• hell on earth dinlemekten diğer şarkılara bir türlü geçemediğim albüm.

mk bu nasıl bir şarkıdır mübarek?

edit: alakasız olcak ama, kendi şarkılarımı aşagı bıraktım, dinleyip destek olan olursa dev mutlu eder.
    https://open.spotify.com/…rce=copy-link&dl_branch=1
  • 80'leri yeniden canlandırmakla ilgilenmeyen bir maiden albumu. dört nala bir trooper bulamadık ama blues ve country altyapı duyuyorum ben. sana puanım 8.4 kanka.
  • lost in a lost world gibi söz-müzik mükemmel ikilisini yakalamış bir şarkıyı içinde barındıran bugün yayınlanmış yeni maiden albümü. klasik dönem albümlerinden süre olarak bayağı da bir uzun albüm, şarkılar uzun.
  • girişinden itibaren oldukça etkileyici bir şarkı. ben davul seviyorum. böyle güm be de güm diye başlayan şarkılar heyecanlandırıyor. albümün öne çıkan parçası, aday 1.

albümde boş yok diyebilirim. dinledikçe sindireceğiz tabi ama böyle ilk dinleyişte bile bu kadar heyecan verdiyse...
    hell yeah!

başıma bişi gelmiycekse: bruce eski bruce değil. e tabi bu da normal, adam 63 yaşına gelmiş, yaşına göre çok iyi performans. ama bende scream'lerde çok zorlanıyormuş izlenimi uyandırdı. clean vokal kısımlarında da derinden gelen, dingin bir sese dönüşmüş.

bu albüm şarkı şarkı yorumlanmayı hak ediyor bence, bir ara yapayım.
  • polifonik melodi dolu albüm.
  • senjutsu (namı diğer sage jutsu, kelimenin tam anlamıyla: sage techniques) doğal enerjinin kullanımını içeren özel bir jutsu alanıdır. bilgeler olarak bilinen senjutsu uygulayıcıları, senjutsu çakra yaratmak için doğal enerjiyi bedenlerinin içine çekmeyi, onu kendi çakralarıyla harmanlamayı öğrenirler. bu çakra, kullanıcının tekniklerine yeni bir güç boyutu eklerken, başka türlü mümkün olmayacak tekniklerin kullanımına da izin verir. bir diğer deyişle filler bölümler dahil 720 bölümle kullanımının ne kadar zor ve karşılamasının da bir o kadar güç olduğunu gösteren naruto'nun zor uğraşlar karşılığında kazandığı, bizlere de çok çalışmanın ve azimli olmanın muhteşem başarılara yol açacağını gösteren özel bir güçtür.
  • fear of the dark tadında mükemmel bir albüm.
    bruce dickinson enfes sesiyle, grup çok başarılı melodileriyle bir kez daha gönlümü şenlendirdi.

albümde kötü diyebileceğimiz bir şarkı yok. hepsinin polifonisi, armonisi sağlam. başa sarıp yeniden dinlenesi şeyler.
  • bak ben ihtiyarladım artık. sabah hapşırdım diye boynum sırtım tutuldu. biri benim yerime de headbang yapsın.

kas gevşeticimi alıp dinlemeye başladığım albümdür kendisi. haydi bakalım.

dinledim editi: adamlar yıllar sonra hiç bozmadan yeni albüm nasıl yapılır onun dersini vermiş. işte vizyon, işte kalite, işte feraset. harika. darkest hour ve the parchment en çok dikkatimi çekenler oldu.
  • (bkz: hell on earth)

açın şarkıyı, şurayı bruce ile söylemeye çalışın. gününüz mutlu geçsin.

all you have been, all you have seen
    lost in somewhere in your dreams

how the angels they have fallen
    all is nothing what it seems

ın the voices that you hear now
    ın the voices in your head
    now are thinking of a lifetime
    you can never feel again
    ı wish ı could go back
    will never be the same again
    bled for all upon this hell on earth

and when ı leave this world
    ı hope to see you all again
    on the other side of hell on earth

upon the eyes of good
    ı'm following the light again
    ın between the dark of hell on earth

on the other side, ı'll see again heaven
    so far away from this hell on earth
  • bugün aldığım en güzel doğumgünü hediyesi olan albüm.

20 yıl önce lisede biriktirdiğim harçlıklarla kasetlerini alıp etiketleri soyulana kadar walkmen ile dinlediğim günler geldi aklıma. steve harris'e özenip bas çalmaya başlayışım.
    10 yıl önce sahnede ilk defa gördüğümde gözlerimin dolduğu anlar. steve harris ile sahne önünde karşılıklı the evil that men do söyleyip bilekliğini kaptığımdaki şaşkınlığım.
    havalimanında uçaktan inerken ed force one'ı görüp uçağın pilotu ve hosteslerle birlikte cama yapıştığımız an. yıllar sonra tekrar yabancı bir ülkedeki konserde 'iron maiden ulan' pankartı açıp bruce dickinson'ı dumur ettiğim an. askerde dolabıma komutandan gizli iron maiden posteri astığım günler. gençliğimin özeti oldu iron maiden.
    yıllar geçti ve biz 40'lara yaklaştık ancak hala aynı heyecan ile bekledik yeni albümlerini.

harika bir albüm olmuş. çok yaşayın dedeler.
hesabın var mı? giriş yap