• kendilerini istemeyen ve kullanılmış peçete gibi siren anaları tarafından kenara atılan, babaları insan olan, uyuşturucu kaçakçılığı yapan hibrid bir komün grubunun başına gelen talihsiz olayları anlatan atmosferik açıdan iç acıcı, soundtrack seçimleri başarılı olan netflixin yeni avustralya yapımı dizisi.

kadın orjinli myth içerdiği için sıkılmadan izledim ben çünkü benim olayım cadılıktır sirenliktir succubustur büyüdür carttur curttur. mantık arayanlar diziden uzak dursunlar.

dizi sayesinde bir kaç muazzam şarkı keşfettim.

ilkini atayım, zamanla yeni keşfettiklerimi eklerim. genremiz alternativedir. sevmeyenler defolup gitsinler. kafamı attırmasınlar.

egyptian darkness
  • dizi hakkındaki en önemli husus başroldeki kızı benzetebilecek kimseyi tanımamış olmam. hatta böyle bir kızla iletişime bile geçmedim. bunun eksikliğini bu başlık sayesinde iliklerime kadar hissettim. hatta yan rollerdeki kızları bile kimseye benzetemedim.

diziye gelirsek vasat. müzik kullanımını beğenmedim.
  • dizideki herkes ve her şey çok mu seks kokuyor, avusturalya'nın güneşinden mi havasından mı herkesin seksi giyinişinden midir nedendir bilmem ama sürekli bir boner ile izliyorum diziyi, bazen dayanamıyorum durduruyorum 5 dakika sonra geri dönüyorum.
  • sakin olması beklenen bir avustralya sahil kasabasında insanlar ve siren yavrularının sürekli olay çıkarıp birbirlerini düdüklediği erotizm kokan dizi. sahil kasabasında geçmesinden midir, müzik seçiminden midir, cast'taki tüm erkek ve kadınların flörtöz ve seksi olmasından mıdır nedir diziden sürekli erotik bir tını geliyor. iki insan göz göze gelse hemen bir cinsel aktivite başlıyor. onun dışında

--- spoiler ---

koca bir sezonu sirenleri nasıl betimlemişler merakıyla izledim. sirenler, iki bölümde toplamda 10 saniye filan görünüyor, onda da birinde arkadan görüyoruz, diğerinde de ne kadar bok gibi betimlendiklerini görüyoruz. bu sirenler kim, niye insanlardan hamile kalıp çocuklarını sahile bırakıyorlar, nelerdir ne değillerdir hiç değinilmedi. fantastik dizi izleyim diye başladım, ben ne izledim acaba diyerek noktaladım.

çeviri de çok kötü. “is everything allright? gibi basit bir soruyu “her şey iyi mi?” olarak çeviren çevirmene sevgilerimi sunuyorum.

--- spoiler ---

kişisel puanım 4.8/10
  • son zamanlarda artan netflix avustralya yapımlarına başarılı bir örnek daha. fantastik olayları seviyorsanız gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz. pek reklamı dönmedi, bu sebeple talep görmedi sanırım. hakettiği değerde değil şu an.

dizinin yanı sıra soundtrackler için ayrı bir parantez açmakta fayda var. her bölümüm soundtracki ayrı ayrı güzel.

ikinci sezona göz kıpar şekilde yapılmış final. henüz çekilip çekilmeyeceği konusunda bilgim yok, ama bence çekilmeli.
  • kız olarak doğsaydım, başroldeki kıza benzemek isterdim. ne eksik ne fazla netflix dizisi, izle geç.
  • baş roldeki kızı 2 eski hatuna benzettiğim için izlemek istediğim yapım.
  • başroldeki kızın umarım tipini eski hatunlara benzetiyorsunuzdur dediğim dizi.
    keza allah huyunu benzetmesin, üçüncü bölümde ayrı dördüncü bölümde ayrı kucakta geziyordu.
    şaka bir yana bana sardı, basit ama ilgi çeken bir konu, güzel vakit geçirmelik. şu havalarda mis gibi kumsalları izlemek bile yeter hiç bir şey olmasa.
  • biz tidelands olanlardanız.
  • --- spoiler ---

dizinin 5.bölümündeyim ve aklımda kalan bu dizideki kızların sevişmediği bir ben kaldım herhal. bu netflix iyice sapıttı. son zamanlarda yaptığı bütün dizilerde kadınlar aynı anda birden fazla erkeği idare ediyor. iğrenç bence.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap