364 entry daha
  • yıllar yıllar önce çetin tekindor'u görmüştüm taksim'de.. ara sokaktan çıktı, meydan tarafına doğru yanında insanlarla yürüyodu. ben de ergendim, daha açık olmam gerekirse o gün, alkol almış, kalabalık grubu olan bi ergendim..

neyse aramız bi 30 metre açılmıştı ki biz de o tarafa doğru yürümeye başladık. çetin beyi sürekli göz hapsinde tutuyor, adeta gözlerimle soy ( oldu tabii) derken.. işte o yanında kız bulunmasının getirdiği deli fişeklik, o abdürrahim albayrak ruh haliyle bi anda , bi elim havada "kraaaaaaal !" diye bağırıp, öndeki gruba karşı depara başladım.. yalan yok, o taksimdeki kuş sesi yapan abi bile bi ara melodiyi kesti, beni izlemeye başladı ama gel gör ki çetin bey tarafından siklenmiyordum, istiklal caddesinin tam çıkışına yaklaşmışken aramızda 5 metre falan kalmıştı ve ben vasat ve sempatik olma sınırı aşalı çok olmuştu..

neyse, biranın mide de yaptığı gazın ve atılan deparın da etkisiyle gür başlayan " kraaaaaaaal" 'lar, önce sesiz ve kısık " kral" dönüşmüştü ki, sevgili tekindor bana doğru dönmeye başladı, yalnız dönerken de bi elini cebine attı... evet, para çıkarıyodu ve evet, beni balici sanmıştı.. göz göze geldik, bugün liselilere nasıl bakıyosam öyle baktı, yani mimik olarak gülümsüyodu ama gözlerinden benden tüm benliğiyle tiksindiğini anlayabiliyodum.. o kısa süre de, kıvrak bi manevrayla hemen kralpınar'a çevirdim. tekindor ve arkadaşlarını geçtim.. tekrar elimi kaldırıp büfelerin orda tanımadığım bi kıza pınarmışcasına sarıldım.

kısacası aranızda öyle beğendiğiniz aktris/aktörlerden bahsedip, al pacino eşiğini aştıktan sonra haluk bilginer ve şener şen'den sonra aklınıza çetin tekindor geliyorsa, bi 10 yıldır tutturduğu çizgi, hep kaliteli yapımlarda yer almasından falan dem vuruyorsanız, sevgili arkadaşlar; siz bugün o geyiği çevirebiliyorsanız, sebebi benim o gün tekindoru ayak üstü, uyutmadan 45 saniyede incepte etmemdir .

not: çağan ırmak'tan maddi bi talebim yok. adıma bi hayrat yaptırsa güzel olur tabii.
4145 entry daha
hesabın var mı? giriş yap