• çalgı çengi'den sonra baştan sona keyifle izlediğim ilk türk filmi, fasulye * tadı veriyor. yine çalgı çengi gibi kulaktan kulağa yayılarak kendi kitlesini oluşturacağını düşünüyorum, hayatın anlamını arayanlar izlemesin tabii.

--- spoiler ---

birçok sahne güzeldi ama kulak memesi sahnesinde kahkahalar havada uçuştu ve çarpıştı; acayip bir ses çıktı evde.

--- spoiler ---
  • bayağı keyifli, güzel bir hikayeden ibaret olan bir türk filmi.

bazı sahneler çok zorlama, oyunculuklar çok ahım şahım değil ama eğlenmek, vakit geçirmek için güzel bir film.

tavsiye ederim, izleyin.

--- spoiler ---
    benzinlikte eller havaya makarası on numara.
    --- spoiler ---
  • öyle aman aman bir şey beklemeden izlenebilecek, mutlaka güldürecek olan film.

--- spoiler ---
    kulak memesinden vurulduğunu fark etmediği anlar, baya bir güldürdü.
    --- spoiler ---
  • evde kahkahalar atarak gülmeme sebep olmuş film.
    izleyen herkesi en az bir kez güldürecek bir sahnesi vardır

--- spoiler ---
    özellikle kulak memesi sahnesi
    --- spoiler ---
  • eğlenmek için 10/10 oyunculuk için 5/10 verilebilecek son dönemde izlediğim en güzel türk filmlerinden birisi oldu. başından sonuna kadar kahkaha atarak izledim.
  • tek kötü yanı oyuncular olan fazla eğlenceli türk filmidir.
  • --- spoiler ---

filmin bombası, film boyunca ( kör anıma denk gelmediyse) hiç görünmeyen ama telefon görüşmelerinde sesi duyulan annedir. ayağına diken batmış dişi yakarış sesiyle, telefonda konuştuğu kocası beyefendiye bir:

-gızzzzıma eaoaaeorossssppppu demmaaaağ, deyişi
    var ki, yırtınmanın sözlük anlamı bu olsa gerek.
    --- spoiler ---
  • birgün vizyondaki filmlere bakmadan, sinemaya gitmek için evden çıkıp, öylesine seçip izlediğim bir filmdi. sonrasında iyi ki izlemişim demiştim. garip tesadüfler abartılmış olsa da film başından sonuna kadar güldürebiliyor. son zamanlarda izlediğim en eğlenceli filmlerden biri diyebilirim...
  • sinema eleştirmeni olarak değilde, düz bir seyirci gözüyle izlenmesi gereken çok matrak bir film.
  • silahlı çatışma sahnesi sırasında salim'in kulak memesinin kopması ve ve yarayı ped'le kapatması gülme krizine sokmuş filmdir. son yıllarda yapılmış en güzel yerli komedi filmlerindendir.
hesabın var mı? giriş yap