• yalnızca avukatların kayıt olabildiği bir avukat dayanışma sitesidir. siteye üyelik ücretlidir ve ücreti 100 lira civarıdır. siteye üye olduktan sonra ilan verebilir ya da diğer avukatların verdiği ilanları görebilirsiniz. ilan içeriği genelde duruşmaya girecek avukat arayışı şeklindedir. ancak ara kararların yerine getirilmesi, dosya incelenmesi, hacze çıkılması ya da tapu müdürlüğünde işin görülmesi şeklinde de olabilir. yardım talepleri genelde ücret mukabilindedir. bazen basit bir iş için ücretsiz yardım talebi de olabiliyor.

genel tanımı yaptıktan sonra kişisel deneyimimi aktarayım. 3-4 ay içerisinde toplam 18 tane yardım talebine cevap yazdım. ama geri dönen olmadı. sebebini gerçekten çok merak ediyorum. yalnızca bir mesajıma cevap alabildim o da ücretsiz yardım talebiydi. birkaç tahminim var bununla ilgili. sitede o kadar çok avukat var ki mesela istanbul anadolu adliyesinde salı günü girilecek bir duruşma olsun ve ücreti de 100 lira olsun, başvuran avukat sayısı 20 ise ilanı veren kişi aralarından seçiyordur dolayısıyla benim şansım da 20'de 1. erkek olduğum için mi beni seçmiyorlar anlamıyorum. çünkü bir kadın arkadaşım başvurduğu ilanlardan yarı oranında geri dönüş aldığını söylemişti. özet olarak: eğer burayı bir ek gelir kapısı olarak gören avukat varsa (erkek) hiç zahmete girmesin; vereceğiniz 100 lira üyelik ücretine değmez. ben daha o 100 lirayı çıkartmadım bile, kâr etmek şöyle dursun. ama eğer çok yoğun bir avukatsanız ve duruşmaya sokacak avukat arıyorsanız işinize yarayabilir.

tevkil.com.tr
  • 50 tl ücret karşılığında duruşmaya girecek "meslektaş" arandığını gördü bu gözler. yetki ile giren avukatın, en basitinden eskaza ıslah talebini dile getirmeyi unuttuğunda 50 lira karşılığında avukat sigortası yapılan yer. artık binlerce liranın sorumluluğuna imza atarsınız.

belki giren avukatın durumu çok kötüdür de diyemeyeceğim. zira 50 lira ile kendisine olan saygısını da yerle bir etmektedir. bize de saygısızlık etmektedir.

baro ücret tarifesinin de gerçeklikten aşırı uzak olduğunu hepimiz biliyoruz. saatlik danışma ücretini baro 500 tl'ye yazadursun, 50 tl'ye duruşmaya avukat sokalım. biraz daha ayak yere basılsa da şu ücret tarifesini asgari özelliklerine ayar getirseniz de biz de en azından ücret anlaşmasında bir done olarak kullanabilsek.

sitede şehir ekleme işi ise "premium" üye olduktan sonra açılıyor. açtıktan sonra göreceğiniz şey ise şehir başı 50 tl aldıkları. bir nevi yurtdışı turizm şirketi hesabı, şu müzeye de girmek isterseniz 250 avronuzu alırım ama bunu fransa'nın orta yerinde öğrenirsiniz. açık ve dürüst bir site değil.

herkes de bu durumların farkında, baro dahil. bilmiyorlar mı? hayır umurlarında değil kimsenin mesleki itibar. 50 liralık duruşma için kot pantolon ve sandaletle girsem kimse de bir şey diyemez. ha?
  • üyelik bedeli 125 tl olmasına rağmen 1 haftadır hiç iş gelmedi, genelde kadınlarda kadınları erkeklerde kadınları seçiyor yani erkekseniz hiç boşuna girmeyin. ayrıca hiç dönüş olmuyor bir gün de iki iş alan da oluyor ne hikmetse
  • bir yıl oldu bir tane iş geldi. size tavsiyem instagram sayfalarını takip etmeniz.
  • burayi okumadan girdik dur bakalim nolucak merak ediyorum
  • devamlı "internet bağlantınızı kontrol ediniz" uyarısı veren dandik uygulama.
  • istanbul için bir yıl içerisinde sadece bir iş geldi. aktif takip etseniz de çözüm olmuyor. insanda, ortada farklı bir şey döndüğü izlenimi oluşuyor.
  • üstteki yazarın entrysini kahkaha atarak okudum :d , aynı şekilde de katılıyorum kendisine
hesabın var mı? giriş yap