• nereye gideceksiniz, her yer bok oldu iste. koyunuze donun en iyisi.
  • bu sıralar pek uğranmayan başlık.
    "bilmem kaç mart 2020 işe gidenler" başlığında ağlayanlar bile buraya entry girmiyor.
    ilginç bir doğa olayı.
  • işe ara verip üsttekini mutlu etmek için giriyorum. son yaşananların ışığında en doğru adreslerden birinin almanya olduğu görülmüştür birçok insan tarafından.

vatandaşına "sen yeter ki evde kal, işinden olmayacaksın, kiranı ödeyeceğim, faturalarını ödeyeceğim, işletmeler batmayacak" diyen başka bir ülke görmedim şimdiye kadar.

virüs önlemi olarak inşaat ve havacılık sektörüne kıyak geçen, "kendi ohalinizi kendiniz yapın bize iş çıkarmayın " diyen 65 yaş üstünü evde tutamayan, parasızlıktan ohal ilan edemeyen bir devlet gördüm yedek akçesini ham hum ekmek arası yemiş.
  • rahmetli babam gün gelecek;insanlar allahım al canımı diyecekler derdi.inan şu an o durumdayım.işlerim kötü,psikolojim bozuk,evden çıkmasam delireceğim; çıkıyorum azami dikkatle, iş yerime gidip geliyorum.pişman oluyorum çoluk çocuğa bir şey olacak diyerek ama yapacak bir şey gelmiyor elimden.
  • ingiltere, abd, ispanya ve italya’da yaşanan emekçiler için trajediden sonra sanırım gözler küba’ya dikildi. yoksulsan, emekçiysen ve sıradansan ilgili kapitalist ülkeler ölmenizin daha uygun olduğunu düşünüyorlar.

neyse gözler sağlık hizmetlerinin ücretsiz olduğu ülkeye küba’ya dönmüş durumda.

küba kimsenin istemediği gemileri kabul ediyor, ilaç üreteceğini garanti ediyor ve corona’dan iyileşen hastalarını sunuyor.

ben mi türkiye’deyim gitmem bir yere.
  • coronasız ülke varsa bilet alalım hemen.
  • şu şartlar altında siktir olup gidilecek tek yer...

çankırı'da bulunan tuz mağarası...

" kaya tuzu tabakaları 37-24 milyon yıl önce oluşan çökel tabakaların arasında bulunur. bu tuz yataklarının hititler zamanından itibaren işletildiği tahmin edilmektedir.

mağarada 200 yıl önce tuz yatağına düşerek ölen eşek bozulmadan günümüze kadar kalmıştır. eskiden tuz at ve eşek arabaları ile çıkarılıyordu. ankara mta müzesine taşınan eşek bozulmaya başlayınca yeniden tuz mağarasına geri getirilmiştir. tuzlu ortam antibakteriyeldir, mikrop bakteri üreyemez, bu nedenle çürüme olmamaktadır. yakın zamanlarda bulunan bozulmamış tavşan ve yılan ölüsü mağarada sergilenmektedir."

alıntı vikipedi...
  • o kadar çok istiyorum ki hayallerinize ulaşmanızı anlatamam, sizden bile çok istiyorumdur.

hadi artık bi siktirin gidin şu ülkeden
  • nere gidek gardaşım her yer korona..
  • covid-19 salgınında da geri kalan her alanda, her durumda yaşadığımız gibi yine damarlarımızın en derinlerinde hissettiğimiz arzudur.

virüs bize geç geldi, bundan yararlanmamız lazımdı; italya ve ispanya gibi örneklerden ders çıkarmamız gerekirdi. tam "acaba bu kez işler doğru mu yürüyor?" derken yine şaşırmadık. yine midemiz bulandı. bu ülke bir kez daha tüm insanlarıyla, tüm cehaletiyle, kurumlarındaki tüm yetersizlik ve kokuşmuşlukla sınıfta kaldı. ülkeye tam 1 ay geç gelen salgında şu anda yayılma hızımız dünya sıralamasında ilk sıralara oynuyor. ne bekledik ki zaten? neden ummuştuk ki bu sefer iyi olacağını?

hafta sonu hava güzel olduğunda gördük bok varmış gibi sahilleri, piknik alanlarını dolduranları. gördük hastanelerde test yapılmayan hastaları, yatırılmayan vakaları, kabul etmeyen doktorları. gördük umre'den gelip karantinadayken sanki işkenceye yatırılmış gibi bas bas bağıranları. gördük hız bu denli yükselmişken hâlâ inadına sokağa çıkma yasağını getirmeyen yöneticileri. gördük avrupa'da maçları ertelemeyen tek federasyon olmayı başaran tff'yi. gördük "yaşlılar sokağa çıkmamalıdır." sözünü götünden anlayıp sokakta yaşlılara telefon ellerinde zorbalık yapıp tiktok'a koyan kepazeleri, işi dalgaya alan soytarıları, camiye virüs girmez diyen yobazları. kimse çin'de yarasa yiyeni falan suçlamasın. italya kırılıyorsa suçlusu italyandır, türkiye kırılacaksa suçlusu türk olacaktır.

istediğiniz kadar milliyetçilik yapın, ülkemizi seviyoruz deyin. duygusal yaklaşan kimse ülkesinden, toprağından ayrılmak istemez. ama şu ülkede doğmuş mantıklı düşünebilen her insan evladı için türkiye'den siktir olup gitmek artık şart oğlu şarttır.
hesabın var mı? giriş yap