• gerizekalı olmak. kendimden biliyorum..

6 yıl sonra gelen edit: 15 yıllık gerizekalılığıma son vermiş bulunuyorum. darısı başınıza!
  • birine çok alışırsın.ama alışmaman gerekiyordur bir nedenden dolayı.çekip gitmiştir ya da o lanet biri.ama hep aklındadır.
    canına tak edince bu durum başka birşeye alışayım,tiryakisi olayım,kolay ulaşayım,keyfime bakayım dersin.yeni alışkanlığın cebinde olur,krizin geldi mi ulaşırsın,aklını artık o mesgul edecek sanırsın.
    salaklığın son noktası olan bu eylem tam anlamıyla bir ters köşe durumudur.onu unuttursun diye başladığın sigara,her yakışında,her içine çekişinde onu hatırlatır sana.daha da efkarlanırsın.efkarlandıça bir sigara daha yakarsın.derken derken...ne ruh sağlığı,ne beden sağlığı kalır.
    kaçınınız.
  • evde kokain veya lsd kalmaması.
  • erkekler için, kızları etkilemeye çalışmak sigaraya başlama sebeplerinin başında gelir. kızların hiç etkilenmemeleri üzerine bu tip erkeklerin hayal kırıklığıyla sigaraya devam ettikleri gözlenmiştir.
  • kadın

arkadaş
    bir de bu dünyanın bokluğunun farkedilmesi.
  • şimdiye kadar bütün yazanlar bahaneler, kimse asıl sebep "denyoluk" u yazmamış hayret.
  • dertli bir zamanında içki içerken yanındaki herkesin sigara içmesi ile birlikte " içeyim lan nasıl bişeymiş belki rahatlarım biraz" demek.

sonra bir süre içince de " bırakırım istersem sıkıntı yok. benim iradem güçlü, nefsime hakim olabilirim rahat ol hehehe" dedim. be ammsktğim yavşağı tüm dünyada sigara bağımlılık yaratır denilirken kimsin sen? superman misin sen? mal gibi bırakmaya çalışırsın şimdi.
  • lise 2 zamanları olması lazım, öğle arasına çıktım büfeyi gördüm dedim ben sigaraya başlayayım. ilk parliamentimi aldım [o güne kadar hiç içmedim] sigaraya başladım.

beni sigaraya başlattığı için ne bir arkadaşımı nede arkadaş çevremi suçlayabilirim. benim çevrem iyiydi, ben kötüydüm.
  • sigaraya bakış açısıyla yakından ilgili olan sebeplerdir.

ben oldum olası sigarayı saçmalığın dik alası olarak gördüm. lisede, üniversitede, yüksek lisansta başlamadım, işe girdim başlamadım. içenlerle dalga geçtim içinden. ''hem o kadar zararlı, hem pahalı hem tadı, kokusu bok gibi, bunu içen maldır, sürrealisttir, irrasyoneldir'' dedim. ne aklıma geldi, ne merak ettim ne de özendim içenlere.

sonra askere gittim. sigara hakkında ne düşünüyorsam askerlikte de onu buldum. sürrealist rütbeliler, irrasyonel ortam... ''madem bir şekilde buradayım, burada içsem ne olur içmesem ne olur, içmemek ayıptır hatta, belki bir teselli olur'' dedim ve bizzat işlettiğim kantinden aparttığım parliament paketinden bir tane çektim, üç saatlik cezaevi nöbetinin onuncu dakikasında. sonra başım döndü hafiften. uçan karafatmalar, bilimum böcekler, bok püsür daha bir katlanılabilir gibi geldi sanki. daha da önemlisi -en önemlisi- zamanı böyle böyle daha çabuk eritebilirim dedim belki.

''askerlik bitince zaten bırakırım'' dedim. ''kesin bırakırım'' dedim. bırakamadım.
  • yurtdisinda ve yalniz olmak.
hesabın var mı? giriş yap