• bide brabant konservatuvarının bulundugu sehir. sınav için gitmiştim. hoş biryer.
  • aksam dokuzda ölü bir izlenim alan sehir.o saatten sonra biryerlerde pizza yemek neredeyse mümkün değil...epey bir aranma sonrası biraz salas bir pizzacı bulunuyor o da sagolsun turk cıkıyor
  • avrupa rankinglerinde yüksek siralarda bulunan bir ekonomi graduate schooluna sahip hollanda sehri.
  • amsterdam'a trenle ca. 1 saat 20 dakika kadar uzak ulan şehir.
  • birası şahanedir. mutlaka denenmeli!
  • willem 2 stadının bulunduğu şehir.
  • son günlerde her yanı kazılan, şantiyeye dönmüş, hollandalılara göre şehir bana göre kasaba.
  • 3 aydir yasadigim, hollandanin kucuk bir sehri. ilk basta sirin geliyor ama bir zaman sonra bikmaya basliyor insan. insanlari asiri rahat, cok az calisiyorlar. merkezde aksam 6 dan sonra acik dukkan kalmiyor. pazar gunleri ise ekmek alabileceginiz acik bir yer bulmak bile imkansiz. ulasim hemen hemen herkes tarafindan bisikletle yapiliyor, bisikletler icin ayri yollar var. hergun yagmur yagiyor. bana gore degil, ulkemi ozlediiiimmm...
  • hollanda'nin brabant bolgesinde bulunan yaklasik 200000 kisinin yasadigi ve tilburg universitesine sahiplik yapan hollandanin 6. buyuk sehridir. 2 aydir yasadigim ve 1.haftadan sonra neden geldim bu sehre, neden canim amsterdamda degilim dedirten sehir. eger sehir merkezinde yasamiyorsaniz ve sigaraniz kalmadiysa bir de ustune tiryakiyseniz bittiniz anlamina gelen sehir. efenim gas station denen dalga gece 10 da kapanir mi? birde sehrin belediye baskaninin melih gokcek ile akraba oldugunu dusundugum cok oldu, hatta bu adamin adi melih van der gokcek olabilir mi diye de sorgulattiyor adama. zira efenim sehir geldigimden beri delik desik ve bu deliklere her gun bir yenisi ekleniyor. ancak sehrin guzel yanlari da var elbette bunlar sehir dumduz ve rahatlikla bisikletle ulasim saglanabiliyor ayrica klasik bir hollanda kentinde bulundugu uzere coffeeshoplara da ulasilabiliyor. sehrin en guzel yerleri olarak grasscompany adli coffeeshop i ve tilburg universitesi icinde bulunan golu soyleyebilirim.

(bkz: tilburg university)
hesabın var mı? giriş yap