazdan...
  • corsadan ne bilim cliodan sonra büyük gelmesi normaldir. *
  • sözlükte herkesin range rover kullandığını öğrenmemize vesile olan araç.

üzgünüm fakat artık bende yarattığı tek görüntü çorap giymeyen nargileci reisler.
  • adana'nın güzide mekanlarından pasta bahçesi'ne bununla gitmeyeni almıyorlar. haa tabi şunu da unutmayalım, zengin kocalı, 35 yaş civarı ve en az 2 çocuk annesi bir milf olmanız lazım bu makineye binebilmeniz için. yoksa makine marş basmıyormuş, gavur teknolojisi işte.
  • ikinci elinin 65.000 öğro olduğunu öğrenmemle sevinçten takla atmama neden olan araç.

ama yine de sıfırını alacağım.
  • üretime başlangıcının 2. senesini rekorlarla, ödüllerle kutlayan şirinlik abidesi..

* jaguar land rover dünyada oluşan uçuk talebi karşılayabilmek ve 2011'den beri range rover evoque üretimini desteklemek için halewood fabrikasına 230 milyon pound yatırım gerçekleştirdi.

* bu fabrikada 24 ay içinde 220.000 adetten fazla range rover evoque üretildi ve bu üretimin yaklaşık yüzde 80'i 177 adet küresel pazara ihraç edildi.

* iki yıl önce ilk otomobil üretim hattından çıktığında, range rover evoque, dünya genelindeki müşterilerinden gelen 18.000'den fazla ön siparişle nadir rastlanan bir pazar tepkisi yaratmıştı.

*tek bir land rover araç hattının yalnızca 1 yılda 100.000 kilometre taşını ilk kez aştığı 2012 yılında range rover evoque'a yönelik oluşan 108.000 adetten fazla talep bugün de devam etmektedir.

* range rover evoque, kazandığı 130'dan fazla küresel ödülle, müşterilerin ve medyanın büyük ölçüde takdirini kazandı. range rover evoque, konsept araç görünümü, dinamik sürüş performansı, sınıf lideri arazi becerileri ve son derece uygun sahip olma maliyeti ile beğeni toplamaya devam ediyor.

gelelim yanlış bilinenlere;

*** evoque coupe'yi sakın ola sıfır almayın. bu aracın tek kapılı modeli türkiye'ye ancak 3 ayda özel siparişle geliyor ve fiyatı 5 kapıdan pahalı. oysa ki geçtiğimiz yılın sadece 1 ayında bütün yetkili bayilerin ellerinde kalan coupe araçlar kampanya ile yaklaşık 15.000 euro indirimlerle satıldı. o yüzden coupe alınacaksa 220.000'e sıfırı değil 150.000'e az km, 2. eli tercih edilmeli.

*** teslimat süresi türkiye'de istediğiniz pakete göre değişmekte. bir showrooma girip beyaz renk dinamik veya pure tech paketli aracı paketleyip evde yiyebilirsiniz hemen. özel bir sipariş yaparsanız da siparişi verdiğiniz ayın en geç 2 ay sonrası aracı teslim alabiliyorsunuz.

*** ağustos 2013'te yani önümüzdeki birkaç gün içinde ingiltere fabrika 2 haftalık bir tatile giriyor. adamlar çılgınlar gibi çalıştı 1.5 yıldır, dünyanın arabasını üretti. dolayısıyla türkiye pazarı için ağustos üretim araç yok.

*** aracın az yakmadığını rahatlıkla söyleyebilirim, fakat önümüzdeki 1-2 ay içerisinde bu sıkıntıyı aşabilmek için 9 ileri şanzımanlı evoque'lar türkiye'ye gelecek ve bu araç compact suv segmentinde tarihte üretilmiş ilk 9 ileri şanzımanlı araç olacak. bir yılda 50.000 km'ye yakın yol yapan biri ya da böylesine bir aracın yakıt ekonomisi yapacağını düşünen biri evoque almasın. takdir edersiniz ki sürekli 4 çeker, 2000 motor ve benzinli artı 240 beygirlik hayvani performansa sahip bu güzelliği alanlar yakıt ortalamasını genelde 3. - 5. plana atabilen kişiler.

hadi hayırlı pazarlar canlar..
  • genel olarak yazarlar tarafından yakıt tüketimi ve fiyatına yüklenilmiş araçtır. 2012 model olmasına karşın şu an bu sınıfta fiyat/performans açısından rakibine rastlamadım. iç dizaynı ve malzeme kalitesi yüksek seviyededir. benzin tüketimi ise agresif kullanırsan rahat 100km/15lt buluyor ama sakin kullanımda 11 lt civarındadır. ha bu araba ile ne kadar sakin dururum dersen yalandır. illa ki bir agresyon sergiliyorsun zaman zaman ve bu şartlar altında benim yakıt tüketim ortalamam 5000 km'de 12,3 lt'dir.

haziran ayında otomotiv yaklaşık %19 daralmış. yeni araç fiyatlarına baktım ve araba almaktan vazgeçtim. neden mi? ortalama bir passat 110 bin tl civarında ortalama bir golf 80 bin tl civarında. yine ortalama bir megane 60 bin tl civarında iken ve arabalar bu fiyatları kendine hak görürken, 2012 model bir evoque 150 bin tl'ye almak bence evladır. arkadaş durumun varsa 150 bin tl bütçen varsa gidip sıfır araç alacaksan, alma! elbette daralır otomotiv satışları bu fiyatlara.

tabi ki karşılaştırmalar onun segmentinde değildir ama onun segmentinte olan q5 ve x3 baktığınız zaman yine 2012 model olduğunu var sayarsak, malzeme kalitesi ve sürüş zevki ile fiyat farkı negatif yönde ortadır. evet sıfır almak mantıksızlıktır. bu araca verilen bu para emin olun diğerlerinin yanında optimal bir sürüş zevkidir. ha durumum yok dersen diyecek bir şey yok ama araba kötü dersen hakkını yersin bu aracın. bu aracın sahibi olanlar ise; sok bakıma kullan 2 sene daha, alternatifi bu fiyat parametrelerinde ve sürüş zevkinde yok arkadaş. derdiniz yakıt ise konuşmaya gerek yok, bu ülkemizin yarası. ya kabul edeceksin ya da bu sınıf arabalara binmeyeceksin.

ben mi? senede en fazla 8 bin km yol yapıyorum, metro ve toplu taşıma bazen en önemli olan şeyi zamanı kazandırıyor, ferrarim olsa ne yazar, aynı trafikte daha fazla benzin tüketimi ile beklemek. hergün araba kullanmak zorunda ise bu araç uygun değil ama sürüş keyfi yaşamak istediğinde yola çıkmak istersen ve toplu taşımayı yanında kullanırsan, ülke şartlarına uyumlu bir davranış ile bu araçtan zevk alırsın. özetle oratalama aylık bin tl araba masrafına (benzin+kasko+bakım+trafik sigorta) ayırmıyorsan bu araç sana uygun değil arkadaş.
  • çılgın bir park asistanı var bu bebeğin. smile ile bitirmesini bekliyordum başarılı park sonrası..

http://www.youtube.com/watch?v=euii5ow5a4g
  • beyaz rengi opak olmasından dolayı diğer metalik renklere nazaran 1380 euro daha avantajlıdır. yalnız yetkili bayilerin elinde beyaz pure tech araç neredeyse hiç kalmamış durumda. beyaz sonrası en çok satılan renkleri sırasıyla sumatra black, orkney grey, buckhingam blue, ipanema sand ve indus silver. aracın en çok satılan pure tech paketine ise bugünkü kurla yaklaşık 180.000 tl'ye sahip olabiliyorsunuz, limit indirimlerle yaklaşık 73.500 eu'lara kadar geriliyor fiyatı.

pazardaki rakiplerine nazaran şüphesiz en büyük avantajı benzersiz çizgileri ve belki de 2012 model araçlar arasında en güzel tasarıma sahip olması. bu araca basık demek için içine oturmamış olmak lazım, çünkü arka koltuğuna oturup panoramik cam tavanından gökyüzünü seyreden hiçbir yolcunun bunu söylemesi mümkün değil..
hesabın var mı? giriş yap