• deprem için bağışta bulunacaklara bir tavsiye: cep telefonunuzu doğru olarak vermeyin, 2149 yılına kadar spam sms alırsınız.
  • tapu dairesi calisanlarinin hepsinin sevimsiz oldugu lakin kendi iclerinde bir dunya kurup birbirleriyle cok eglendikleri ortam.yaklasik 1 saatimi gecirdim kendi aralarindaki iliski o kadar lakayit ki,yilisik ki anlatilacak gibi degil,vatandasa da bambaska bir muamele soz konusu, ciddi,resmi,otoriter... noluyor ki ne bu havalar,allah in memurusun nedir bu asiri guven kendini. ben size haber verecem deyip 40 dakika bekletmeler ve sonrasinda merak edip sordugumuzda ben size bekleyin dedim gibisinden bir cevap almak... nefret.
  • hrant dinkin ölümünün 5. yilinda öldürüldüğü yere her gün hatirlayalim diye ermenice ve türkçe "hrant dink burada öldürüldü. 19 ocak 2007 saat 15:05" yazan bir kaldırım taşı koyan belediye. cok iyi düşünülmüş.
  • bu soğuk havada her gün sokaktaki hayvanlara mama dağıtan belediye... kapların üstünde "kap bizden su sizden" yazıyor, boş bırakılmasın su konulsun içine diye.
    beyoğlu belediyesi de ağzını ayırsın ancak! hayvanlar yaşamış, ölmüş umurlarında değil, kap bırakılır, mama bırakılır onları toplar!
  • çöp kutularına "köpeğiniz sizin için, çevre ise hepimiz için değerli" yazmış belediyedir. kendilerinden bir ricam olacak bu yazıyı "köpeğinizi biz de çok severiz ama bokuna basacak kadar değil" olarak değiştirseler daha bir amacına uygun olacak sanki.
  • sahipsiz hayvanlar için yaptıkları çalışmalara bir tanesini daha eklemişler
    parklara yaptıkları kedi evleri;
    http://www.facebook.com/…284.198058420229320&type=1

keşke diğer belediyeler de bu çalışmaları örnek alsa
  • onu bunu bilmem de atık kağıt toplama ve geri dönüşüm konusunda çok duyarlılar.
  • vatandaşı yeteri kadar ciddiye almayan belediye. sanırım avm sahipleri harici insanlar şişli belediyesiiçin bir şey ifade etmiyor.. oturduğumuz mahallede eskiden araba park edilen yerlere metrocity inşaatı dolayısıyla yüksek yüksek kaldırımlar yaptılar. millet diğer sokağa vs arabalarını taşıdı..şimdi de özdilek ve diğer bir avm inşaatının kamyonları rahat rahat geçsin araba park edilmesin diye sokaklar daraltılıp kaldırımlar yükseltildi.. gece arabayı pırıl pırıl bırak sabah hafriyat kamyonları nedeniyle arabalar sanki çöl den gelmiş gibi oluyor. mahallenin ortasından geçen çok yüksek tonajlı kamyonlar vs....vs.. sanırım millet arabasını sırtına alsın defolsun gitsin diye bi düşünceleri var. işin tuhaf tarafı aslında şişli bölgesi gece olunca otopark cenneti. madem avm ler yüzünden vatandaş sürgün oluyor, bunun sorumluluğunu avm cilerle belediye paylaşsın. semtlere göre otopark kartları dağıt, millet gece gitsin bıraksın avm lere aracını...ama olmaz belediyecilik nedir ...? müteahitten bina yaparken ruhsat vakti otopark parası almaktır. çok sinirliyim sözlük.
  • tapu dairesi çalışanlarına çok güzel laflar hazırladığım fakat gg endişesiyle dile getiremediğim belediyedir.

ben işi gereği sürekli devlet dairelerinde dolanan bir bünye olarak böyle suratsızını, böyle atarlı iş yapanını daha evvel görmedim. adama sanki küfür ettik öyle bir sinirli surat ifadesi. tüm bunlar günün ilk saatlerinde yaşanıyor ve bir yoğunluk söz konusu değil. taş çatlasın 5 kişiyiz mekanda. yorgun olsan,kalabalık olsa ortam cidden anlarım ama tamamen keyfi olarak bir azarlama potansiyeli mevcut.
  • ak parti olarak 2014 seçimlerinde başkanlığı elimize alacağımız belediyedir.

(bkz: anladın sen)
hesabın var mı? giriş yap