• haas f1 team'in hızlı girişi ile iyi puan toplayan, gelecek sene için scuderia ferrari koltuğu hayali kuran; ama bugün 2017 için yine kimi raikkonen ile devam kararı açıklandığı için, rüyası ertelenen formula 1 pilotu.
  • griddeki muhtemelen en kazma pilot, bugün brezilya grand prix'inde kariyerinde hiç yarış dışı kalmayan ocon'u biçip 10 saniye ceza aldı. bana kalırsa yarıştırılması bile hata, umarım yerine giovinazzi veya leclerc gelir.
  • 2018 azerbaycan gpde güvenlik aracının peşinde lastikleri ısıtmaya çalışırken duvara girerek yarıştan birkaç tur daha çalmış olan kabiliyet düşmanı. zamanında brezilya’da daha formasyon turu dahi atılmadan gride gelirken duvara girmişliği de vardı ama orada inanılmaz yağmurlu hava işin bahanesiydi.
  • 2018 avusturya gp'de güzel bir sıralama geçirip 6.olmuş, yarışta da hatasız sürerek 4.olarak bu sezon ilk kez puan almayı başarmıştır. kazmalar kazması olmasına rağmen kendisi için sevindim.

aynı zamanda esteban ocon katili gibidir. nitekim ocon kariyerinde 4 kez yarış dışı kalmıştır ve bunların 2si grosjean yüzündendir.
  • komik herifmiş. son yarış bitiminde kenara “donut yapmama izin var mı?” diye soruyor. kenardaki eleman “pit duvarı olmaz dedi” diyor. grosjean da “ne demek olmaz!” deyip donut yapmaya başlıyor. böyle anlatınca komik olmadı, şuradan şey ettireyim.
  • bu adami takimda tutan haas takimini ve takim patronu günther steiner'i anlamak gercekten imkansiz.

hicbir sporda duygulara yer yok, olmamali ve ben roman'in tamamen duygusal sebeplerden dolayi takimda tutuldugunu düsünüyorum gecen sezon. en azindan netflix belgeselinden öyle bir vibe almak fazlasiyla mümkün. onun yerine su anda williams'ta yarinsan george russell'i alsalar kim bilir neler olurdu. evet cocuk genc menc ama ayni arabayla robert kubica'ya 1 saniye kadar fark takiyor.

tanim: kasap bir herif. acilen f1 arabalarindan uzak tutulmasi lazim.
  • 2019 ingiltere gp öncesi antrenman turlarında, pit çıkışında kaza yaparak ön kanadı bırakmış. ericsson'un hayaletinin gazabına uğramış bu sefer de:

https://www.youtube.com/watch?v=lmjowiicnus

formula 1 izlerken, grosjean gibi kazmalara ve bir takım para bebelerine de katlanmak gerekiyor. her zaman yetenekli pilotlar ve geleceği parlak gençlerle dönmüyor spor maalesef. ama grosjean gibi "istikrarlı" bir kazmayı bulmak gerçekten çok zor. onu gridde tutanı da, öveni de hiç bir zaman anlayamayacağım.

edit: ha pardon ya.. 11 kez dünya şampiyonu takım arkadaşı kevin magnussen hazretleri'nden daha başarılıymış bu sezon. şimdi anladım.
  • bu adamın hala nasıl f1de yarıştığını hiç anlayamıyorum.sim oyuncularının bile yapmayacağı bir hata yaptı bu sabah.
  • kendisine haas'tan başka koltuk verecek takım var mı merak ediyorum.

haas'ın neden koltuk verdiğini daha da fazla merak ediyorum.
  • f1’deki en beceriksiz pilot olabilir. her kazasından sonra cocuk gibi ağlar, realist değildir. bir hataya çok fazla takılır ve asla o ana geri dönemez. gerçekten hala yarışabiliyor olması bile enteresan.
hesabın var mı? giriş yap