• rüyada ilk kez görülen kişi diye birşey yoktur, yabancı olduğunu sandığımız kişilerin aslında daha önceden saliselik bile olsa gördüğümüz kişiler olduğu düşünülmektedir birçok araştırmacı tarafından.

yani her gün gittiğiniz metroda, otobüste, yolda etrafa daha dikkatli bakın, şanslıysanız bir ihtimal oralardan geçmiştir bu kişi.

(bkz: umut fakirin ekmeği)
  • kızın bulunması mümkündür. zira beyin, kişinin daha önce görmediği hiçbir şeyi rüyada oluşturamaz, simüle edemez.
  • ağlatan şeydir. bir daha onu göremeyecek olmanızın üzüntüsü sizi daha çok hüzne boğar. rüyada olabilecek maksimum mutluluğa ulaşabilirsiniz. göğsünüz sevinçle dolar. kalktığınız anda ise aşırı hüzün ve aşırı sevinç birbirine karışır ve sizi ağlatır.
  • beyin kalp etkileşiminin çok garip oluşunun kanıtlarından biri.

şirket oryantasyonunda tanıştığım ve çok iyi anlaştığım bir kız vardı.
    o sıralar sahip olduğum kız arkadaşımı çok seviyordum, hatta çok aşık olduğumu düşünüyorum samimiyetle.
    neyse bu kızdan hoşlanma gibi bir durum olmadı ama kızı rüyamda gördüğümde deli gibi aşk yaşıyorduk değme filmlere taş çıkartacak cinsten. kızla çalıştığımız birimler farklı olduğu için çok az görüyordum ama whats app ve facebook sohbetimiz vardı. kızı gördüğüm zamanlarda hissettiğim aşk değildi, ama onunla rüyalarda yaşadığım bambaşka birşeydi.
    dediğim gibi kız arkadaşımı seviyordum, ama ne zaman rüyamda diğer kızı görsem güne dopingli başlıyordum.
    sonra kız evlendi, ben kız arkadaşımdan ayrıldım. başka kız arkadaşım oldu, rüyalarda başka kızları gördüğüm oldu ama hiçbiri o kızın yerini tutmadı. gariptir evlendikten sonra hiç görmedim diğer hatunu. saçma mikropsikolojik etkenlerin sebep olduğunu düşünüyorum.
  • aşıklarda, halk ozanlarında çok rastlanan bir durumdur. kanımca aldıkları eğitimin bir parçası olarak buna şartlanan genç aşıklar, bu niyetle uykuya dalıp, gördükleri rüyadaki sevgiliyi daha sonra besteleyecekleri onlarca türkünün ana malzemesi yaparlar.*

(bkz: aşık nihani)
    (bkz: aşık haşimi)
    (bkz: aşık yanguni)
  • devamında, kamyonu devirtmek yerine, gümüş sepet, madlen çikolata aratan rüyalar
  • bir insanın başına gelebilecek hem en iyi hem de en kötü olaydır.bu olayı kelimelere dökmek o kadar zor ki anlatılmaz yaşanır cinsten bir olaydır bu.hiçbir şey'den habersiz gece yatağınıza kıvrılırsınız ve o hazin rüyayı görürsünüz.bir kız ama diğer kızlar gibi değildir o.hani bütün hayatınız boyunca aradığınız bir kız.size sıcak sıcak gülümser.adeta içinizi ısıtır gülümsemesiyle.size gerçekten sevildiğinizi hissettirir.siz ise ona dokunamadan uyanırsınız.işte asıl işkence o zaman başlar.kendinizi tekrar o rüyayı görmek için zorlarsınız.gözünüzü sıkıcı kapatıp yastığa kafanızı gömersiniz.eğer şansınız varsa kaldığı yerden bile devam edebilir rüya.bir keresinde başıma gelmişti.rüyanın ortasında annem okul için kaldırmıştı ve bende lucid dream denen şeyi kazara uygulamıştım ve kısa da olsa aynı rüyaya devam edebilmiştim.peki bu neden oluyor derseniz onu da araştırdım.gerek yabancı gerek türk forumlarda bulduğum bilgilere dayanarak sunu söyleyebilirim ki bu olayın temel sebebi yalnızlık.eğer uzun süredir bir kız arkadaşınız yoksa yolda benim gibi ağaçlara sarılacak duruma geldiyseniz sizin de başınıza gelebilir.ilerde bu problemi yaşayan arkadaşların rüyalarını anlatabileceği bir site açmayı düşünüyorum bakalım kısmet.
  • (bkz: vivid dream)
hesabın var mı? giriş yap