şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hangi ülkede çekildiğini de merak ettiren şirin çocuk videosu.

  muhtemelen türki cumhuriyetlerden biri olduğunu düşünmeme sebep günlük kullanımdaki kısa kelimelerin benzerliğini bir kez daha hatırlatan aşağıdaki kısa cümleleri içerir:

  bakkal ablanın
  "ne viriying?" (ne veriyorsun?),
  "kaç ... va?" (kaç ... (paran) var?),
  "bu gada mı viriying sen?" (bu kadar mı veriyorsun sen?),
  "ne alasıng" (ne alacaksın) ve son olarak da
  "meh" (al)*

  cümlelerinin karşılığını yazıyor olmak elbette kendimi şota'nın tercümanı gibi hissettirse de özünde oralarda birileri ile aynı dili konuşuyor olmayı hatırlatarak iyi de hissettirdi.
 • düğme üstünü almadan gitti cömert bebe. ayrıca konuşmadan, eliyle şekeri işaret etmesiyle de cool'luğundan taviz vermedi.*
 • duygusal bir kısa filmin başrol oyuncusudur.
  şekeri aldıktan sonra ışık hızıyla dükkandan çıkması dahil*

  not: çeviri için sonsuz teşekkürler.
 • aklima cocukluguma dair bir hikaye getirmistir. 4-5 yaslarinda falanim, anaokulu bebesi. annemin beni ilk defa bakkala gonderisi... canim cikolata istiyor ve annem bana para veriyor, gidiyorum bakkala ne varsa dolduruyorum etegime, o janjanli paketleriyle, çikolata ve sekerler beni cezbediyor, hepsinden 3'er 5'er dolduruyorum, o kadar cok sey aliyorum ki etegime sigmiyor. parayi bakkal amcaya uzatiyorum ve eve donuyorum. annem beni gorunce şok oluyor, ben sana bunlari almana yetecek kadar para vermedim diyor. paranin degerini bilmeyen m.a bir kagit parcasiyla tum bakkali satin alabilecegini saniyor, ne guzel hayat! annem elimden tutup bakkala goturuyor ve ozur diliyoruz, bakkala da niye bunlari almama izin verdigini soruyor, bakkal amca da geri getireceginizi bildigim icin sesimi cikarmadim diyor ve m.a abur cuburlarina veda ediyor.

  m.a'nin ilk alisveris deneyimi boyle gerceklesiyor. tee o zamanlardan belliymis alisverise doymayacagim...
 • çocuk heryerde çocuk , saf tertemiz
 • dünyanın en saf ve temiz insanı çocuklardır..hepinizi çok seviyorum çocuklar.sizleri sevmeyen ve üzen herkesten de nefret ediyorum.
 • bakkal amcanın bir şekere dünyaları aldığı olay.
 • çok tatlı ya.
  dirseğini dayarken işaret etmesi ayrı tatlı.
  belli kafasına koymuş o ürünü . başkasını istemiyor kerata.

  2018 rusya güzelinin türk kızı olması vs şeker alabilmek için bakkala 3 düğme veren ufaklık
 • 5-6 yasindayken sokakta oynadigim bir gun elma ve horoz seker satan amcaya ayagimdaki terlikleri verip karsiliginda seker almami hatirlatmistir. e tabi eve de yalin ayak döndüm. ben cocugum kafam basmiyo anladimda o terlikleri alan adam nasil aldi bir seker icin.