• eskilere laf etmek yeni moda mı?
  • (bkz: sabit telefon)

telekom’un temellerini atması da diyebiliriz.

ayrıca yemişim piyasa ekonomisini. herkes üniversite okumaya başladı ve üretim diye bir halt kalmadı memlekette.
  • zamanında icraatın içindenprogramını izleyenleri sahneye alalım.
  • (bkz: kdv)
  • cevabı
    köylere getirilen veya iletilen elektrik.
    diyebileceğimiz icraat.

şimdinin gsm operatörünün 4,5 g si gibi düşünün (çoğu dağlık bölgede gene yok)

birde kendim adına, naim i türkiye ye getirmesi olabilir

edit; demirel yaptı diyenler var, doğrudur, devam ettiren yayan odur, tarih okumakta yeterli değil, bizzat yaşadım, gördüm
  • buraya yazılacak icraatlerin hepsinin fikir babası sam amcadır.

dp'den itibaren tüm siyasî gelişmeler projedir.
    dahası, 1945'ten itibaren avrupa'nın tüm siyasetini sam amca organize etmiştir.
    bakın burası çokomelli! özellike türkiye'nin kendine yeten ülke durumundan çıkarılması, 2020'li yıllar için elzemdi.
    mezopotampa'ya kartlar yeniden dağıtılacak. çünkü orada milyarlarca varil petrol var.
    sam amca'nın haritalarında kürdistan haritalarının böyle olması tesadüf değil.
    sadece barzani'nin bölgesinde bile bilinen 45 milyar varil (7.2×109 m3) işlenmemiş petrol var.
    ve 2007'den beri çıkartılmaya başlandı.

şimdi düşün; azerbaycan'da ve kuzey ırakta olan petrol, bizim doğu ve güneydoğu'da yok mu?
    bi 45 milyar varil de orada yoksa putin trump'ı öpsün...

sam amca için 1945-1980 arası avrupa'da rus sosyalizminin yayılmasını durdurmak birincil hedefti. 1990 olmadan yıkıldı zaten.
    tükiye'de ise 1980'lerden itibaren kürt milliyetçiliğinin ve siyasal islâmın domino taşlarının aynı anda dizilmeye başlanması,
    bunun özal devri ile başlamış olması tesadüf mü icraat mi?

fsm köprüsü ve tem (trans-european motorways) projesi mesela.
    bugün, özal dönemimi görmüş ahalinin hemen hepsi "ikinci köprüyü özal yaptı" der.

nah özal yaptı! parası bile avrupadan alındı. belki de bir kısmı, bilemiyorum. çünkü özaldan hemen önce 70 cent'e muhtaçtık. yola gömecek paramız yoktu. ingilizce bilenler şuradan okuyabilir, bize de anlatabilir.

tem'in türkiye ayağı, ilk planda ve güncellenen planlarda şöyle. sscb dağılınca sonradan hazar denizine kadar onları da eklediler.

suriye ve ırak sınırını neden otoyol ile antakya'ya bağladılar?

işte bunlar hep proje...hep icraat.
    he özal büyük adam! çağının ötesindeydi he....
  • "benim memurum işini bilir" dedi ve bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı. adım adım her şey çürümeye başladı.
hesabın var mı? giriş yap