• kimse yazmamış ama ilk bölümdeki,

bi' cebimde yok kapital
    bi' cebimde kenevir tohumu

bölümü yusuf hayaloğlunun suphi adlı şiirine gönderme yapar.

suphi bir acaip adam
    suphi benim canım ciğerim
    kimse bilmez nereli olduğunu
    susar akşam oldumu
    bir cebinde das kapital
    bir cebinde kenevir tohumu
  • bu şarkının sözlerinde hayatınıza dair bir şeyler bulamıyor ve bu sözler size çok anlamsız geliyorsa, tebrikler. gayet de elit bir insansınız. sözlere tutulanlar ise, seviyorum sizleri.

is, pas, kir, kömür, plastik, çöplük, lastik, egzoz, esrar...
  • "tum sehir bir pavyon" sehri o kadar iyi anlatiyor ki...

filistin de olsa farketmiyor, cayyolu da. hepsi kiyafet degistirmis cankiri caddesi.

helal ezhel.

not: yas 33
  • bestekar'da takılan ve insanların üzerine gül atmak suretiyle gül satmaya çalışan deli dayıyı oynatmaları da güzel ayrıntı olmuş. bir de gülcü teyze vardır, bilen bilir, onu da gelecek klipte görürüz belki.
  • "denizi var ama kıyısı yok" derken deniz gezmiş'in kastedildiğini yeni farkettiğim ince şarkı.
  • albümün 06 numaralı şarkısıdır aynı zamanda.
  • ilk dinlendiğinde "egzoz esra" kim ola ki diye düşündürtmüştür. neyse ki esra'lar suçsuz çıktı.
  • gezide yaşamını yitirenlerin bulunduğunu atkı/pankart sekansı(3:38) ile yanağından makas aldıran video kliptir.

gözlerinden öperim çocuk senin...
  • an itibariyle ankara'da idrak edilebilen şarkı

bu arada şarkıda geçen söz inceyi incesu'dan ayıran değil incek'i incesu'dan ayıranmış. ingilizce altyazısı nasılmış diye açınca fark ettim *
    ankara'da yaşamayanlar için belirteyim, malum incek zengin semti, incesu ise klibin de bir kısmının geçtiği merkeze yakın gecekondu semti
  • dinledikçe açılan şarkı.
hesabın var mı? giriş yap