• on sayfa cogu resimden ibaret olan cocuk kitaplari okuyor cocuk amk. gecip dostoyevski okuyormus gibi gunde uc kitabi okumasina niye bu kadar sasirdiniz avam orospy cocuklari bir guzel seyi de boklamayin da ozenin artik
  • kaç kitap okuduğuyla ilgilenmiyorum da bu çocuğa ınstagram hesabı açıp oraya okuduğu her kitapla çekilmiş 2400 küsür fotoğraf koymak resmen ailenin sosyal medya batağına düştüğünün göstergesidir. insan çocuğunu neden sosyal medyaya malzeme yapar? başkalarına örnek olmak için mi? kendi ego tatminleri için mi?
  • insanlar çocuğa değil sallamasyon yapan aileyi eleştiriyor ama kraldan çok kralcılar da bu yaptığınız namertlik diyor, özür dileyin diyor amk. bu tipler barış özcan beni sik diye geceleri inliyordur eminim.
  • babası barış özcan tarafından uydurulmuş ve belli ki çocuğa aile baskısı yapılarak söyletilmiş abzürt yalandır.

10 ayda 1000 kitap günde 3,3 kitap yapar. çocuk 10 ay boyunca her allah'ın günü kitap okumuş. 1 değil, 2 değil, 3 değil her gün 3,3 kitap bitirmiş. ulan ziyaaaa :)

6 yaşında 10 ayda 1000 kitap

çocuğun haline, tavrına, kişisel gelişimine bir bakın. 1000 kitap okumuş çocuk böyle mi olur? çocuk içinden "goygoyu bırak baba. salın beni de tabletteki oyunuma devam edeyim." diyor resmen :)

ekşici tayfayı daha zeki sanırdım. ama yok, onlar da inanmış. hatta "çocuğun sosyal hayatı kalmadı" diye savunmaya geçmişler apgfjkasdgapkg :)

youtuber babası egosunu tatmin edecek ve çevresindekilere hava atacak diye; sufi'ye yazık ediyor. yalancılığı ve halkı kandırmayı öğretiyor. öyle üzücü bir durum ki; 2 senedir de bu yalan devam ettiriliyor. şimdilerde de çocuğa "8 yaşımda 2200 kitap okudum." yalanını söyletiyorlarmış.

videonun sağ tarafındaki kalın kitabı bir lise öğrencisi bile 1 ayda zor okur. bizim sufi günde 3 kitap bitirmiş. buna inananlar net gerizekalıdır veya hayatında hiç kitap okumamıştır.

çocuğun üstün zekalı olduğunu varsayalım. bir de hızlı okuma tekniği falan öğrendi diyelim. başka türlü mümkün olmaz. nefes almadan okuyor. iyi de birader o kadar kitap okumuş olmanın getireceği kazanımların hiçbiri yok o çocukta. bunu yapabilen çocuğun kişisel gelişimi zirveye çıkar.

ne yazık ki sufi özcan'da gelişmişlik belirtisi yok, sıradan bir çocuk. 8 yaşına kadar 100 kitap okuduğunu bile sanmıyorum. (onlar da 20~30 sayfalık resimli masal kitaplarıdır. zaten doğal olan da budur.)

barış özcan muhtemelen sosyal sorumluluk yaptığını, bu yalanı söylemenin meşru olduğunu, amacının okumaya özendirmek olduğunu, iyi bir amaç uğruna yalan söylediğini düşünüyordur. ama işte yanlış düşünüyor. hem çocuğa zarar veriyor hem de insanları kandırdığını zannediyor. yetişkinler de çocuklar da gerizekalı değil. 8 yaşında bir çocuk oturup kitap okumaya başladığında sizin 2200 kitap yalanınızı anlar ve okumayı bırakır. amacınız halka kitap okuma kültürünü aşılamak ve özendirmekse bunu yalan söylemeden yapsanız daha başarılı olursunuz.

sosyal sorumluluk konusunda iyi bir şey yapmak istiyorsanız yalan söyleyerek değil dürüst olarak yapın. yoksa inandırıcılığınız kalmaz. çocuklar da dahil herkesin gözündeki itibarınız düşer.
  • oğuzhan uğur'un tahtına göz diktiğini gösterir. bir yutubır kolay yetişmiyor arkadaşlar.
  • başlığı açan arkadaş neden bu kadar içerlemiş anlamadım. çocuğun okuduğu kitaplar sanki yüzlerce sayfaymış gibi düşünülüyor. 10-15 sayfa aralığındaki kitaplar bunlar. çocuğun biraz ilgili olması ve aileninde çocuk ile ilgilenmesi durumunda olabilecek durum.
  • zaten ona da bir instagram hesabi acip diger annelerin de gormesi vs dediklerinde sivama bolumu olustugundan ayan beyan yalan olaydir.

bu kisilerin geliri sosyal medya ve bu kazanci her anlamda arttirmak istiyorlar.
    bunun icin cocuklarini da kucuk yastan itibaren kullanmaya baslamislar. cunku cocuk icerikleri cok daha fazla ragbet goruyor. yakinda youtube'da cocuk sarkilari, bu bahsedilen kitaplarin okunmasi, canlandirilmasi yahut animasyonlarinin yapilmasi yakindir.

gunde ya da 3 gunde 1 kitap dese inanirdim da bir cocuga gunluk kalin ya da ince yaklasik ortalama 3.5 kitap okutmak bilincli bir ailenin degil, psikopat bir ailenin yapacagi bir eylem. cocuga bakilinca cocugun anlattiklari konularla alakasi bile yok. o kadar okusa zaten ambale olur, videoda davrandigi gibi davranmazdi.
  • çoğu sayfası resimden ibaret olan ve sayfa sayısı belki 30-40'ı geçmeyecek çocuk kitabı okudukları. neden bu kadar şaşırdınız ve insanları yalancı konumuna düşürdünüz anlamadım açıkçası. suç ve ceza okuyacak değil ya çocuk.
  • çocuk kitaplarının 15-20 sayfadan ibaret olduğunu bilmeyen mal beyanıdır.

ulan trollük yapıp bok atacaksın bari araştır biraz. ben cahilim diye bas bas bağırma.
  • inanmadığım olay. tıpkı kuş suratlı babasına inanmadığım gibi.
hesabın var mı? giriş yap