şükela:  tümü | bugün
 • büyük fenerbahçe camiasına,

  sadece türkiye’de değil, bütün dünyada ses getirerek sarı-lacivert bir devrime imza atmış fenerbahçe taraftarı olarak bizler, binlerce şükürler olsun ki, artık günlere güneşler içinde uyanıyoruz. milyonların doğacak diye şafağını sabırsızlıkla beklediği o güneş, sonunda kadıköy semalarından doğdu. sarı-lacivert ışık huzmeleri, ülkenin her yanında fenerbahçe ile çarpan kalplerimizi öyle bir aydınlattı ki, bedenimize sığmayan bu büyük aşkın şiddeti dünyayı yerinden oynattı. bize asırlar gibi gelen uzun zamanlardan sonra ilk defa, başkan’ıyla, yönetimiyle, kongre üyeleriyle ve büyük taraftarıyla aynı duyguları paylaştığımızdan eminiz. camia olarak tek bir tutkunun, tek bir sevdanın peşinden karşılıksız koşmanın ne kadar değerli olduğunu her geçen gün daha iyi anlıyoruz.

  eğer ülke gündemini de bu süreçte ters düz ettiysek bizleri de mazur görün. fenerbahçe aşkının gönüllü mecnun’u olmuş milyonlar olarak bizler, o büyülü armayı ne kadar çok sevdiğimizi bir kez daha anladık. çubuklu formanın hayatlarımızın enerji kaynağı olduğunu tüm dünyaya bir kez daha haykırmak istedik. şimdi güneş doğdu. sıra ışığı fenerbahçe cumhuriyeti’nin her yerine aynı şiddetle yansıtmakta.

  unutulmamalıdır ki, her şey daha yeni başlıyor.

  nice zirveler var dalgalandırmak için fenerbahçe bayrağını bekliyor.

  nice kalpler var fethedilmek için fenerbahçe armasını soruyor.

  nice kupalar var kaldırılmak için çubuklu formalı kaptanlara hasretler çekiyor.

  her başlangıç zordur. ama bunu sürdürmek daha da zordur. son günlerde ekşisözlük fenerbahçe tribünü olarak bizleri üzen bazı gelişmeler olduğunu görmekteyiz. uzun yılların haklı bir birikimi olarak her şey bir anda değişsin sabırsızlığını, ne olacaksa artık hemen olsun kolaycılığını, bazı fertlerimizde, bazı mecralarımızda üzüntü ile gözlemlemiş bulunuyoruz. taraftarlarımız ve kongre üyelerimiz elini taşın altına koyarak bir devrimi gerçekleştirmiştir. bundan sonra bizlere düşen, lider olarak belirlediğimiz sn. ali koç’un arkasında sabırla kenetlenmektir. bizler gibi, dünyayı sarı-lacivert gördüğünden emin olduğumuz başkanımız ve yönetim kurulumuz, kulübümüzün içinde bulunduğu durumu anlama, değerlendirme ve analiz etme süreçlerini yaşıyorlar. bu süreçlerin sonunda, elbette doğru ve net adımlarla parlak geleceğimizi oluşturacak kararlar alınacaktır.

  başkanımız sn. ali koç’un ve yönetiminin alacağı her kararın şartsız, koşulsuz arkasında olduğumuzun, desteğimizi her platformda haykıracağımızın sözünü veriyoruz. 3 temmuz sürecinde nasıl ki fenerbahçeliliğin gereği olarak sokaklarda, caddelerde, her yerde fenerbahçe’nin hakkını savunduysak; bugün fenerbahçeliliğin gereği, başkanımıza ve yönetimine, sağlıklı çalışabilecekleri zamanı vermek, sabrı göstermek ve desteğimizi her koşulda göstermektir.

  profesyonelliklerine ve yetkinliklerine gönülden inandığımız yönetimimizin bizleri başarılarla dolu yarınlara kavuşturacağından, en az fenerbahçe sevdamız kadar eminiz. yolumuza taş koymak isteyenler, duvarlar örmek isteyenler çıkacaktır. fenerbahçe tarihi bu engellerin ardındaki karanlık güçlerin, nasıl yerle bir edildiğini gösteren yüzlerce zaferle doludur. dışa karşı tek yumruk olan bizler, içimizde de büyük birliği yeniden inşa edecek ve gerekli her türlü desteği her ortamda vermekten bir adım bile geri durmayacağız.

  bizler sarı-lacivert devrimi gerçekleştirmiş olan milyonlar olarak bir kez daha haykırıyoruz. fenerbahçe cumhuriyeti’nde güneş hiç batmamak üzere doğmuştur. hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacaktır.

  zafer şarkıları söylemeye hazırlanın.

  çubuklu formanın sahaya çıkacağı dünyadaki her stadı hınca hınç doldurmaya hazırlanın.

  tribünlerde söylenecek yeni tezahüratlara, yeni aşk bestelerine hazırlanın.

  caddelere, evlere asılacak sarı-lacivert bayraklara hazırlanın.
  her doğan çocuğun fenerli doğmasına hazırlanın.

  #sabırsızlıkyokfenerbahçevar

  ekşisözlük fenerbahçe tribünü

  (bkz: ekşi fenerbahçe whatsapp grubu)

  ekşi fener twitter

  hashtag çalışmamız için destek
 • 20 sene aziz yıldırım'ı bekledik, 20 gün ali koç'u bekleyemedik. desteğimiz ali başkan ile. seçim sürecinde ne dedik?

  "inanıyoruz, güveniyoruz. tam zamanı ali koç"
 • sabırlı olanların sonunda mutlu olacağını her zaman gördük. köstek olanlara inat, hep destek tam destek sloganını raftan indiriyoruz!
 • kimsenin bok atmalarına takılmayın onlar anlamaz umut ne demek bilmez ali koç'a inanın.
 • #sabırsızlıkyokfenerbahçevar
 • her zaman söyledik, yine söylüyoruz. ali koç'a çok güveniyoruz, desteğimiz ve sabrımız sonsuz. geleceğe yönelik iyi bir fenerbahçe yaratacağından eminim.
 • özlediğimiz arzuladığımız fenerbahçe için ali koç ve büyük fenerbahçe camiası için sonuna kadar desteklediğim düşünce.
 • ülke ne çekiyorsa tek adam zihniyetinden, kolaycılıktan, sabırsızlıktan çekiyor zaten. oysa ki başarı adım adım ilerleyerek, ilmek ilmek dokuyarak gelir. spor da bunun en basit örneği. hangi kulaklığı alacağına bir haftada karar veremeyen adam, bir haftada teknik direktör belli olmadı diye kurtlanıyor. henüz kulübün ekonomik durumu bile ne değilken, bir soluklan yeğenim! üstelik kulübü ali koç kurtarmayacak; gönül vermiş taraftarı, sen, ben, biz kurtaracağız! türkiye’yi de herhangi bir şahsın kurtaramayacağı gibi.
  nasıl hak edersen öyle yönetilirsin! eline geçen bu yeniden ayağa kalkma şansını sabırsızlıkla, dedikoduyla, saçma beklentilerle harcama... gerisi zaten gelir!
 • ali başkan kocan olacağım dese kabul ederim aga.
 • bu kadar yıl bekleyip güneş doğduktan iki gün sonra homurdanma yaratan taraftar aspor taraftarıdır. siktirip gidip başakşehir'i tutsun.

  çarşamba gününün şafağında şarka bakın. geliyoruz...