• tırt ama kendini bir şekilde izlettiren,kafa dağıtmaya yarayan, çerez dizi. yeni neslin buffy'si olmak gibi bir iddiası da olduğunu sanmıyorum. zaten kurt adam temasına küçükken underworld'ü izlediğimden beri tiltim. vampirler çok havalıydı dracula'nın kafasını kılıçla ortadan ikiye ayıran tipler, kurt adamlar ise parçalayan böğüren varlıklar. estetik değil bir kere. özellikle kurt adamlar ve vampirler kıyaslaması olduğunda kurt adamlar daha avam, vampirlerse bildiğin elit. ben anlıyorum yani vampirlerin niye kurt adamları aşağı gördüğünü. bak şu tarihteki vampirlere adamlar sonsuza kadar yaşayabildikleri için felsefe yapanları var,tarihin akışını değiştireni var, var da var. oysa bak kurt adamlara en düzgün kurt adam örneği düşünebildiğim remus lupin. ha nereye varacağım buradan buffy'ye benzemeyelim diye vampir yerine kurt adam koymasaydınız iyiydi diziye. yine de şimdilik izlemeye devam ediyorum.
  • garip bir diziydi bence. ilk bölümünü rastgele açıp izledim. sonuna kadar bir bok olmadı. en son sahne beni diğer bölüme sürükledi. ikinci bölümde aynı şey falan derken. üçten sonra bişey hissetmeden izledim. sadece izledim. bir şeyler bekledim. diğer bölüme olacak diye diye bi bok olmadı. kendini izlettirdi bana bir şey katmadı. çerezlik dizi. çöp değil bence ama iyi de değil.

ayrıca çok boşluk var hikayede karakterlerin geçmişleri yok. keşke daha çok üzerinde durulsaydı. elime kağıt kalem alsam daha çok şey çıkarırım gibi geliyor.

sevdim bu diziyi ama tam olarak neyini sevdiğimi bilmiyorum. ilk sözümle bitireceğim. garip bir diziydi. 7.5-7 falan. düşünürsem biraz daha not kırmaya devam ederim. lol
  • eğlenceli, ekran başına kilitleyebilecek, çerez niyetine izlenilebilecek cadı - kurt adam temalı netflix dizisi. oyunculuk güzel, oyuncular karakterlere bir joel kinnaman-takeshi kovacs kadar olmasa da tam oturmuş.

--- spoiler ---

son bölüm müthiş tilt etti. ikinci sezon wolfieler ne bok yiyecek merakla bekliyoruz.
    --- spoiler ---
  • çerez dizi izlenir diyenlere aldandım izledim. basbaya netflix yapımı çöp dizi. izlemeyin
  • ortalama zekayı dahi küçümseyen fantastik gençlik serisi. zaman kaybetmek için tavsiyedir.
  • bu tarz dizileri sevmesem de ben cok basarili buldum.senaryo tutarli oyunculuk iyi..ozelikle sarah grey iyi bir tercih olmus.ımdb puani niye bu kadar dusuk anlamadim.umarim 2.sezon onayi alir..
  • cadili, buyulu, kurtadamli, ergenli dizi. eh iste vakit varsa izlenebilir ama sart da degil
  • protector bunun yanında başyapıt oradan hesap et. düşünüyorsan başlamayı aman sakın. oyunculuklar rezalet, diyaloglar rezalet of of uzak durun
  • evet sezonu bitirip geldim.
    ve önceki entry’imdeki bazı sözlerimi de geri alıyorum.

--- spoiler ---

dizi bazı açılardan çok istikrarsız. hah, diyorum güzel bir sahne. çok güzel oldu.
    sonra dönüyorum bir bakıyorum inanılmaz aptalca şeyler

jack, hamish, vera, randall...iyi oluşturulmuş karakterler. fakat senaryo kötü. yani bütçenin düşük olduğu açık fakat senaryodaki bazı hataları kapatmıyor. mesela bir sorun var ortada. ya order’cılar ya da şövalyeler “onun bir büyüsü var yea” diyor ve durum çözülüyor. bu kadar basit miydi, diyor insan.

ayrıca bazı noktalar çok karanlık. annesi neden intihar etmiş, edward jack’in annesini neden hatırlamıyor, edward nasıl zengin olmuş, nasıl ünlü olmuş...bir ton boşluk var.

bunlaru geçtim, vade maecum’un gücünü son iki bölümde tam açıklamak çok saçmaydı. havada kaldı tamamen. ayrıca edward’ın bu gücü istemekteki motivasyonu nedir?

bir başka nokta, vera (rektör) neden bu kadar ısrar etti jack’in alınmasına? altından bir şey çıkmasını çok bekledim.

bazı karakterlerini çat çut öldürmesi gözüpek hareketlerdi, sevdim fakat bu noktadaki başarıyı hikaye bütünlüğünde pek sağlayamamışlar. halbuki çok güzel malzeme çıkardı.

ayrıca ölen etik profesörünü araştıran polisi bırakın bir kişi bile mi yok yahu??
    çocuk da “ay kazara öldürdüm, neyse bi daha yapmam inş” modunda. insan azıcık suçluluk duyar.

yine de çerezlik niyetine izletti kendini. hamish favori karakterim oldu dizi boyunca. fakat söylemem gerekir ki the order mı the protector mı diye sorulsa net olarak protector’ı seçerim.

evet sonu epey tuhaf bitti. wtf olduk. yine de sana puanım 6.5/10 the order.

--- spoiler ---
  • bu diziye zamanında çöp demiştim fakat yine de beynimi kapatarak izlemistim, evet güzel bir dizi kesinlikle degildi fakat kendisini izletiyordu.

"bir is ile ugrasirken arkaplanda gürültü olması amacıyla."

sonra netflix'in yeni wednesday isimli garibesiyle tanistim. ulan order ne kadar guzel bir diziymis... hakkini yemisim... wednesday bu kadar sevilip imdb 8.5 aldiysa order 11/10 luk bir dizidir
hesabın var mı? giriş yap