• klasik sürümdeki soruların çoğunu ezberlemiş, yeni sorulara aç fakat trivial pursuit party de ki gibi niteliksiz sorulara maruz kalmak istemeyenler için birebir bir oyun. kurgusu klasikten çok farklı, party'dekine biraz benziyor fakat kesinlikle çok daha iyi, daha eğlenceli. sadece doğru yanlış soruları olmasaydı daha iyi olurmuş dedirtiyor, çünkü bu tür sorularda cevap kendini direk belli ediyor.
  • 4-5 kişi herkes tek olduğu zaman bitmeyen eski sürümün yerine bu oyun tadında bitiyor. hadi tekrar oynayalım dedirtiyor.

meydan okuma yeniliği de çok eğlenceli olmuş. kol gibi bir soru geldiğinde, normalde sizin bilemediğiniz bir soru için aha ben biliyorum diyenlere, "al bil hadi" demek çok eğlenceli oluyor.

kurallar çok karışık diyenler var. hiç de değil. itibar etmeyin. ehh oyun biraz pahalı her kutu oyunu gibi. fakat bu oyunla geçirilecek saatler düşünüldüğünde de pahaı değil.
  • 2020 yılbaşı gecesi arkadaşlarla yapılacak ev toplaşmasında benim payıma alıp getirmesi görevi düşen oyun.
    kitapçılarda 222tl gibi bir rakamken d&rda 129 lira idi.
  • soru kalitesi olarak klasikten çok farklı bence.örn: pele'nin toplam kaç golü vardır? 10 1000 10000 gibi saçma cevaplı subuk sorular epeyce bulunur.
hesabın var mı? giriş yap