• stripfilm isimli film sitesinde tanıtılmış filmdir.

http://stripfilm.com/film/shaun-of-the-dead/
  • bütün güzel yorumlara karşın beklentimi yüksek tutmadan izledim bu filmi ve anladım ki yüksek tutsam da pişman olmayacakmışım çünkü çok eğlendim izlerken.

--- spoiler ---

en çok koptuğum yerlerden biri zombi taklidi yapmaya çalışırlarken annenin taklidini çok beğenmeleri ama aslında annenin sadece dalmış olmasıydı. yaşayan ölü gibiydi kadın zaten.(aklıma ada zombilerin düğünü'nde vapurda uyuklayan teyzeler geldi.) (ayrıca da anne rolündeki kişi doctor who'daki harriet jones'tu. selamlar olsun başbakanımıza)

zaten en sonlarda chris martin'i de 2 saniye gördüm pek sevindim. mini minicik martin freeman da göründü.

ed'in her hareketine ayrı ayrı koptum. en kritik anda cep telefonuyla gevşek gevşek konuşması. molotof kokteyliyle yardırırken yakalanması ama her şey bittiğine arka bahçedeki kulübede hala bir arkadaşlık bağının(!) olması hala ps oynamaları güzeldi.

bahçelerindeki zombiyi sarhoş sanıp kafa bulmaları, işler sarpa sarana kadar olup biteni farketmemeleri, elbette çitten atlama sahnesi, `queen'
    'in artan temposuyla zombilere girişmeleri, ayrıldıktan sonra shaun yaşlı gözlerle otururken arkada chicago çalması vs vs her şey çok güzeldi.

--- spoiler ---
  • pek komik olmayan film, izledim; ama bir sahnesini bile hatırlamıyorum
  • basroldeki sisko eleman osuruyor, hem de 2 kere, daha nolsun.

cogomik film evet.

iste ulkemiz gencligi sahan yaptiginda bok atar - ki atilmasi kesinlikle gerekli, orasi ayri - ama ingilizi yaptiginda sandalyeden duser. yok ama pardon, bu zombi filmlerinin kliseleriyle cok guzel dalga geciliyordu dimi?
  • amerikan kahramanlık hikayeleri izlemeye alışmış bireyler tarafından beğenilmemiş filmdir.
  • buradaki olumsuz yorumlara rağmen ben bir şekilde beğenirim diyerek izlediğim ve sonunda haksız çıktığım film. vasat ve zorlama bir film lan bu ilk yorumlara bakıyorum da adamlar toz kondurmamış 2-3 yerinde güldüm. eğer sıkı bir ingiliz komedisi izlemek istiyorsanız şunları izleyin;

(bkz: lock, stock and two smoking barrels)
    (bkz: snatch)
  • zombi filmlerinin hepsinin bok gibi olduğunu düşünürsek, tek güzel zombi filmi olduğu söylenebilir.
  • parodi olsun ya da olmasın, oyuncu kadrosu olsun, yönetmeni, senaristi ve ismini sayamadığım elemanlar olsun, birçok ciddi ciddi zombi filmi yapan elemanlardan daha iyi bir iş çıkarmıştır. ayrıca birçok zombi filmine de inceden dokundurmuşlardır. (bkz: ince görmek) ben severek izledim.

ayrıca bu filmin özel çizgi romanı çıkmıştır ve gayet de güzeldir.
  • filmin serisine yapılan yorumlara karşılık, gaza gelip izledim ve bir buçuk saatim çöpe gitti. arkadaş kapatamıyorum bir şeyi açtığımda da. yani zorla gülmek istedim resmen olmadı. 2. film de böyle ise yeşillendirin de izlemeyelim arkadaşlar. ayrıca o shaun bana çok ali atay geldi lan. resmen ingiliz aksanlı mecnun.
hesabın var mı? giriş yap