26 entry daha
  • sürat kargo ile yollanan faturayı şubeden teslim almaya gittiğimde, “sizin faturanız rüzgarda elimizden uçtu kayboldu.” dediklerinden beri hiçbir kargo rezaletine şaşırmıyorum.
  • bana yapılsa asarım keserimcilerciler,toplanalım boykot edelimciler dalga dalga geliyor.
    başka bir başlıkta bir site için seve seve yine alışveriş edeceksiniz dediğimde özelden küfür eden çük beyinlilere gelsin bu lafım.

"a firma kötü b firmaya geçelim,c firma b'den daha iyi abi sen beni dinle vs vs."
    bu muhabbetlerin sonu gelmez birisi diğerinin sorun yaşadığı bir firmayla öyle güzel anlaşıyordur ki sizin iyi anlaşmanız onun gözüne batar ister ki o firma iflas etsin.

takım tutar gibi şirketlerle bağ kurulmaz sevgili genç bilaller onlar bir şirket bazen sorun yaşarsın ve derdini doğru kişiye doğru şekilde aktarırsın ve sorunun çözülür,bazen de ne yapsan sorunun hiçbir şekilde çözülmez hakkını hukuki olarak ararsın.
    burada benim anlatmaya çalıştığım şey birlik olmayın hakkınızı aramayın değil. aksine birlik olalım sesimizi duyuralım sorunu çözene kadar her yolu deneyelim sonra yine işimize bakalım. ancak "şu siteden bir daha alışveriş yapmayalım,şu kargoyu bir daha asla kullanmayalım vs vs" diye başlık açan ve altına döşenen yüz kişiden ezici çoğunluğu sadece tatava yapıyor samimi değil. kuru gürültü,yine o siteyi kullanacak yine o şirkette taşıtacak kargosunu. beni itirazım buna.

bir ara sputnik haberi protesto ediyorduk hani bir daha o siteye girmeyecektik hatırlayan var mı? noldu genç bilaller hepiniz yine oralardan link veriyorsunuz!!! yaaa... onun için kimse gelip yine kullanmam kullandırtmam tatavasına girmesin arkadaş kimse de bu tarz konuşanlara kulak asmasın.

mağdur edilen arkadaşa geçmiş olsun umarım sorunu çözülür. ancak en fazla o kargocu elemanı işten atarlar o kadar arkadaşın mağduriyetinin giderileceğini sanmıyorum.
  • öncelikle arkadaşa geçmiş olsun diyorum. bugün bende kargo bekliyordum başka bir firmadan biraz önce kontrol ettiğimde teslim edilmiştir yazısını gördüm. işin komiği verilen kargo numarasıyla görülübilen bilgiler kısıtlı, baş harfler hariç geri kalan yıldızlı. ya arkadaş benim kargomu ben evde olduğum halde başkasına teslim etmişsin teslim alan kişininde adını soyadını görme hakkımı bana vermiyorsun. dalga geçiyorlar resmen. nerden bileyim dağıtıcı firma elemanlarının rastgele bir isim yazıp kargoları ceplerine indirmediğini?
  • eğer mağduriyet giderilmezse sürat kargo ile hayatta iş yapmam artık.
  • adi ile ters orantılı bir şekilde bir haftada anca paketi şubeye getiren bir firma. diğer konular ise içler acısı. mesela bunun istanbul'da bir şubesi var ve gelen-giden bütün kargolar sanki yere serilen ne alırsan 50 kuruş tarzında ayıklama sistemi var. sistem bile değil.
  • öncelikle geçmiş olsun diyorum ve gerekli hukuki mücadeleyi yaparsan mağduriyetinin giderilebileceğine inanıyorum.benim takıldığım nokta ben lense zarar gelmesin diye gözüm gibi bakıyorum çok sarsılıyor diye bisikletin arka bagajına bile koymuyorum nasıl kargoya verdin hele sürat kargoya verdin bu adamların internette epey videosu var paldır küldür attıkları hiç mi acımadın makinene o yüzden bir lens yada fotoğraf makinesi alırken yada satarken kargoya vermeyin mümkün mertebe elden alın verin
  • adam açıkça içinde değerli mal olduğunu beyan ettiği halde açıp bakmamışlar, kayda almamışlar. sonra da kendi şubelerinde kimliği belli olmayan birine teslim etmişler.

yıllar sürer belki ama mahkemede çözülür bu iş.
  • videoyu izlemedim. yaşadığı coğrafyadan bi'haber bir fotoğrafçıya da üzülecek değilim.

maddi değeri yüksek hiçbir şeyi kargoya teslim etmeyiniz.
  • aynı şekilde dolandırılmaktan kıl payı dönmüş birisi olarak olayın özünde ne olduğunu merak edenler için yazıyorum:

iphone x ilk çıktığında babam dubaiden satmak amaçlı 2 tane iphone x getirdi. sahibindene ilan verdi. biz ankaradayız, istanbuldan birisi aradı, 2 telefonu da almak istediğini söyledi. tamam dedik, biz burdan 2 telefonu kargoyla istanbuldaki amcama göndereceğiz, amcam da telefonları adama teslim edecek. her şey güzel ama telefondaki herif tutturdu, "abi kargoyu lütfen x kargoyla gönderin olur mu, bir sakatlık çıkmasın, muhakkak x kargo olsun"

tamam diyoruz, x kargoyla yollayalım, adam "harika abi" diyor. sonra bizim içimize bir kurt düştü. bu adam neden x kargo diye tutturdu acaba diye. sonra dedik ki buna bir olta atalım, dedik ki kargoyla göndermiyoruz, direkt biz getircez, adam telefonda bozuldu, yok abi olur mu öyle şey, siz getirmeyin, x kargoya verin, x kargo ile gelmiyorsa almamam falan..

o sırada ekşi duyurudan durumu anlatan bir ilan açtım. bu adam ne yapmak istiyor diye. meğersem çok yaygınmış bu durum. bunlar kargo şirketlerinde çalışan hırsız şebekesi. ana merkezlerde çalışanlar var. organize bir şekilde böyle satın alacağım ayağına ürünü kargolatıyorlar size, sonra da gönderenin adını soyadını ilandan ya da konuşma sırasında öğrendiklerinden merkezde kendileri ya da kendi tanıdıklarınca ürünü patlatıyorlarmış. sahte imzalar atılarak teslim edildi gösteriliyormuş.

biz ucuz yırtmıştık. ve herifin yolladığı 100 tl depozitosuna da el koymuştuk ders olsun diye. haberdeki şahsa da geçmiş olsun diyorum ve sakın isminizi falan bilen kişilere kargoyla ürün göndermeyin. patlatıyorlar.
  • sürat kargo çalışanlarından dahi bin türlü katakülli ile maaş iadesi alıyor.
149 entry daha
hesabın var mı? giriş yap