şükela:  tümü | bugün
  • yüksek lisans yapılarak önune geçilecek durumdur.
    düzeltme:imlâ
  • bittiğiniz andır. bitirince anlarsın.
  • hayattan çalınan yılların son bulması olarak vuku bulacak eylem. ha lisans yetecek mi yoksa dertler su yüzüne tekrar mı çıkacak ayrı konu. ama bu ülkede en akademik lisans yapılması anlamsız alanlara sahipse kişi piyasaya girme konusunda fikirlerini tekrar tekrar gözden geçirmek zorunda.
  • eğer bitirdiğiniz bölüm güzel ise sorun yoktur. cok guzel bir biçimde hayat devam eder. ama normal bir bölüm bitirdiysenin ve iş bulma sahanız dar ise bilinmez bir boşluğa ufuk açarsınız
  • hoş değil. ne bileyim. ama lazım. iş güç için değil. bir yerden kapitalizme uyum sağlamaya başlamak lazım geç kalmadan, yoksa deliririk
  • teoride bitti ama hâla kalbimizde yaşıyor (bkz: benbittidemedenbitmezasdffghjkl)
  • ilk üç yıl bitmesi için gün saydığım fakat son düzlüğe çıktığım şu günlerde bitirmek istemediğim olay. çok çok kötü bi şehirde okusam da bitmesin be. ben yine sıkıntıdan aynı gün 3 film izlerim. yurt yemeklerine de razıyım yeter ki bitmesin. meslek hayatı zorluklarının farkına varmış biri olarak kaçabildiğim kadar kaçacağım.
  • bugün başıma gelen olaydır. okulda son dersime girdim. büyümek ve yetişkin olmakla ilgili bir çeşit bunalımın eşiğinde olduğumu hissediyorum. post-üniversite sendromu deneyimlerini paylaşmak isteyen yazarlar yeşillendirebilir.