şükela:  tümü | bugün
4805 entry daha
  • sinuzit olmak bu mereti birakmak icin yeterli sebep olusturdu bende. zaten genelde yatmadan once bir iki adet sarma sigaradan fazla icmezdim, ama nasil bir tiksinti olusturduysa, icki ictigim zamanlarda bile artik canim cekmiyor. bir de calistigim yerde sekreter teyzenin dislerini gorunce, tam bir s.kerler senin gibi bagimliligi dedim ve o gun bugundur icmiyorum.
  • gün saymak doğru olmasa da tamı tamına 1 ay 1 gündür devam ettiğim eylem.
    zyban ,nikotin sakızı, nikotin bandı gibi tüm çözüm önerilerini denedim ancak olmamıştı. esigaraya başlarken de ümidim pek yoktu ancak daha üçüncü günde tek dal sigaranın yarım santimini içebilip gerisini söndürmemle sigarayı bıraktığımı anladım.
    başladığım model eleaf ijust s ve dün itibariyle de upgrade yaparak eleaf istick pico aldım. hazır coiller bitene kadar ijust s ile devam sonra picoyla kendim tel sararak devam edeceğim. e-sigarayla bırakmak gerçekten çok kolay.
    not: eylül 1999 tarihinden beri içen, 2002'de 4 ay bırakıp tekrar başlamış eski bir bağımlıyım. sigaram winston box günde 1.5 paketti. herkese tavsiye ederim. cihazlar ne alırsan al, kaçınılmaz bir şekilde kendini amorti ediyor ve kara geçiyorsun. ama sağlığa olumlu etkileri daha fazla.
    edit: imla
    edit: esigara daha zararlı diyeceklere kafam girsin.