• kavurma, fermante sucuk ve ezine peynirine bayıldım. lezzetli ve kaliteli, fiyatlar da normal. tereyağı kaymak gibi.
    çok garip başka ürünler de var. beğendim.

homojenize yoğurt dandik.

edit: entry hükmünü yitirmiştir. bingöl kavurma değişmiş, sucuk değişmiş. et balık kurumu kavurması gelmiş ki çok yağlı. sucuk fermante idi markasını hatırlamıyorum, yerine torku ısıl işlem görmüş sucuk gelmiş.

neyse peynir hala iyi, yakında o da değişir muhtemelen.

edit2: her şey standart artık. peynir de torku filan. pandemi meselesine açık ürünlerin tamamı kalktı zaten. artık sadece organik enginar sirkesi almaya gidiyorum. onun dışında ilgimi çeken hiç bir şey yok.

fiyatlar da uygun değil. diğer yerlerden uygun ya da ucuz değil. tekrar ediyorum; değil!
  • çiftçiden ziyade yandaş candaş pampaş çalışanlarını ihya ediyor gibi gözüken kurum.
  • hayatımda yediğim en iyi tahin helvasını buradan aldık.
  • çiftçiyi koruma sloganıyla çiftçiyi kazıklayan, kpss puanıyla personel alan ama aldığı kişileri işçi statüsüne tabi tutan, personelinin haklarını her geçen gün elinden alan, çalıştırdığı personeli istifa etmek istediğinde çalıştığı sürenin teşekkürü olarak tazminat ödeten ilginç bir kurum.
  • devlet tütün üretmez, alkol üretmez, şeker üretmez diye üç kuruşa özelleştirdiler milyarlık kurumları. şimdi devlet marketlerle rekabet edecek.

ulan bir gün de şaşırtın be.
  • çiftçinin traktörlerini haczettiği söylenen kooperatif. tarım tefeci kooperatifi de deniliyor.
    röportaj
  • çalıştığım kurumun dibinde olduğu halde yıllardır etiketlerinde bir ucuzluk görmediğim market. tarım ve kooperatif kelimeleri yan yana gelince doğal bir ucuzluk mu var sanıyorsunuz?
    girin bakın öyleyse.
  • her tarafından yolsuzluk ve arsızlık akan ülkemde, içi boşaltılan bir başka kurum.yediğimiz içtiğimiz her şeyin tadı niye kaçıyor.işte bunun için.

milli gazete - 1 milyon 100 bin çiftçiye hukuksuz atama! link

--- spoiler ---
    türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşu olan tarım kredi kooperatifleri’nde hukuk skandalı! tarım kredi kooperatifleri’nin iki yıldır mevzuatlara aykırı bir şekilde yönetildiği ortaya çıktı. mevzuata aykırı bir şekilde atanan genel müdürün, kişiye özel yönetmelik değişikliği ile hukuksuz atamayı kılıfına uydurmaya çalışması dikkat çekti. tarım kredi’nin uyguladığı yüksek faizden dolayı çiftçi icra kapılarında sürünürken, mevzuatlara aykırı bir şekilde atanan genel müdürün aldığı yüksek maaş dudakları uçuklatıyor. poyraz’ın aylık geliri, milletvekili emeklisi olduğu için 15 bin lira emekli maaşı, 30 ile 40 bin lira arasında genel müdür maaşı, üç ayda bir ikramiye, ortalama üç maaş tutarında yılda bir teşvik primi, gübretaş’tan aylık 9 bin lira huzur hakkı ücreti ve yurt dışı, yurt içi harcırahlarla birlikte asgari 100 bin lirayı buluyor.

çiftçiye pahalı gübre ve yüksek faizle gündeme gelen tarım kredi kooperatifleri, şimdi de büyük bir hukuk skandalı ile çalkalanıyor. 1581 sayılı özel kanunla yönetilen ve bu kanuna dayanarak hazırlanan insan kaynakları yönetmeliğine göre, tarım kredi kooperatifleri’nde yaşlılık aylığı almaya hak kazananlar istihdam edilemiyor. ancak genel müdür fahrettin poyraz’ın milletvekili emeklisi olmasına rağmen tarım kredi kooperatifleri’nin insan kaynakları yönetmeliğine aykırı bir şekilde bu göreve atandığı ortaya çıktı. genel müdür poyraz’ın mevzuata aykırı atamanın üstünü örtmek için de 2019 yılında yapılan genel kurulda, insan kaynakları yönetmeliğinde kişiye özel bir değişiklik yaptırarak, kendisiyle ilgili emeklilik şartını kaldırttığı gün yüzüne çıktı.

2015 tarihli insan kaynakları yönetmeliğinin “personel alınması, ilan ve başvuru” başlığını düzenleyen 6. maddesinin sekizinci paragrafına göre “…özel emeklilik kurumları veya sosyal güvenlik kurumlarından emekli ya da yaşlılık aylığı almaya hak kazananlar teşkilatta kadrolu olarak istihdam edilemez…” deniliyor. ancak fahrettin poyraz’ın milletvekili emeklisi olmasına rağmen 2017 yılının aralık ayında genel müdür olarak atandığı ortaya çıktı.

kanunsuzluğu örtmek için kişiye özel değişiklik yapıldı.
    tarım kredi kooperatifleri’nin 2019 yılında yapılan genel kurulunda söz konusu insan kaynakları yönetmeliğinin 6’ncı maddesindeki emeklilikle ilgili hüküm aynen korunurken, genel müdür ve genel müdür yardımcılığına atama ile ilgili özel şartların ikinci maddesine ek bir cümle eklenerek mevzuatlara aykırı bir şekilde atanan genel müdürle ilgili hukuksuzluğun üstü örtülmeye çalışıldı. özel şartların ikinci maddesine eklenen cümle şöyle: “söz konusu ‘genel müdür, merkez birliği yönetim kurulu kararı ile atanır’ ve bu atamada yönetmeliğin 6. maddesinin sekizinci paragrafındaki şartlar aranmaz.”
    --- spoiler ---
  • yazın aldığım ürünlerdeki hayalkırıklığımdan sonra dün akrabamın aldığı dakota cinsi ay çekirdeğinin bayat çıkmasıyla olumsuz fikrim perçinlenmiş oldu.

bugün yer fıstığı da bayat ötesiydi,midem mahvoldu.desteksiz atıyorsun denmesin diye de detay veriyorum :

tavsiye edilen tüketim tarihi(t.e.t.t) : 29/06/201
    pno: tkk 181
    seri numarası : 20181001

sayın yetkili,eğer burayı okuyorsanız lütfen tazeliği koruyacak bir önlem alın.insanlar parasıyla bayat ürün tüketmek zorunda değil.para kolay kazanılmıyor.insanlara bunu yapamazsınız.
  • cumhurbaşkanımız burada yaptığı alışveriş sonrası fiyatları uygun bulduğunu söylemiş. fakaaat kendisi iki yıl önce aynı marketten yarı fiyatına alışveriş yaptığını unutmuş veya 2019 dan bu yana gelirleri 2 kattan fazla artmış ki fiyatlardan memnun.
hesabın var mı? giriş yap