• 657. kırkpınar güreşlerinde imza atılan büyük bir rezaletle hakkı yenmiş, ali gürbüze karşı net galibiyeti verilmemiş milli güreşçimiz.

yazıktır günahtır, er meydanıdır orası. antalya grubunun kayırılmasından bıktık usandık artık.
  • 657. tarihi kırkpınar yağlı güreşlerinde antalyalı ali gürbüz‘ü net şekilde yenmesine rağmen 3 şikeci hakem tarafından yenik ilan edilerek hakkı yenilen efsane güreşçi. kendisi bir daha kırkpınar organizasyonunda yer almayacağını haklı olarak ilan etmiştir. 2007 yılında ben kendisini sarayiçi’nde canlı seyredip o yıldan beri kırkpınar organizasyonunun müptelası olmuştum. buradan güreş federasyonuna sesleniyorum: ayıptır, günahtır; recep abiyi kırkpınar için tekrar ikna edin lütfen

edit:’
  • aslen minder güreşci olan recep kara serbest dalda avrupa,balkan ve dünya şampiyonlugu bulunduran milli güreşcidir..2004 yılında atina olimpiyatları icin kampa katılmıştır..kamp secmelerinde aydın polatcıyı yenmesine ramen olimpiyatlara götürülmemiştir...bunun üzere kampı terk eden recep kara 5 gün sonra tarihi kırkpınarda başbehlivan olmuştur.bu başarının üzerine avrupa şampiyonası kampına tekrar cagrılmıştır...kamp esnasında yan capraz baglardan bir sakatlık gecirmiştir...7 ay sakatlık süresinden sonra 2006 kırkpınar yaglı güreşlerinde final oynamıştır..yaşı 23 olan bu genc adamdan daha cok başarılar duyacagımız kesin....
  • 649. kırkpınar yağlı güreşlerinde haksızlık yapıldığına inandığım güreşçi..

kırkpınar gibi dayanıklılığın ön planda olduğu sporlarda ihtarla güreşçi elenmemeli bence..
  • 655. kırkpınar yağlı güreşleri nin muhtemel şampiyonu olan güreşçi.
    edit: başpehlivan.
  • centilmen güreşen mütevazı abimiz. dördüncü başpehlivanlığı hayırlı olsun, helal olsun.
  • 657. kırkpınar yağlı güreşleri'nde son 16 turunda ali gürbüz karşısındaki karşılaşmasında hakkının yenildiğini düşündüğüm eski başpehlivan.

oldukça mütevazi ve centilmen bir başpehlivandır kendisi. çıktığı her müsabakada adı hep finalle, kemerle anılır bu yiğit pehlivanın. ama maalesef hakkını yediler hakkına geçtiler bugün bu büyük pehlivanın.

bu müsabaka sonrasında çeyrek finalde ve yarı finalde ali gürbüz'e karşı tribünlerden hep bir tepki geldi. cazgırlar her ali gürbüz'ü anos ettiğinde seyirciler ya ıslıkladı yada yuhaladılar ali gürbüz'ü. aslında böylece de recep kara'nın dediği "sonucu hakemlere değil kamuoyuna bırakıyorum" sözü doğruluğunu gösterdi.

kırkpınar'ı bıraktığını ve seneye müsabakalara katılmayacağını söylemiş. umarım döner kararında da seneye de seyrederiz bu efsane pehlivanı yine ermeydanında.
  • efsane başpehlivandır. 5 yıl süreyle sporcu, spor hizmetleri daire başkanı ve spor kulübü başkanı olarak hizmet ettiği ordu büyükşehir belediyesindeki görevinden ayrılıp bundan sonraki hizmetlerini kocaeli büyükşehir belediyesi adına sürdürecektir.

661. kırkpınar yağlı güreşlerine hazırlığı sürecinde tanışma ve dizinin tedavisi için kendisine yardımcı olma fırsatım oldu. gerçekten de böylesine bir kariyere rağmen son derece mütevazi bir kişiliği var. kaldı ki güreş kariyeri boyunca ne büyük emekler, ne menem badireler sonrası geldiği noktayı, yaşadığı sakatlıkları dinleyince kaynak geçirdiği ameliyatları dinleyince bir kez daha kendisine saygı duymamak elde değil.

bu sene olmadı ama umarım cumhuriyet tarihinin en genç başpehlivan ünvanı yanına en yaşlı başpehlivan ünvanını da bir gün yazdırabilir
  • 655. kırkpınar yağlı güreşleri altın kemerini 15 temmuz şehitlerine adamış başpehlivandır.
  • ne kadar zaman geçti hala üzülürüm recep kara’ya. adamın göz göre göre hakkını yemişlerdi. başpehlivan olması gereken adamdı.
hesabın var mı? giriş yap