• türkiye'deki sevilen sanatçıların, en iyi eserlerine ve dönemlerine yeniden yaklaşmasını ve daha iyi eserlere imza atmasını isteyen sevenlerinin, mutlaka kişisel eleştirileri olduğunu ve sanatçılar tarafından okunduğunu bildiğim bu mecrada bu eleştirileri paylaşmanın faydalı olabileceğini düşünüyorum.

şener şen - daha çok filmde oynaması diyemiyorum ama mümkünse daha farklı yönetmenlerle çalışıp, daha deneysel filmlerde yer alması.

tarkan - kendisini "tarkan" yapan kitlenin artık ergenlerden değil, 30-40 yaş arası insanlardan oluştuğunun bilinciyle artık daha olgun şarkılar ve albümler yapması. daha otuzuna gelmemişken "beni anlama"yı, "gecenin ürkek kanatlarında"yı, "verme"yi söylemiş biri bahsettiğimiz. daha iyilerini kesinlikle yapabilir ama daha kolay popüler olacak şeyler yapmayı seçiyor.

yıldız tilbe - biz dinleyiciler için değil, eskiden olduğu gibi yine kendisi için albümler yapması. biz bulur dinleriz onları, merak etmesin.

nuri bilge ceylan - yine ercan kesal'la birlikte çalışması.
  • iyi oyuncuların para için uyduruk kaba seviyesiz sulu komedilerde oynamaması. orjinal senaryolara şans verip, kendilerinin de evde gönül rahatlığıyla dvd'sini izlemeye değer bulacakları filmlerin içinde yer almaları. usta oyuncu diye anılan bir sürü oyuncu öyle leş filmlerde oynuyor ki eminim kendileri bile ikinci kez oturup izlemiyorlar.

ses sanatçılarının ise şu elektronik müzik saçmalığına bir son verip daha akustik düzenlemelere yönelmeleri. üzerine biraz kafa yorulmuş sözler ve düzenlemelerle kaliteli albümler yapmaları. 90'larda türk popüler müziğinin zirve yaptığı dönemi referans almaları.
hesabın var mı? giriş yap