şükela:  tümü | bugün
  • bir çok kişi tarafından hala bilinmemesini anlayamadığım fark. cinsiyet ayrımı yapmak istemem ama toplumumuzda daha çok erkekler bu ayrımı yapamıyor.

trip atmak; kişinin kafasına taktığı, düşündüğü dert ettiği her neyse söylemeden çeşitli tavır ve sözlerle bunu karşı tarafın anlamasını beklemesi, imalarda bulunması gibi bir şey sanırım. ( ben pek trip atmadığım için tam olarak bilemiyorum yani) *

sitem etmek ise bir kimseye, yaptığı bir hareketin veya söylediği sözün üzüntü, alınganlık, kırgınlık vb. duygular uyandırdığını öfkelenmeden belirtme.

yani birisi size neden kırıldığını direk söylüyorsa ve bunu söylerken jest ve mimikleri sadece üzgün olduğunu belirtiyorsa bu sitemdir arkadaşlar. umarım toplumumuz ve özellikle de erkekler karşılarında bir şeye kırıldığını belirten bir hanımefendiye "trip atıyorsun" demezler.

merak ediyorum ellilerde atmışlarda yaşasalardı ne olacaktı?

"o güzel gözlerinizi neden benden kaçırıyorsunuz hanımefendi?"
    "pazar günü davetime icabet etmemeniz beni ziyadesiyle üzdü efendim."
    "trip atmakta haklısınız lakin validemin ve benim mühim mesuliyetlerimiz vardı."

buradan herkesi trip ve sitem arasındaki farkı anlamaya davet ediyorum. sitem edenlerin gönlünü alalım ve onlara" trip atıyorsun!" demeyelim. bu kadarcık da ince olabiliriz değil mi?
  • trip atarken surat asarsınız,
    sitem ederken gülümsersiniz.
  • misal sevdiğiniz kişiyle mesajlaşıyorsunuz iki saat cevap gelmedi sonra işim vardı şurdaydım vs yazdı.

- bir haber verebilirdin çok mu zordu yani (sitem)
    +ya kusura bakma şöyle oldu böyle oldu vs
    -neyse bundan sonra dikkat edersin umarım merak ettim çünkü
    *sorun çözülür

-neyse ya hiiiç ama hiç önemli değil zaten ben fark etmedim bile yazmadığını hıh
    (trip)
    +fark etmediysen sorun yok..
    -ben kimim ki zaten senin için haber vereceksin..
    +saçma sapan konuşma sen zaten hep böylesin bla bla
    *sorun büyüdü eski mevzular açıldı.

ikisinde de karşı taraf sevildiği için merak edilmiş sinirlenilmiş ama fark ortada.
  • bu farkı ortalama her erkek anlayabilirken, hiçbir kadının anlayamaması oldukça üzücüdür benim için.

adam akıllı isyan edemeyecek miyiz lan!