şükela:  tümü | bugün
 • bursada garanti bankasinin ozluce sube muduru kerem yorulmaz, yine ayni bankadaki arkadaslariyla bisiklet turundayken mudanya yolu uzerinde bir aracin carpmasiyla araziye ucarak rahmetli olmustur. sevilen iyi bir kisiydi. toplumumuzun uretken okumus kesimleri kendi halindeyken diger cahil kesim tarafindan katledilmeye devam etmektedir. yoldaki bisikletli insani goremeyip soforluk yapiyorum diyenlerde simdi babasiz kalan minik kizina ahirete hesabini verirler.
 • kim vurduya giden insanlarımızdan biridir.
  sene olmuş 2018, bisikletliler halen daracık emniyet şeritlerinden sağdan sağdan gidiyor.
  türkiye gibi trafik sorunu olan bir ülkede bisiklet için trafik düzenlemesi yapılması bu kadar zor mu.
  kabül görülmese de bisiklet de bir ulaşım aracıdır; sağlıktır.
  gerekli önlemlerin alınmaması halinde bu başlık daha da uzar gider.
 • 3 yaşında melek gibi bir kız evladı geride bırakmıştır. çok büyük acı.

  temiz, sevecen, efendi biri olarak bilirdik. allah rahmet eylesin, anne babasına sevenlerine eşine ve evladına sabırlar versin rabbim.
 • bisikletle gezerken trafik kazasında ölmüş kişidir. başlığı açan şahıs, ölen kişiyi tanıdığı için "okumuş ve üreten" biriydi derken, bisiklete çarpan tanımdaığı kişi için "cahil" demiş. sanki bisikletle gezen banka müdürünü, "buralarda neden bisiklet sürüyon lan" diyerek bıçaklayıp öldürmüşler havasında açılmış kışkırtıcı bir başlıktır. tabi ki kazada kimde kusur olduğunu da belirtmemiş.

  "toplumun üreten kesimi, cahil kesim tarafından katledilmeye devam ediyor" demek ağır bir terbiyesizliktir. ortada yobazların, aydın okumuş kesimin üstüne saldırıp,kafasını kesmiş gibi bir durum yok. olay trafik kazası. entry'deki kin ve nefretten bisikletlilerin kusurlu olduğu düşüncesi doğuyor.
 • cahil kesim falan demisiz bla bla. ben bugune kadar okumus etmis temiz yardimsever uretken vs birilerinden hic trafik kazasi yapip birine vurup oldurdugunu duymadim. genelde bu kazalari yuksekilkokul mezunu sanayici ve isadamlari ve onlarin yuksek basarilariyla ozel okullarda okuyan ogullari yapmakta. cehaletin en onemli gostergesi toplumda saygi duymaktir.
 • toplumu ne güzel sınıflandırıyorsuz böyle.
 • evet siniflandiriyorum
  ben irkci ve sinifciyim
  herkes haddini bilmeli
  hem indaragandi seklinde parayi bulacaksin
  hemde paran var diye herturlu magandaligi yapacaksin
  konu kerem kardesinim vefati degil
  konu farkli
  gecen sene yazlik bir yerde 8 yasinda bir cocuga sahil kiyisinda trafige kapali alanda bir bmw vurdu ve cocuk rahmetli oldu
  o bolgede bir sitenin kapicisinin cocugu
  carpan da o ildeki mutahitlerin birinin 17 yasinda pici
  mutahit maganda baba geldi kismet bu isler kader falan diye sacmalayip kapiciya 30 bin tl para verdi
  simarik pici de ehliyetsiz oldugu halde nasil olduysa ceza falan da almadi
  ben bundan bahsediyorum
  birincisi adam gibi olan insanlar cocuklarina 17 yasinda araba zaten almaz
  boyle bir olay olacagini dusunur zaten
  ama cehalet olunca boyle olmuyor malesef. istediginiz hakareti yapin ama topluma insanlara saygi gostereceksiniz her goruse her olaya
  saygi gostermeyen insan degildir.
 • "evet siniflandiriyorum. ben irkci ve sinifciyim. herkes haddini bilmeli"

  bunu vefat eden kişiye olan sevginizden olayı söylediğinizi düşünüyorum. aksi halde "bilerek" vurmadığını düşündüğüm araç sürücüsünden daha suçlu ve hastalıklı bir ruh sahibi kişisiniz.
 • haberde kazazedeye karşı yönden gelen bir aracın çarptığı ifade edilmiş. bisiklet süren hiçbir kişi yolun ortasından yada karşı şerite geçecek şekilde kullanmaz bisikleti. bu kazada elimizdeki kısıtlı bilgi ile hatanın otomobil sürücüsünde olduğunu çıkartabiliyorum.

  trafik kazalarının tamamınına yakınının kural ihlallerinden oluştuğunu düşünüyorum. kural ihlalini yapan kişilerin bunu bilinçli yapması ve sonucunda kaza yaparak başkasının yaşama hakkını elinden almasını sadece cahillikle adlandıramam. olaya kaza demek de çok mantıklı gelmiyor...

  yazık ki küçücük bir çocuk babası ile birlikte büyüyemeyecek.