şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
12262 entry daha
  • 4 ay 28 gün 13 saattir denediğim eylemdir. sigarayı bırakmak için ne kadar bloktan bir yıl seçmişim desem de inatla, aklıma gelse de canım çekse de içmek istemiyorum. gerçekten zor çözülen bir biyolojik-psikolojik bağımlılık.
  • zanaattir; zordur.
  • ne hikayelerden, asklardan, ne yasanmisliklardan/yasanmamisliklardan gectim ama senden gecemem.
  • 3 gün 22 dakika 39 saniye oldu. önceleri paket almadan otlanarak başlayıp, sonraları 1 pakete yakın içtiğim galiba 3-4 senelik serüvenin sonu. yani umuyorum... severek bıraktım, tiksinerek değil, hatta ağlayarak falan... ama ne kadar erken o kadar iyi dedim. önceden bir kez daha deneyip, 3. gün yaşadığım aşırı stresli anda elime almıştım sigarayı. ama şimdi hem karantina, hem ulaşımsızlık, hem sevdiceğimin bırakma tecrübesi ve desteği derken başaracağıma inanıyorum. uzun süredir bir sürü video izledim,biraz (bkz: allencarr) kitabını okudum, bırakan arkadaşlarımla görüştüm ve tak son sigaramı içtim çok sevdiğim şarkı eşliğinde biramı yudumlayıp ağlayarak, sevdiğim ama zararı olan bir arkadaşa ya da sevgiliye veda gibiydi...
    gelelim sürece: inanılmaz zorlanıyorum, marketler açık olsa kendimi tutabilir miydim emin değilim. abur cubura sardım, aklımda sürekli sigara içme fikri var, bir taneden bir şey olmazlar falan.. bu başlığı okuyorum, bırakanları arıyorum, derin nefesler alıyorum, ritüellerime devam ediyorum (kahve içmek, alkol almak) ama krizler uzun sürüyor. beynimin yanılsaması biliyorum, beni ele geçiremeyeceksiniz nöronlar.. başaracağım bu sefer!
  • kafama göre bırakabiliyorum.
    bir ara 3 yıl bıraktım. tekrar başladım.bir ara antalya'ya tatile gittiğimde başlayıp 1 hafta tatil süresi boyunca içip sabiha gökçende tekrar paketi atıyordum çöpe bir daha da hiç içmiyordum. şimdi en son askerde bıraktım paketi usta askerin birine verdim al iç aq diye 1.5 yıldır ağzıma sürmem.