• ilk bölüm 9.4 almış imdb'den. hayır tom hardy ismini gören izlemeden basıyor mu şukelayı anlamadım ki, 9.4 nedir ya!
  • hardy için izledim. mad max'teki mırıldanmayı bırakmalı. hardy olmasa sıradan dizi. hardy'siz vaktimi harcamam. hardi.
  • ingiliz aktörlere karşı ayrı bir sevgim olduğu için, tom hardy de tabi ki o güzelim ingiliz aksanı ile dizi çeker de izlemez miyim diye başladığım dizidir. ilk bölümden kritik yapmak çok zor ama gönlümüzün sultanı penny dreadful havasını yakaladım, sırf o yüzden bile izleyebilirim.
    kostümler, kamera açıları ile olayların içine girip 19. yy kasvetli ingiltere’sinin yansıtılması çok başarılı.

--- spoiler ---

"people who do not know me soon come to understand that i do not have any sense.
    please do not misunderstand the situation.
    you send me 12 men, i will return you 12 sets of testicles in a bag."

--- spoiler ---

edit: imla:)
  • daha ilk bolumde iken imdb'den 9.4 almis.
    ilk bolumun puani 8.8 iken dizi nasil 9.4 oluyor? daha ilk bolumu lan iste bi durun.

tom hardy var diye mi bu puan? cok ilginc. dizi hakkinda tek yorum "tom hardy oynuyo."
  • ilk bölüm için fena olmayan tom hardy dizisi.

--- spoiler ---

şu tom hardy'nin canlandırdığı james keziah delaney hakkındaki rivayetler neymiş, ne çıkacak onu merak ettim. fantastik ve doğaüstü şeyler çıkacak gibi görünüyor. atmosferi gayet iyi dizinin, karamsar ve siyah. bu atmosferdeki dizilerde doğaüstü şeyler çok güzel işleniyor.

ayrıca şu üvey kardeşle arasında ne var tam çözemedim. inşallah düşündüğüm şey çıkmaz. vatanım sensin'den sonra burada da üvey kardeş mevzusu !? ne oluyoruz lan.

--- spoiler ---
  • ikinci bölümü ile beni biraz silkeleyen, sanki ''olmayacakmış'' gibi duran dizi.

--- spoiler ---

klasik müzik ile gelen bıçak darbesi hoş olmuş.

--- spoiler ---
  • imdbden aldığı puan yüzünden övüldüğü kadar yerilmeye de müsait olan dizi.istikrarlı olacak mı olmacak mı bilinmez ama dizinin ilk bölümü hakkında şöyle şeyler söylemişler taboo 01x01 yorumu
  • henüz bekleme odasında devam eden, beklentilerin karşılığını ise vereceği yönünde bir izlenim bırakan dizi.
  • bir tom hardy aşığı olarak 2.bölümüyle biraz hayal kırıklığı yaratmış olan dizidir. gene de umut vaat ediyor. tom bebeğimin pardesüsü ile salına salına yürümesi için bile izlenir.

--- spoiler ---

üvey kardeşi ile ilişki yaşamış olduğunu ve ilk bölümde gösterilen çoçuğun da ondan olduğunu düşünsem de ters köşe yapma ihtimalleri çok fazla. en azından ben öyle ümit ediyorum.
    --- spoiler ---
  • bir daha asla devam eden bir diziyi izlemeyeceğim demiştim ama galiba hardy reis yeminimi bozduracak.
hesabın var mı? giriş yap