• profosyonel yatırımcıları seçip onların yaptığı işlemleri kopyalamaniza ve bunu izin veren profosyonelleri ödüllendiren bir sistem. (aşırı özet oldu whitepaper okumanızda yarar var. okuma süresi 1-2 saat aralığında.)

%30 bonuslu pre-ico 1 gün içinde (11ocak) bitiyor. %95'i satıldı coinlerin.

etherium veya btc göndererek katilabilirsiniz. ico projeleri ortaya bazen urun bile cikaramaya biliyor veya meyve vermesi uzun suruyor bununda bilincinde olmanizda yarar var.

sahsen takip ettigim yatirim stratejimin 2 kurali var:
    1- kaybetmeye razi oldugun miktarla oyna
    2- hodl. gereksiz satis yapma ve sabirli ol.(bitcoin 3$ iken alip 100$ oldugunda satmamak dusundugunuz kadar kolay degil, veya 1000 usd'den 130 usd'ye dustugunde "mt.gox crash".)

telegramlari pek aktif degil. yanlis zamanda girmiste olabilirim, slack'de aktif bir komunite olmasi icin feedback yazdim.
    dikkatimi ceken bir konu : team kisminda bulunan simon cook linked profilinde herhangi bir scrinium kelimesi gecmiyor.(sadece mentorlukta yapiyor olabilir)
    bitcointalk websitesini daha aktif kullaniyorlarmis gunluk cevap verildigi soylendi telegramda. sanirim telegramdan daha kalici bir ortam forum, mantikli.

https://www.scrinium.ai/?ref=iyb865

refli linktir. dijital bi haz iste bi meblag tuttugu yok, isteyene gondereyim.

gelen özel mesajlara cevapları buraya listeleyeğim:
    -- binance kullanarak işlem yapılabilir mi ?
    selam,
    maalesef binance'ye aldığınız scrinium coinler gelmez çünkü hala halka arz aşamasında ve exchangelerde yok. nitekim binance bir exchange firması ve zaten güvenmeyede gerek yok. binance'dan gönderebilir ancak binanceye scrleri alamazsınız. (binanceden gönderilmeside tavsiye edilmiyor)

çok basit şekilde https://www.myetherwallet.com/ buradan bir cüzdan açın. size verilecek şifre kod vs bunları bir notepad'e kayıt edin. artık bir etherium tabanlı cüzdana sahipsiniz, bu da ıco'larda eth tabanlı henüz exchange yani borsa sitelerine düşmemiş kripto paraları eth yollayarak satın alabileceğiniz ve saklayabileceğiniz yer oluyor. zamanınız var merak etmeyin yetişecektir.

-- en az yatırım tutarı?
    0.1 eth 470 tl olduğunu yazmıştım ancak dolayısıyla nasıl huzurluysanız öyle yapın. önemli olan getirinizin yatırdığınız paraya oranla artabileceğini veya yok olabileceğini bilmek.

-- sonradan tekrar yatırabilir miyim?
    evet, şu an zaten pre-ico dediğimiz(halka arz öncesi) yapılıyor. ico'da tekrar yatırabilirsiniz ancak, %30 bonus ile alamazsınız. dolayısıyla sonradan yatırırım diyorsanız bunun için en iyi zaman sonra değil şimdidir çünkü bonustan yararlanmış oluyorsunuz.

-- etherium veya bitcoin gönderdim yatırımı yaptım scr coinlerim bana ne zaman gelir?
    11 ocakta pre-ico satışları kapanıyor %30 bonus bitiyor. bundan 7 gün sonra yani 18 ocakta hesabınıza hakettiğiniz bonuslarıyla beraber scr coinlerini yatacak diye websitesinde açıklama yazıyor. ingilizce bilmeyebilir veya görmemiş olabilirsiniz bu sebeple yine de cevap verdim.

-- binance'den gönderdim binance'deki etherium wallet adresime scr gelir mi?
    gelmez. tahminim hayırdı gelen mesajların çoğunda bu konu soruldu. bende sordum sonuç olarak hayır herkese erc20 destekleyen etherium walleti lazım.

-- yanma ihtimali var mı?
    şimdiye kadar yüzlerce ico yapıldı kimileri kötü niyetli olabilir ama bunun anlamak zor tabi. biz 2 ana iki kural tanıyoruz 1- kaybedebileceğin parayla oyna 2- panik satışı yapma, sabırlı olarak tutmayı bil.

-- başka ico var mı?
    evet yüzlerce ico var ve hepsinin sayfalarca whitepaperı var. bunlardan kendim oturup 3-4 saat okuduğum da var, gruptan araştıranların paylaştıklarıda var ama şimdilik hepsini paylaşamıyorum sonuçta 1 tane paylaştım onunlada ilgili 100'e yakın mesaj geldi. google translate ile farklı dilden kaynakları bile okuduğumu biliyorum geçmişte. artık o kadar uğraşmıyorum. her soruyada cevap vermeye çalışınca tekrar çok araştırmam gerekiyor.

-- geri dönüş beklentin nedir?
    bunu bilemem yani doların ne olacağını uzun vadede bilmek gibi birşey. pre-ico veya ico (koin halka arz) olaylarında %250.000leri gören coinler var. 1000tl ile 2.5milyon tl sahibi olmaya denk geliyor bu da. ben duyduğum oranları söyleyebilirim bu oranlara nasıl ulaşıldığınıda bilmiyorum ilk 6 ay %1000-3000 12 aydan sonra %5000-10000.

-- myetherwallet harici ne walletler var?
    erc20 wallet diye aratırsanız çıkan bütün online walletlar uygundur. kimisi offline kimisi online. reviewlarını okuyup güvenebilir misiniz diye araştırmakta tabi sizin yükümlülüğünüz. çok temel sorular yorucu oldu gerçekten.

not0: bu bilgilerin hiç biri bağlayıcı değildir. yatırım tavsiyesi içermez. bilgi paylaşımı odakladır.

not1: referans ile alım yapanlar bana bilgi mesajı geçerlerse(hangi e-posta ile ne kadarlık ne zaman alındığına dair) farklı icolarla ilgilide bilgi verebilirim/vermeyedebilirim.

edit: topuklamış gibi duruyorlar.
  • ico'lar hakkında çok fazla bilgim yok ancak bu sıralar çok fazla konuşulmasından dolayı heyecanlanıp, sonradan treni kaçırmış olmamak için çok cüzi bir miktarda aldım. pre-icon için son saatler. pre-icon'da %30 bonus var. ancak yetişmez diye endişelenmeyin,
    11/02/18 - 11/03/18 tarihleri arasında ico'dan alırsınız. ico'dan ilk hafta alırsanız %20, ikinci hafta alırsanız %15 ve üçüncü hafta alırsanız %10 bonus kazanıyorsunuz. https://www.scrinium.ai/?ref=agx290 referanslı linki bırakıp uzaklaşıyorum.
hesabın var mı? giriş yap