şükela:  tümü | bugün
  • finansal kolenin de fakiri hic cekilmiyor dedirtmistir

gercekten bu noktaya geldi mi bu isler? hav hav buyrun yuce sahibem nedir amk?

koleye gel koleye.. 193 tl parasi var. lan kole olmaya bile elverisli butcen yok colugun cocugun rizkini bunlara mi yediriyorsun yaziklar olsun sana ya :)

ps: kole sol framede sansurlu oldugu icin slave kelimesi kullanilmistir.
  • insanlik tümden yok olsun. yenisi gönderilsin. artik ariza verecek bir noktasi kalmadi zira.
  • sahibenin finansal kölesinin fakir olmasıyla yaran olaylar bütünü. 193 tl'si var adamın max 50 tl alışveriş yap diye sahibesini tembihliyor. ulan bari birbirinizin ağzına falan işeyin ne bileyim koli bandıyla birbirinizi filan bantlayın inanın şu görseldeki kardeşimiz daha layığıyla yerine getirmiş köleliği.

edit: arkadaşlar mesaj atmayın köle veya sahip değilim. twitterda siyasi vaatlere bakıyordum o sırada gördüm fotoğrafı. ne meraklısınız adam bantlamaya aq
  • az biraz kurcalayınca bir sürü öyle hesaplar varmış,
    youtuber gibi sahiber diye yeni bir meslek çıkmış oratalığa..
  • lan her gün "vergi" adı altında bu tatmini yaşadığımız için fazla ilgimi çekmedi,
    ilgisini çekenler sanırım malum partiye gönül vermiş arkadaşlar.
  • ayak bileğinden yaptığım çıkarımla +60 kg olduğunu düşündüğüm bir kadına ait sapkın twitter hesabıdır. soba borusu mübarek.

edit : yeşillendiren arkadaşlar sayesinde +80 kg olduğunu düşünüyorum. şu patates çuvalı gözümden kaçmış.
  • hayretler içinde bırakmış profil.

gerçekten nasıl olabiliyor. diğer tweetlerini hayretler içinde ve her seferinde "bu kadarı da olmaz" diyerek okudum. nasıl oluyor, psikolojik açıdan nasıl düşünüyorlar. bir insan nasıl aptal yerine konulmaktan bu kadar haz alabilir ki... anlayamıyorum..
  • araf 11...27. ayet
    sizi yarattık, sonra size biçim verdik, sonra da meleklere: "âdem'e secde edin" dedik; hepsi secde ettiler, yalnız iblis, secde edenlerden olmadı.

(allah) buyurdu: "sana emrettiğim zaman, seni secde etmekten alıkoyan nedir?" (iblis): "ben, dedi, ondan hayırlıyım; beni ateşten yarattın, onu çamurdan yarattın."

(allah) buyurdu: "öyleyse oradan in, orada büyüklük taslamak senin haddin değildir. çık, çünkü sen aşağılıklardansın."

(iblis) dedi: (bari) bana (insanların) tekrar diriltilecekleri güne kadar süre ver."

(allah) buyurdu: "haydi sen süre verilmişlerdensin."

"öyleyse, dedi, beni azdırmana karşılık, and içerim ki, ben de onlar(ı saptırmak) için senin doğru yolunun üstüne oturacağım."

"sonra (onların) önlerinden arkalarından, sağlarından sollarından onlara sokulacağım ve sen, çoklarını şükredenlerden, bulmayacaksın."

(allah) buyurdu: "haydi, sen, yerilmiş ve kovulmuş olarak oradan çık. and olsun ki,onlardan sana kim uyarsa, (bilin ki) sizin hepinizden (derleyip) cehennemi dolduracağım."

(sonra allah, âdem'e hitab etti): "ey âdem! sen ve eşin cennette durun, dilediğiniz yerden yeyin; fakat şu ağaca yaklaşmayın, yoksa zalimlerden olursunuz."

derken onların, kendilerinden gizli kalan çirkin yerlerini kendilerine göstermek için onlara fısıldadı: "rabbiniz, başka bir sebepten dolayı değil, sırf ikiniz de birer melek ya da ebedî kalıcılardan olursunuz diye sizi şu ağaçtan men etti." dedi.

ve onlara: "elbette ben size öğüt verenlerdenim." diye de yemin etti.

böylece onları aldatarak aşağı sarkıttı (önceki mevkilerinden indirdi). ağacı(n meyvesini) tadınca, çirkin yerleri kendilerine göründü ve cennet yapraklarını üst üste yamayıp üzerlerini örtmeğe başladılar. rableri onlara seslendi: "ben sizi o ağaçtan men etmedim mi ve şeytan size apaçık düşmandır, demedim mi?"

dediler ki: "ey rabbimiz! biz kendimize zulmettik, eğer bizi bağışlamaz ve bize rahmetinle muamele etmezsen muhakkak ziyana uğrayacaklardan oluruz!"

(allah) buyurdu: "birbirinize düşman olarak inin, sizin yeryüzünde bir süreye kadar kalıp geçinmeniz gerekmektedir."

"orada yaşayacaksınız, orada öleceksiniz ve yine oradan (dirilip) çıkarılacaksınız!" dedi.

ey âdemoğulları, size çirkin yerlerinizi örtecek giysi, süslenecek elbise indirdik. hayırlı olan, takva elbisesidir. işte bu(nlar), allah'ın âyetlerindendir, belki düşünüp öğüt alırlar.

ey âdemoğulları. şeytan, ana babanızı, çirkin yerlerini onlara göstermek için elbiselerini soyarak cennetten çıkardığı gibi, sizi de (şaşırtıp) bir belaya düşürmesin! çünkü o ve kabilesi, sizin onları göremeyeceğiniz yerden sizi görürler. biz, şeytanları, inanmayanların dostu yaptık.
  • yukarıda yazıldığı gibi
    (bkz: finansal kölenin fakir olması)
    ahuhah

çok guluyorum bu finansal köle muhabbetine bu arada. sanki seksüel köle, manevi köle, vs köle gibi ayrımlar var da, finansal ayrilmis böyle. salakca.
    isin ruhuna aykırı bi kere.

kirk yıllık prodomluk olmuş sana finansal sahibelik.