• 3.sezona bugün başlayıp ilk 3 bölümü seyretmiş biri olarak eleştirilere katılmadığım dizi.
  • son sezonunu bitirdiğim ve yine beğendiğim dizidir. yalnız şu rus vs amerikan olayına son zamanlarda diziler neden bu kadar giriyor anlamak zor. gençlik dizisisin işte, niye böyle işlere giriyorsun?
  • 3. sezon ile hayal kırıklığına uğradığım dizi.

tadında bitirmeyip 4. sezona taşınacak olması cabası.

bu kadar güzel giden bir şey nasıl böyle kötü devam ettirilir anlamak zor. upside down kurgusunu yakalamışsın vursana beline beline. ergen dizisi görünümlü yetişkin dizisini becermişsin 2 sezonda neden 3. sezonda klişelere boğarsın? insan gerçekten hayret ediyor
  • 3. sezonun ozeti: ergenlik cekilmiyor
  • 3.sezonu ile daha çok keyif veren dizi. yazılanların aksine en keyif aldığım sezon 3. sezon oldu. macerası yüksek. en dikkat çekici ve beğendiğim yanı da replikler ve oyunculuklar.özellikle steve-robin ve jim-joyce ikilisinin.

ama favorim nancy'i zehirli fareler toplantısında yerin dibine gömmeleri.böyle trollük yok. kim bulup yazdıysa bu replikleri öpüyorum.
  • spoiler

yaratığın yukarıda hastahanenin anasını sikmesi ama santraldeki kadının hala ''sadece 2 ziyaretçi'' de ısrar etmesi.

spoiler

puhahahahaha
  • ilk iki sezonunu 2 gecede bitirdiğim dizidir. 3. sezonun ilk bölümünü izledikten sonra ilk iki sezonda olduğu gibi hemen yeni bölüme geçeyim, ne olacak sonraki bölümde acaba diye merak uyanmadı -en azından ilk iki sezondaki kadar- uyandıramadı. ilk bölüm için erken konuşmuş da olabilirim.

bakalım kalan bölümlerde fikrim değişir umarım. bir yandan da netflixle alakalı mıdır bilmem ama diziyi heyecanla başlayıp bitiriyoruz da sonra çok uzun ara veriyor gibi geliyor. dizideki karakterleri unutmuşum neredeyse, hatırlamakta zorlandım.
  • zaman geçirmek için güzel detaylara takılmak için kötü bir dizi. final yaptıktan iki sene sonra unutulacak bir dizi olduğu için mantık aramadan güzelce yenilip yutulabilir 3. sezonu.
  • leş gibi bir 3. sezonda bitti. sırf yaratıklar ve efektler için izledim. arada bol bol sigara, kola reklamına da maruz kaldım.

bittiğinde bilgisayardaki tüm bölümleri sildim hatta 1. sezon bölümleri de varmış shift delete ile sildim.

--- spoiler ---
    bir çok şeyi aparttıkları carpenter'ın kült 1982 thing'in remake'nin (2011 prequeli yani asıl filmin öncesini anlatan filmin çok kötü olduğu şeklindeki diyalogun/yorumun 1985 de geçen hikaye de olması saçma değil de nedir?**
    --- spoiler ---

o çocuk/ergenlerin muhabbetleri hareketleri (doğal ve komik değil) o kadar itici ki. hele o ukala hareketleri olan, konuşurken her yeri ayrı oynayan, fırsatçı, küçük zenci kız. sanki netflix bunu doğum kontrol amaçlı çektirmiş.

netflix'in bir misyonu var her dizisinde/filminde görüyoruz. ancak bunu o kadar göze sokuyor ki artık ters tepiyor.

eşcinselliği onaylatmak isterken çocuk yaşta gay göndermesi, sözde ırkçılığa karşıyken en kıl karakterlerin siyahi olması, hala komünizm korkusuyla korkutmaya çalışması ters tepiyor.

edit:**realfun ve beyin yiyen zombi adlı yazarlardan şu şekilde mesaj geldi.

(#92495856) bahsedilen 1951 yapımı the thing from another world filmidir. 1982 tarihli john carpenter imzalı the thing bu filmin yeniden çevrimidir ://eksisozluk.com/the-thing-from-another-world--483786

stranger things 3.sezonda bahsedilen fimlerde de ismi geçiyor. 1951 yapımı daha iyiydi denerek artık tartışmasız kült olan 1982 yapımı gömülüyorsa yine problemli yaratıklar vs bu yapımların krema kısmından arak sonuçta.

demek ki önceki ile karşılaştırıp sonuncu yapımı beğenmeme her zaman olan bir durum böyle daha havalı olduğunu sananlar var.
  • netflix diye açıp flash tv ile karşılaşmama rağmen 3. sezonu bitirdim. boş ve uzun uzun bakışmalar, kıyamet koparken yapılan upuzun düz muhabbetler vs. hele son sahnede anahtarı çevirmek için yarım saat kavga seyreden kadının olduğu sahnede sağlam bir küfür ettim. hayır 3’e kadar sayma geyiğini yapmasanız ne sen ne de billy ölecekti hooper kardeş. ölmeyi hakettin bu mallığınla.

tek güzel yani efektler ve sahne tasarımlarıydı muhtemelen. tabi bir de robin.
hesabın var mı? giriş yap