delfina

  • azimli
  • mangal yürekli rişar (508)
  • 3465
  • 42
  • 13
  • 0
  • dün

ibretlik dudak silikonu rezaleti

estetik cerrahi başlığına yazmıştım bunu, basıma gelmiş hededir. hem de 6-7 sene önce bağdat caddesinde, cadde ustunde muayenehanesi olan en popüler estetik cerrahlardan birine yaptırmış olmama rağmen...

on not: silikon değil, dudak dolgusu idi. operasyonla yapilan bisey değildir bu. doktor bir enjektore çektiği hyalüranik asiti dudağa birkaç noktada enjekte eder. bu da dudakta 1 yila yakin, geçici bir şişkinlik sağlar.

--- spoiler ---

"5 sene önce yaptırdığım basit ve minik; hakkaten miniminnacık boyuttaki bir dudak dolgunlaştırma enjeksiyonunun, 5 sene sonra komplikasyon oluşturması sonucu beni insandan orangutana doğru eviren bir mutasyona girmenin haklı gururu içindeyim... hayır, literatür tarıyoruz, yok böyle bişey. yok böyle bi komplikasyon süresi!

6 ay sonra beliren komplikasyon var, 5 ay var,
ama 5 sene nedir ulan?!?

üstelik normalde 2,5 , max 3 sene hafif dolgun kalması gereken dudak 5 senedir ilk yapıldığı zamanki gibi takılıyordu. gürüntüden memnun olduğum için sallamamıştım ama resmen götüme girdi o şemsiye.
şu an ayrı şehirde yaşıyorum. enjeksiyonu bağdat caddesindeki bi plastik cerraha yaptırmıştım o zamanlar. orda yaşıyordum...

burda şahane bi estetik cerrah aile dostumuz var. yanındaydım bugün. o da kesinlikle açıklama getiremiyor. yanaklarımda ve çenemde filan 3 gün içinde abuk subuk sert-acılı kitleler türedi.
bi kısmı gün içinde yayıldı ve yüzümün alt kısmını bütünüyle asimetrik bi şekle soktu...
anne ben amorf oldum.
dudaklarım o kadar şişti ve derisi gerildi ki, resmen yırtılacak diye korkmaya başladım. bildiğin zenci dudağı, 3. sınıf pornocu dudağı, angelina jolie dudağı oldu (hayır kesinlikle güzel değil, sadece tuhaf)

1 hafta kadar bi antienflamatuar deneyip, sonuç olmazsa yüzüme steroid iğneleri yapılması gereken bi sürece girecekmişim.
o da olmazsa biyopsi+cerrahi

bikaç sene sonra gene minicik bi boyut oynaması için meme cerrahisi düşünen şahsımı artık kesinlikle kaybetmiş branştır.
tövbeler tövbesi. bi daha kendini elletini eşek sudan gelene kadar dövsünler.
gitti mis gibi surat amk :/

edit: antienf. tedavisi işe yaramadı. steroid iğneleri yaptı doktorum yüzümdeki acılı odaklara. 2 güne indi surat. daha da tekrarlamadı.
ama dudaklarım hala doğal hali gibi değil. dolgun yani. enjeksiyon geçmedi (gerçi görüntü estetik olduğu için bundan şikayetim var diyemem)"
--- spoiler ---

bu arada dun gene o aile dostumuz olan doktorla beraberdik. yüzüme bakıp "sisiyor" dedi... "nasi yani?" dedim.
"bundan sonra ne zaman bağışıklık sistemin düşüşe geçse, sıkıntılı donem geçirsen, vs, o oradan patlamak için fırsat kolluyor olacak" diyerek müjdeli haberi tekrarladı.

sen de gel amk. topla da gel

*yapan uzmanın ismini ozelden verebilirim

devamını okuyayım »
02.05.2017 09:02