• islamcıların favori abd başkanı donald trump kudüs'ün başkent olmasını sağlamıştı, islamcılar neden tersini savunsun ki? islamcılar israil için yaşamıyorlar mı?
  • bunun ispatı şudur.

mavi marmara olayından dolayı biz israil ile davalı olduk. daha sonra ikili müzakerelerle sulh yoluna gidildi ve anlaşma sağlandı. ve yazılı anlaşma yapılmasını istediler. bu şekilde ki ikili anlaşmalar ülkelerin herhangi birinin başkentinde imzalanır. bizim heyt de bu anlaşmayı kudüs de imzaladı. anlaşma metnine de imzalandığı yer jerusalem(kudüs) yazıldı. bu da bizim kudüsün israilin başkenti olduğunu tanımamız anlamına geliyor. ayrıca o anlaşma da alınan paranın karşılığında neler vadedildiği de ayrı bir konudur.
  • meydanlarda filistin kudüs ümmet muhammed müslümanlık dersin; gerçekte israil, yahudilik, siyonizm, büyük ortadoğu projesi, israil'in başkenti kudüs'tür dersin. siyasal islam budur işte.
  • (bkz: imzalarken bana mı sordunuz) coming soon...
  • resmî olarak türkiye'nin, kudüs'ün israil'in başkenti olduğunu kabul etmesi olayıdır. hem de 2016 yılında gerçekleşmiş olay. muhtemelen ilk kabul eden ülkelerden biri olmuşuz. ortamlarda arap şakşakçılığı yaparsınız kim bilecek.
  • önce- mısırlı gardaşlar, bacılar
    sonra- uygur türkü gardaşlar, bacılar
    şimdi- filistinli gardaşlar, bacılar
    ..
    ...
    daha sonra- azeri gardaşlar, bacılar
  • siyasal islam = bop x bop = siyasal islam

bakın bu denklemi 20 yıldan fazladır adım-adım izliyoruz. bilmeyenler biraz araştırıp, okusunlar.
  • başkent olarak geçtiğine dair bir ibare yok. fakat kudüsü diplomasi sahnesine taşıması açısından önemlidir. kudüs yerine amazon ormanlarında bir köy de yazılabilirdi ya da ankara yerine konya'da olabilirdi.
  • zaten öyle değil miydi?
  • ciddi anlamda konuyla ilgili kamuoyuna bir açıklama yapılması gerekir. eğer ankara ve kudüs ibareleri anlaşmada başkentleri temsil ediyorsa "ortalık karışacak vaziyet alın." yok anlaşmanın imzalandığı şehirler olduğu için anlaşmada yer alıyorsa, şehir isimlerinden ülke yönetimleri/hükümetler kastedilmiyorsa sıkıntı yok gibi görünüyor.
hesabın var mı? giriş yap