• bombok liderler seçme konusunda başarılı olduğumuz için.
  • evet doğru bir tespit, herkes bokuyla dövüşüyor.
  • mevcut olan refah seviyesinde gayet olağan bir durumdur.
  • niye acaba, hayat standartı yok alım gücü yok, dizilerde lüks hayatları izliyor arada uçurum var... herkes aptal yerine koyuyor.
    bilerek istenerek cahil bırakılıyor.
    her şeyin en pahalısı ve de kalitesizini tüketiyor. sevgi dolu mu olsun? sevgi dolu yaşanacak bir yer değil ki bu gün sevgi dolu ol yarın ya dolandırılırsın ya başına bi r şey gelir.

nezaketi eziklik sanan kendini tilki belleyen rezil rüsvaların ceplerini haramla doldurup kendini bi bok sandığı bir yer burası? ne bekliyorsun
  • yavaş yavaş bu hale geldi. zamanla olduğu içn de herkes buna alıştı. evet, gerçekten türk toplumu iyisiyle kötüsüyle hiçbir şeye tahammül edemez ve her şeyden nefret eder hale geldi.

bunun tek değil, birçok nedeni var. bu nedenlerden en büyüğü -bence- fakirlik. bu, insanların elini ayağına dolayan en büyük etken. bırakalım eğlenmeyi, yaşamak için bile büyük çaba sarfetmek zorunda kalanlarımız var. zaten bu yüzden elimizdeki telefonlarımız “lüks” olarak görülüyor. halk hiçbir şeyinin olmamasına alışmışken, olana da sertçe karşı çıkıyor.

farklı bir örnek olarak, para kazanma yöntemi. öyle bir noktadayız ki, -normal olarak- para kazanmak da yavaş yavaş imkansız hale geldiğinden insanlar birbirine “isteyene iş mi yok, peçete sat.” diyor. işin ironik kısmı bu gibi insanlar, kendilerinden daha kolay para kazanılınca (bkz: youtube) bunu yediremeyip daha çok vergi alınsın diyor.

tanım: yavaş değişimlerin fark edilmediğinin kanıtı.

dipnot: bir toplumda yanlış giden bir şeyler varsa, suçluyu/sorumluyu aramak için halkın kimi/neyi konuştuğuna bakın.
  • sebebi için:

(bkz: cehalet)
  • herşeye hakları olduğunu düşünüyorlar çoğu aileden doğru eğitim alamadıklarından.
    o nedenle bencilce davranıyorlar diyorum.
  • eğitim eksikliği
  • dünyada varoldugumuzdan beridir hep böyle ki. tarih sayfalarını bir karıştırın huzuru hic bulabilmiş miyiz? kendi aramızda dahi geçinememiş biri diğerini devirmek için elinden geleni yapmıştır.
  • akepe'nin geldiği günden beri itinayla yaptığı "tu kıs kıs kıs" siyasetinin muazzam başarısı.
hesabın var mı? giriş yap