• adam ülkenin tapusunu üzerine geçirmiş de, yerleşim planı yapıyor gibi konuşuyor. biz ingiliz milletler topluluğuna üye değiliz. alooo! merkel'in verdiği paralara da ortakçı çıkmayın. onlar merkel yengeden geldi.
  • burası britanya denizaşırı toprakları mı?

türkiye cumhuriyeti burası, haddinizi bilin. çok istiyorsanız kendi ülkenize kurun o mülteci merkezlerini.

gelen mesajlar üzerine zorunlu edit: "tepkini yanlış yere gösteriyorsun." diye çok mesaj aldım.

arkadaşlar ben ülkem adına savunmamı yaptım. mesela mustafa kemal atatürk, sadece osmanlı'yı yönetenlere tepki gösterip dış ülkelere tepki göstermemeli miydi?

ben de bu entryde böyle bir tepki vermek istedim.
  • adamların savaşla alamadığı toprakları elimizle veriyoruz. helal olsun. akpliler de kına yakar artık
  • erdoğan sanırım ingiliz mandasını benimsedi.

adamlar bizim yerimize karar almaya başlamışlar.

bu ülke ancak içerden ihanetle işgal edilirdi. onu da başarıyorlar. tek kurşun atmadan ülkenin nüfusu değişti. toprak yapısı değişimi de yakındır.

sorumlusu erdoğan, akp, mhp ve seçmenleri olan plan.
  • ingiliz sömürgesi olduk da bizim mi haberimiz olmadı?
    6.filoyu kıble yapanların, ingiliz gemisiyle ülkeyi terkedenlerin torunlarının ülkeyi getirdiği durum bu .
    aynı ingiliz , mesela “almanya’da mülteci kampları kurmayı planlıyoruz” gibi bir cümle kurabilir mi?
  • pakistan'dan bir şekilde tanıştığım bütün gençler "aslında pakistan yanlış tanıtılıyor. orada gayet modern insanlar da var. mesela ben çok modernim. doktorayı yeni tamamladım. bak bu resim pakistan'dan. aynı isviçre gibi değil mi"

tarzı sakin ama uzun nutuklar çekerken sıkıntıyla yüzüne bakıp "ne anlatıyor lan bu paki!" diye düşünüyorum.

şimdi aynı o hesap. biz ne kadar haykırırsak haykıralım. "burası seküler bir ülke. biz osmanlı değiliz. anayasamızda var. islami kural ile yönetilen ülkelerin insanları buranın kimyasına ters. bir anda bu kadar mülteci alamayız. toplum yapımız bozulur, ekonomi zaten dipte..."

ya da ne dersek diyelim bütün dünya suratımıza" ne anlatıyor lan bu ortadoğulu" der gibi bakıyor. resmen avrupa ve geri kalmış ülkeler olarak aramızda güçlü bir sınır çizildi. alın size yeni doğu sınırı. alın size yeni dünya düzeni.

artık türk gencinin de bir suriyeli, bir afgan, bir pakistanlı ile farkı kalmadığının tescili oldu son dönemdeki yapılanlar. genç istediği kadar ateist, seküler, batılı ya da başka bir şey olsun farketmez. bundan sonra biz de başka ülkeler için "ne anlatıyor lan bu paki" cümlesindeki paki'yiz.

yayında ve yapımda emeği geçen herkesin
  • dis gucler tarafindan fonlanan ak partinin sonucu. vatan satmak ak partinin fitratinda var.
  • birisi şu pezevenge atamın mareşal üniformalı fotoğrafını göstersin!
  • reha çamuroğlu twitter hesabinda paylasinca gordugum, daha sonra internette arastirinca "bugun guncel" isimli bir medya kurulusunda rastladigim haber.

link

haber cok dar kapsamli ancak su ifadeye takildim : "türkiye ve pakistan gibi ülkelerde mülteci merkezleri planlıyoruz."

simdi birincisi neden? ıkincisi bu aciklamayi yapan kisi neden ingiltere savunma bakanı ? ucuncusu hayirdir bu ulkenin meclisi falan yok mu? aa pardon unuttum. yoktu evet.

simdi bakin cok sey soylerim ama gerek yok. her zaman oldugu gibi en cok favi en populist sacmalayan alsin.

ben sadece sunu soylemek istiyorum. solcu arkadaslara dedim ki "bakin bu her sey once iktisadi bir sorundur. gelin sol okuma yapacaksak marx'in 'yedek isci ordusu' teorisinden baslayalim. bu ekonomik yuk muthis agir bir asiri milliyetci dalga yaratir ve bu ulkede bes sene icinde solun s'si kalmaz". (temmuz basinda yazdim, simdiden geldi o dalga)

uğğğ ne irkciligim kaldi ne fasitligim.

sagci arkadaslara dedim ki "abi su vermemek falan ne demek? bu iktisat temelli bir sey. ınsanilik bir bedel odememe aracidir. o bedel de suyunu ekmegini kestigin adamin suc oranlarini patlatmasidir."

vay vay vay... ne liboslugum ne fonculugum kaldi. foncuya bak:

görsel

taş tasiyor.

dun dedik ki "ya bu oguzhan ugur'un yaptigi sey aptalcadir. ırkcidir. bu sorun boyle cozulmez. aksine bu hadisenin sorumlusunu (rte) gizler, uzun vadede bu adama alan acar. cunku mesele populizmse bu adam populizmin kralini yapar, bes sene sonra karsiyakali chpli teyze "seriat gelsin ama yeter ki bunlar gitsin" diye yalvarir"

ah ah ah ah, mesaj kutum patladi. "3000 kitap okudum" yalanini leblebi cekirdek yer gibi soyleyen, "sizi ahirlara kapatir paramla calistiririm" diyen, binali yildirim karsisinda kediye donen adam "tassakli" oldu, ben; ukala, hain, al evinde besle...

neyse ben bir sey demiyorum. o yunan sinirina dikilen duvar afgan mafgan icin yapildi saniyorsunuz ya, hah. onun dibine gittiginizde sag, sol ve dinci populistler olarak oturur dusunursunuz cunku,

ben aziz nesin gibi soylemeyeyim,

sadece yuzde 5'iniz iyi ve guzel bir yasami hakedecek kadar zeki. onlara bu populist aptallik cukurunda bol sans diliyorum. rasyonellik, mantik, etik falan coktan cikip gitmis bu ulkeden. umarim onlar da cikip gidebilirler.

tanim yaptim mi? yapayim. gerceklesirse turkiye'nin mustemleke olarak tescilini ve bir geleceginin de olmadigini gosteren haber.

oguzhan abileri, tanju baskanlari, dinci ajitatorleri ya da uc sol liberal yoldaslari kalanlari kurtarir nasilsa.

not: simdi ingilizce kaynak bakiyorum.

hah buldum.

offshore multeci merkezleri haberi / the guardian
  • sen kimsin de ülkem üzerinde birseyler kurmayı planlıyorsun deyus oğlu deyus.. kimden izin aldın kim müsade etti ..kara kalpaklılar bittimi sandın
hesabın var mı? giriş yap