• hafızamdaki yeri "morrison'a morrison'dan fazla benzeyen adam" olarak sabit kalacak oyuncu.
  • aslında the doors'da oynamamıştır kendisi. oynayan kişi bizatihi jim morrison idi. halk galeyana gelmesin diye açıklanmadı yıllarca ama böyle oldu. yine ilk benden duydunuz amınakoyım iyisiniz. evet.

edit: olm valla lan..
  • bu adama jim morrison rolünden sonra oscar verilmemesi kanımca akademinin yaptığı en büyük haksızlıktır.
  • kendisi gırtlak kanserini atlattı fakat sesini kaybetti. yemek yeme konusunda da ciddi problemler yaşıyor.

top gun maverick filminde konuşması eski ses kayıtlarının yapay zeka ile yeniden üretilmesi ile sağlandı.

tam bir ikon oyuncu.
  • bu adamın top gun filmindeki gençliği, ortamın piç ama işini en iyi yapan alfa erkeği karakterine cuk oturuyor.

mesela tom cruise da o alfa tipi yok.
    fakat mazlum ve cesur tarafı simgelediği için o filmde tabiki başrolde yer almıştı.

tekrar val kilmer'e gelecek olursak öyle bir adamın şimdiki haline bakınca gerçekten dünya boş ve geçici diyorum.

gençlik, mal mülk hepsi yalan hepsi geçici baki kalan tek şey iyilikler ve kötülükler....
  • götü göbeği salmak deyiminin hollywood'daki karşılığı...

yani artist camiasında o kadar adam var bunun gibi kilo alan ve aldığı kiloyu vermek için efor sarf etmeyen başka adam yok.
  • doors filminde parcaları soyleyen aktor.rol arkadasi meg ryan cekimler sirasinda bunun karavanından hep oors parcaları duyuyor...sonra birgun iceri girdiinde aslında acık bi teyp falan olmadıgını,parcaları bizzat val kilmer in soyledigini gorup dumur oluyor..
  • hangi filmde seyredersem seyrediim bi türlü jim morrison karakterini kafamdan atamadıım şahsiyet.. bana kalırsa the sainttede jim morrison oynuyodu heattede
  • asıl performansını the doors ' ta göstermiş olsa da benim için favori rolü heat ' teki sadık suç ortağıdır.
  • hayatını anlatan val adlı belgeselin galasında oğlu ve kızı sağlık durumunun iyiye gittiğini söylemişler.bir ihtimal tedavisi sürüyor ve kilmer kendini göstermek istemiyordur.
hesabın var mı? giriş yap