şükela:  tümü | bugün
 • ilginç bir durum.

  adı üstünde (bkz: troll) adamın amacı belli. bu ülkenin değerlerine götünden bir şeyler sallayacak, insanların bam teline basacak, farklı fikirlerden olan insanları birbirine düşman edecek, ötekileştirecek. yani bir kaos ortamı oluşturacak. gün sonunda da kıllı göbeğini kaşıyıp ‘bugün de iyi prim yaptım ha’ diyecek. he baktı ki çok linç yedi. sıkıştığı anda da ne yapacak? yazdığı entry’yi silecek.

  demem o ki böyle insanlara laf anlatmaya çalışmayın. boşuna kendinizi yoruyorsunuz. zira bu kişilere bir şeyler anlatmaya çalışmak duvara karşı konuşmak gibi. yapmayın bunu.

  ki bu insanlar savunduğu birçok şeyi anında değiştirebilecek, en ufak bir zorlukta en yakınındakileri yarı yolda bırakabilecek karakterde insanlar. öylesine boş, bomboş.

  biri türk milletine giydirip kürt milliyetçiliği yaptığını sanıp herkesi kışkırtıyor. burdan böyle konuşmak, beğenmediğine sallamak kolay tabi. ki bu insanlar günlük hayatlarında şivesinden nereli olduğu anlaşılmasın diye hiç konuşmamayı tercih eden insanlar. bu ezilmişlik psikolojisiyle gelip burda kuyruk acısını tatmin etmeye çalışıyor.

  diğeri kalkıp atatürk’e hakaret ederek çok matah bir şey yaptığını sanıyor. nasıl ki birilerinin pohpohlayıp övmesiyle bazı şeyler değer kazanmıyorsa, birilerinin yermesiyle de değer kaybetmez. bu zırvalarla popülaritesini arttıracağını düşünmesi bile ne kadar acınacak bir halde olduğunun kanıtı.
 • bir topluluğun değer olarak kabul ettiği herhangi bir konuya/şahsa, cinsiyete çoklukla kadınlara (bazen erkeklere) yönelik açılan başlıklara rağbet edilmesi durumu. onları kaşımak yerine davranışlarının sönmesi için yalnız bırakın. bir süre tepindikten sonra yok olacaklardır.
  insan gibi konuşmaya kalktığınızda iletişim kurmaktan aciz olduklarını görürsünüz.
  medeniyet ve ifade özgürlüğü iletişime kapalı, sıçar gibi düşünmek ve her düşündüğünü eksisozluk bir gayya kuyusuymuşçasına buraya bırakmak değil, olmamalı.
  beslemeyin şunları. ciddiye almayın. laftan anlamıyorlar işte.
 • genelde asosyal, tipsiz ve çevresinde siklenmeyen insanların, sosyal medyada yaptığı trollük sadece ilgi orospusu olmalarından kaynaklı bir durumken, bu trollerin açtığı başlıklara troll başlık olduğunu bildiginiz halde onlara prim vermeniz o adamları bi şekilde mutlu ediyor, bi nevi kendini ispatlamış oluyor.

  bu heriflere mantıklı bir şekilde açıklama yaptığınızda ise genelde küfürle karşılık verirler. en iyisi siklememek, onlar yokmuş gibi davranmak. hatta yapılmışı var bak.

  (bkz: engelle)
  (bkz: başlıklarını engelle)