şükela:  tümü | bugün
  • bursada garanti bankasinin ozluce sube muduru kerem yorulmaz, yine ayni bankadaki arkadaslariyla bisiklet turundayken mudanya yolu uzerinde bir aracin carpmasiyla araziye ucarak rahmetli olmustur. sevilen iyi bir kisiydi. toplumumuzun uretken okumus kesimleri kendi halindeyken diger cahil kesim tarafindan katledilmeye devam etmektedir. yoldaki bisikletli insani goremeyip soforluk yapiyorum diyenlerde simdi babasiz kalan minik kizina ahirete hesabini verirler.
  • kim vurduya giden insanlarımızdan biridir.
    sene olmuş 2018, bisikletliler halen daracık emniyet şeritlerinden sağdan sağdan gidiyor.
    türkiye gibi trafik sorunu olan bir ülkede bisiklet için trafik düzenlemesi yapılması bu kadar zor mu.
    kabül görülmese de bisiklet de bir ulaşım aracıdır; sağlıktır.
    gerekli önlemlerin alınmaması halinde bu başlık daha da uzar gider.
  • 3 yaşında melek gibi bir kız evladı geride bırakmıştır. çok büyük acı.

temiz, sevecen, efendi biri olarak bilirdik. allah rahmet eylesin, anne babasına sevenlerine eşine ve evladına sabırlar versin rabbim.
  • bisikletle gezerken trafik kazasında ölmüş kişidir. başlığı açan şahıs, ölen kişiyi tanıdığı için "okumuş ve üreten" biriydi derken, bisiklete çarpan tanımdaığı kişi için "cahil" demiş. sanki bisikletle gezen banka müdürünü, "buralarda neden bisiklet sürüyon lan" diyerek bıçaklayıp öldürmüşler havasında açılmış kışkırtıcı bir başlıktır. tabi ki kazada kimde kusur olduğunu da belirtmemiş.

"toplumun üreten kesimi, cahil kesim tarafından katledilmeye devam ediyor" demek ağır bir terbiyesizliktir. ortada yobazların, aydın okumuş kesimin üstüne saldırıp,kafasını kesmiş gibi bir durum yok. olay trafik kazası. entry'deki kin ve nefretten bisikletlilerin kusurlu olduğu düşüncesi doğuyor.
  • toplumu ne güzel sınıflandırıyorsuz böyle.
  • "evet siniflandiriyorum. ben irkci ve sinifciyim. herkes haddini bilmeli"

bunu vefat eden kişiye olan sevginizden olayı söylediğinizi düşünüyorum. aksi halde "bilerek" vurmadığını düşündüğüm araç sürücüsünden daha suçlu ve hastalıklı bir ruh sahibi kişisiniz.
  • haberde kazazedeye karşı yönden gelen bir aracın çarptığı ifade edilmiş. bisiklet süren hiçbir kişi yolun ortasından yada karşı şerite geçecek şekilde kullanmaz bisikleti. bu kazada elimizdeki kısıtlı bilgi ile hatanın otomobil sürücüsünde olduğunu çıkartabiliyorum.

trafik kazalarının tamamınına yakınının kural ihlallerinden oluştuğunu düşünüyorum. kural ihlalini yapan kişilerin bunu bilinçli yapması ve sonucunda kaza yaparak başkasının yaşama hakkını elinden almasını sadece cahillikle adlandıramam. olaya kaza demek de çok mantıklı gelmiyor...

yazık ki küçücük bir çocuk babası ile birlikte büyüyemeyecek.