• başta sevdiğim bir hesaptı fakat klişe gerçek oldu sonradan bozdu çizgisini bunu baştan belirteyim. olay şu şekilde gördüğüm kadarı ile kripto burak denilen (kendisi daha öcnesinde selcoinin iddalı dil atanlardandı) bir genç selcoin denilen bu fenomen ile bireysel yazışmalarını yayınladı. içeriğinde aşağıda görebileceğiniz gibi kendi cebini doldurma amaçlı coin çıkarmayı planlayan bir tip imiş. fazla güvenilmemesi gereken bir hesap bence hatta hiç güvenilmemeli ama takip edilmeli çünkü bu hesaplar coin paylaşıyor ve at yarışı tayfası (dyor nedir bilemeyen) hemen ardından alıyor bir de sağda solda shilleme çalışmaları yapıyorlar, takip ederseniz bu mini/büyük pumplardan/shillemelerden yara almadan kurtulursunuz.

kripto burak hesabı: https://twitter.com/kriptoburak

yazışmalar:
    https://twitter.com/…urak/status/991761950131580934
    https://pbs.twimg.com/media/dcoqkknx4aawbbs.jpg
    https://pbs.twimg.com/media/dcn2fldx4aawgm6.jpg
    https://pbs.twimg.com/media/dcnyojkx0ayvd12.jpg
    https://pbs.twimg.com/media/dcnyojiw4aii_w7.jpg

çıkarılacak ders: bu tiplere dikkat etmek gerek, hacimsiz coin söylerler pump olur, hacimli coin söylerler düşen trende destek olmaya çalışırlar sırf ellerinde olduğu için. yukarıdaki yorumda görülebileceği üzere şovenist hayran kitlesi bu camia içinde de bulunmaktadır ne yazık ki.

not şu sıralar: borsaları tehdit eder vari konuşuyor, kendini eleştiren hesapları şovenistlerine spamlattırık kapattırmaya çalışıyor. saldırgan bir profil çiziyor içi boş şekilde.
  • geçtiğimiz kasım'da şu sevdiğim lafı etmiştir:

sevgili #bitcoin sever yatırımcılar... 1950'lerin taksim'de bebek'te parsel parsel arsa alıyor gibisiniz. hatırlatmak istedim... yakın gelecekte; buralar dutluktu diyeceksiniz.
  • kripto piyasasına erken girmenin ekmeğini yiyen twitter fenomeni.
    tweetlerine en ufak olumsuz yazan herkesi bloklar. böylece tweetleri altında olumsuz yorum göremezsiniz. hakkında yazılanları sansürsüz okumak için buyrun : https://kriptorank.com/@selcoin
    kriptorank sitesinde olumsuz yorumları sildirmek için site sahibi az tehdit etmedi.

--- spoiler ---

20 mayıs 2018: "margin trading için referens link paylaşmam. oradan gelecek para eksik olsun."
    18 temmuz 2018: "referansım ile kayıt olup..."
    https://eksiup.com/4de71586958

saçma koin shillemekten başka birşey yapmaz. ayı piyasasında dişe dokunur analiz yapabildiğini görmedim. fikirlerine uygun olmayan yorum olunca direkt engeller. eleştiriye katlanamaz. takip etmezseniz başarı şansınız artar piyasada
    (10 temmuz 2018, 02:04)

boğada ayı geliyor diye milleti uyaran. ama nisan ayında sözde boğa başladı diye milleti gaza getirip arada kitabının da reklamını yapan insan :)
    (22 haziran 2018, 08:26)

takip etmenize gerek yok. size klasik bir selcoin nasıl davranır onu çizeceim. btc analizi yapması için bol favori eşliğinde kahvesini yudumlası gerekir, favoriyle çalışan fenomen yapmışlar. anlık btc fiyatımız x olsun.
    her zamanki analizimiz de şöyle ; btc x + 500 dolar olursa düşüşü kurtarırırır, x -500 dolar altında kapanışlarda sıkıntı büyük ayıyla döneriz. evet bu analizi yapan herkes selcoin olabilir. maalesef geniş kitlelere 5400 satoşiden flixx aldırarak buradan x2 yapacak diye açık açık yazdı. onbinlerce takipçin var insan düşük hacimli borsada zirvedeki coini paylaşmaya utanır, sıkılır biraz. boş laf salatası bol, eski tweetlerini çok iyi siler, 3 aylık takip döneminde iyi teknik analizine ben denk gelmedim. takipten çıkmanız yetmez engeli de basın ki arada zaman akışında hiç çıkmasın.
    (8 haziran 2018, 23:07)
    --- spoiler ---
  • birkaç gün önce binance üzerindeki hesabını hack etmişler.
    2fa kapattırmış ve önceden de e-mail ele geçirilmişti.
    olur böyle vakalar
  • son dönemde ne dediyse tıkır tıkır oldu. balina mısın balina kankaların mı var nedir amk. son 10 günde lafını dinlesem %40 içeri girmezdim.
  • kendisinden çok şey öğrendim ve tahminleri en çok tutanlardandır. yalnız; şimdiye kadar altın grafiği ile paralel olduğunu fark etmiş olacak ki uzun zaman önce bitcoin'de 60k beklediğini söylemişti ve düzeltme beklediği yerler de altın grafiği ile uyuşuyor. madem altın grafiğine göre yorumluyorsun neden 1200 dolar olabilir dedin korkup 3k'dan toplayamadık? kendisi sayesinde tek kuruş kazanmadım aksine flixx coin'den dolayı zarardayım ancak kendisini severim ve de yöneltilen eleştirilerin %99'unu hak etmeyen; aksine övgüler hak eden birisidir ama referans belirtmeden hedef veriyor. btc analizlerinde altın kelimesini ağzına almamıştır mesela. fiyat 3k civarı iken "bakın altın grafiği şimdiye kadar neredeyse birebir çalışmış ve buna göre dipteyiz ama bundan sonra uymama ve 1200 dolar'a gitme riski de var" diye uyarsaydı takipçilerinin çoğu şimdiye kadar ihya olacaktı bence. burayı okuduğunu biliyorum; bu esrarengiz kahin havasını bırakıp şeffaf olmanı ve analizlerinde daha detaylı sebepler belirtmeni dilerim üstad. bir de "hera" isminde hesabı vardır barginex'te; bot hesap diyor ama sahip çıkmasını tavsiye ederim çünkü birkaç hafta önce pozisyonları incelemiştim resmen kumar oynuyordu.
  • bu alemin kralı. düzgün adam. coin çıkarsın all in gireyim.
  • 1 aydır takip ediyorum. çok yuvarlak ve üstü kapalı konuşuyor ve tahminlerinin yarısı tutmuyor. o yüzden çok dikkat edin derim.
  • kendisini sıkı takip etmem ama camiadaki en iyi analizcilerden olduğunu bilecek kadar uzun zamandır aşinayım, hakkındaki kötü eleştirilerin neredeyse hiçbirini hak etmiyor. isabet konusundaki geçmişi hakkında yazılan abartılı karalayıcı yorumlar "ekşi sözlük hiçbir şeyi beğenmeme camiası"na ait gibi duruyor. masterluc'a da en iyi günlerinde bile çamur atanlar vardı şaşırmıyorum bunlara zaten. bu iş kehanet değil analiz, aklınıza sokun. uzun vadelilerde %40 isabet oranı olan analizcilere bile iyi deriz. selçuk geçer ve eylem cülcüloğlu gibilerinin bile büyük tv kanallarına davet edildiği ülkemizde kendisinin de davet edildiğini fakat kimliğini açıklamamak için kabul etmediğini düşünüyorum. hakkındaki ilk entrym için: #91714643
  • üstteki yazarın "analizden anlamıyor" dediği kişi bu yılın mart'ında(bazıları daha eski) birkaç yıl sonu tahmini yaptı ve bunlardan bazıları aşırı marjinal tahminlerdi. yıl sonuna yaklaşıyoruz şimdiye kadar eurusd yorumu hariç(yine de bearish durumda) hemen hepsi tuttu sanırım, usdtry için yıl sonu beklediği bullish hareket de başladı, bakalım. 9 ağustos 2017'de bitcoin henüz 3400 dolar civarında pek itibarı olmayan bir enstrümanken 2018'de 1btc'nin 20k olacağını beklediğini söyledi ve bildi. bu yıl fiyat 4k belki daha da aşağıdayken yatırımcılar twitterda depresyon triplerine girdiğinde wall street'in bu fiyatlardan topladığını söyledi ve 13k görüldü. üstteki yazar bir de dolandırıcı olduğu ithamında bulunmuş, selcoin'in tahminleri için kimseden para aldığını bile görmedim. özellikle kısa vadeli analizlerde elbette yanıldığı oluyor ancak daha önce de dediğim gibi bu iş kehanet değil analiz ve adam yatırım tavsiyesi vermiyor. yazarın daha iyi analiz yapma iddiası varsa çıksın rakip olsun da türkiye twitter kripto camiası olarak biz karar verelim kimin ne olduğuna.

selcoin'in son videosundaki "doğru veriler sizi finansal piyasalarda gerçek doğruya taşımaz" cümlesi not edilesidir. bu piyasalarda mantık kuantum evrenindeki gibi işliyor. normalle alakası yok. her zaman daha iyi teknolojisi, hikayesi olan enstrüman değil market makerların seçtiği enstrüman değer görüyor(selcoin kendisi, anladığım kadarıyla bitcoin'i meşhur yapanın market makerlar değil kitle benimsemesi olduğunu düşünüyor). finans öğrenmeden önce ben de e. snowden gibi yazılımcı bakış açısıyla baktığım için bitcoin'i bazı altcoinlere kıyasla ilkel olduğu için parlak bulmuyordum ama dediğim gibi mantık işlemiyor. finans da öğrendikten sonra kafamdaki parçalar yerine oturdu; facebook sermayenin tercihiydi myspace(liseliler bilmez) orjinal olan, edison sermayenin tercihiydi tesla muhteşem olan. altcoinlerden biri gelecekte bitcoin'i myspace yapar mı göreceğiz.
hesabın var mı? giriş yap