şükela:  tümü | bugün
 • sahibinden.com da satılık olan albeaların %93 ü falan bu şekildedir. hepsine kıllanarak bakıyorum.
 • taksi vazifesini layıkıyla yerine getirip emekliye ayrılmış araçlardır, şanslı! alıcılarına çok güzel anlar yaşatırlar ve bir arabada yaşanabilecek her tecrübeyi yaşatabilirler, yıllar ve farklı kullanıcı alışkanlıkları çok yıpratmıştır neticede bu yüzden ufak sürprizler yapmaları kaçınılmazdır. bu araçların renkleri büyük ihtimalle değişmiştir fakat kapı lastiklerinin altlarından boya biraz kazınarak alttaki rengin sarı olup olmadığı anlaşılabilir.

  bir kez bu araçlardan almışlığımız vardı, bile bile almıştık, aracın götü başı ayrı oynamaya başladığında satmıştık. satarken kâr amacı güdülmesi biraz saçmadır ama alırken taksi çıkması olduğunu bilirseniz kazıklanmadan hesaplı bir şekilde alabilirsiniz, yine de ilerde çıkaracağı sorunlar uzun vadede zararınıza olacağından tavsiye edilmez.

  ayrıca aldıktan sonra ciddi bir vicdan muhasebesi de yaptırır sahibine, çünkü bilmeden almışsanız farkettikten sonra kazıklanmanın verdiği ızdırapla çok rahatsızlık hisseder arabaya binmek istemezsiniz, satarken de "söylesem mi acaba?", " söylemesem de kendileri anlarlarsa çıkma olduğunu sahtekar herif diyecekler." gibisinden düşüncelere gark eder.

  (bkz: düşman başına)
 • argoda; bir bayan hakkında yorum yapılırken kullanılan cümle. örn;
  - abi hatun nasıl ama?
  - neresi güzel olm bunun, taksiden çıkma baksana.
 • özellikle ikinci el fiat albea, dacia logan ve hyundai accent almayı düşünüyorsanız karşılaşabileceğiniz araç türüdür.
 • kurban pazarında dana sanarsında düve çıkar ya öyle hissettirir.yarı fiyatına geliyordu 1 tanesi neredeyse.satan abimizin taksisiymiş.''en iyi ustalara baştan aşşağıya yenilettik kardeşim 0 gibi al bin'' dedi.adam neticede taksi sahibi işin ehlidir.madem araç 0 gibi ozaman neden satıyosun abicim ? git taksiye çıkar.almayınız efendim.
  şöylede birşey var.cebinizde az paranız vardır,paranıza göre yüksek bir model alıyım,sürekli topliyip dağıtayım işe hakim olayım diyosanız alınız,aldırınız.
 • adeta kerhaneden kadın çıkarıp evlenmeye benzer.
 • motoru duman olmuş hırpani arabadır.ancak bütçeye uygundur.