• tanıdığım en baba, en azılı abazanların her birinin mazisinde en az bir adet dans kursu olduğunu düşünüyorum da, sanırım öküz haklı beyler.
  • ölürse ortaklık bozulur.
  • mantıklı davranan adamdır. en iyisi birlikte gitmeleridir. hem daha anlamlı, daha romantik, daha ateşli olur.
  • kıskanılınca kendini fasulye gibi nimetten sayan ineğin erkek arkadaşıdır bu öküz. bir "inek" olarak o "öküz"ün ne düşüneceğini bilmeden hatta umursamadan tango kursuna yazılır, olaylar gelişir.

edit: işbu entryde "inek" ibaresi öküz'ün dişisi anlamında kullanılmıştır.
  • (bkz: kurs almak)
    (bkz: türkçe)
  • tango ve bilumum latin danslarının içerdiği erotik figürlerden rahatsız olan yurdum erkeğinin olağan tepkisidir.

bu bilinçle zamanında benim de yaptığım bir kısıtlamadır. çünkü yanımda kız arkadaş bulamamaktan şikayet edenlere öneri olarak geliyordu "e bi dans kursuna falan yazıl bari" diye. nasıl gidip sevgilimi atayım bu kurtlar sofrasına.
    çok kez uğruna tartışmalar yaşanmasına rağmen inadımdan dönmemiştim, haklılığımı da dibine kadar kanıtladı zaman denen dalga. bir süre sonra ayrılık yaşanmasından fırsat bulan eski sevgili yakaladığı özgürlükle tangoya başladı. ve bilin bakalım ne oldu? dans grubundan bi gevşekle ilişkiye başladı. sonrasında facebook'ta beraber tango yaparken fotoğraflar falan fistan. mınakoduklarım...
    not; süreç sahte hesaptan takip edilmiştir.

şimdi bunu gördükten sonra sen bana bülbül olsan günlerce dil döksen "dans moderen bi zanaattır, buna izin vermemek şöyleliktir böyleliktir" diye ben yine sana "he" demem. yahu benim böğrüm yanmış gardaş nasıl diyem?
  • tangonun nasıl bir dans olduğundan bihaberdir.
    filmlerde, gösteri danslarında gördüğü erotik figürlere kanmamalı, bu figürleri yapabilmek için yıllarca çalışması gerektiğini bilmelidir.
    en iyisi kendisi de kursa başlayıp; neyin ne olduğunu yerinde görmeli, biraz adım atmayı, biraz müziği dinlemeyi, biraz partnerini takip etmeyi öğrenerek azıcık yontulmalıdır.
    zöe : aynı öküz bu entariyi de itina ile kötülemiştir.
  • bu öküzden bir tane de bende var.ama ben o öküzden çok memnunum.sevgilisinin karşı cinsle tensel bir temas içinde olmasını istemiyor olabilir bu öküz.dans hocası gün boyunca kaç kişiyle dans ediyor,karşısındakini cinsel bir obje olarak görmüyor,işini tamamen profesyonel bir şekilde yapıyor,bu şekildeki bahanelere tamamen karnı toktur.kendisinde de sevgilisine partner olabilecek yeteneği görmüyor,danstan pek haz etmiyorsa sevgilisi de sırf hevesini almak için dans konusunda ısrar ediyorsa öküzü kızdırmanın hiç alemi yoktur.çünkü siz o öküzü seviyorsunuz ve dans sizin en büyük hayaliniz falan değilse bir konuda da eksik kalıverin.
  • sevdiceğin "seninle tango kursuna gidelim mi?" teklifini geri çevirip, "ben gelmessem sen de gidemessin" diyerek hiç bir çözüm önerisinde bulunmayıp, sadece sözünü geçirterek egosunu tatmin etmeye çalışan geri kafalı hanzo modeli.

muhtemel son: öküz tarafından kursakta bırakılan tango hevesi bir sonraki "yalnızlık dönemine" ertelenir.
hesabın var mı? giriş yap