şükela:  tümü | bugün
  • malum başlık sınırlaması...

suriyelilere harcanan 37 milyar dolar (kaynak) ile yapılabilecekler basit bir şekilde şöyle:

askeri:
    suriyelilerin ülkemize ilk girdiği anda siparişi verdiğimizi varsayarsak şuan elimizde 10-12 tane, yolda da 5-6 tane meko sınıfı brandenburg fırkateyni olur, ve ege denizinde yunanistan'ın sesi sonsuza kadar kesilebilirdi.

a-10 sınıfı yakın müdahale uçaklarından yüzlerce alınıp doğuda ve suriye sınırında kuş dahi uçurtulmayabilirdi.

şuan gündemde olan s400'den 40n6 roketleri ile birlikte tahmini 8-9 tane daha almakla beraber yüz bin nüfuslu yozgat'a konuşlandırıp, dağdaki koyunları bile balistik füze saldırısından koruyabilirdik.

veya, 2010'ların başında ilk ciddi üretimlerine başlayan milli savunma sanayisine ve genç mühendislere yatırım yapılır, şuan elimizde olan hava savunma korvetlerinden minimum ihtimalle 11-12 tane daha üretip limanı olan her şehre demirletebilirdik. mühendislerimizi hollandaya almanyaya kaptırmazdık.

ekonomik olarak,

bunu konuşmaya çok gerek yok sanırım. bu paranın yüzde 5'ini dahi hayvancılığa yatırsaydık şuan etin kilosunu 15 liradan alıyorduk.

bu paranın kalan yüzde 95'i ile kamu iktisadi teşebbüslerini yeniden hayata geçirseydik şuan sokaklardan bolluk sebebiyle sebze meyve akıyordu.

eğitime yatırsak, her üniversitemize teşvik bursları dağıtsak şuan neler olacağını hayal dahi edemiyorum.
  • insan gibi yaşardık.

akp'nin sayesinde ülke suriye oldu.
  • hala oy veriyorlar ya aklım ona basmıyor arkadaş. benim paramı sen ne hakla ona buna yediriyorsun? bunun için mi vergi veriyorum ben sana?
    edit: kendi zevkimi başkasından üstün tutmuyorum. ama hani hepimiz din kardeşiyiz 5 milyon komple bize geleceğine birer milyon dağılsaydı diğer arap kardeşlerine de. (bkz: selman)
  • kendi zevkini ferahını başka insanların hayatından üstün tutan insan müsbettesi düşüncelerinden biridir.

bunlar ne insana nede başka bir canlıya acıma duygusu beslemeyen zavallılardır.

bunlardır hayvanlara tecavüz eden, insanların katledilmesine bebeklerin ölümüne sevinen.
  • sokaktaki cühelayı eğitemezdik ama genç nesillerin eğitimi, dolayısıyla da hemen orta vadede harika bir geleceğin inşası için müthiş bir yatırım yapılabilirdi.
  • galatasyria kulübüne messi ve ronaldo alınabilir.
  • daha fazla yol ve köprüye garantör olup, daha fazla yandaşın vergi borcunu silerdik. bildiğin adamlar kendi ceplerine girecek parayı dağıtmışlar.
  • (bkz: aqp) aq party
  • (bkz: #86907298)
  • 37.000.000.000 $ (1 dolar 5,74 tl)
    212.380.000.000 tl
    ülkedeki işsiz sayısı : 3 milyon 788 bin kişi
    212 milyar tl bölü 3 milyon 788 bin kişi
    56 bin tl... bu parayla işsizlerin %100'ü en azından kendi işini kurma fırsatı yakalayabilirdi.