• amerikan futbolculari gibi gezerdi kadinlar eskiden. annem de takardi. o zaman da nefret ederdim bu zaman da nefret ediyorum. o korkunc bisey. o bi ekol. hatirladim kotu oldum.
  • (bkz: zerrin özer)
  • kuru kuru gitmeyen aksesuar. yanında bir adet saç bandı, bir adet gömlek üzerine (göbek hizasında takılacak) kemer, bir çift de beyaz spor ayakkabı alınmalıdır. sonra da en yakın diskoya gidilip omuzlar kaldırıla indirile kaldırıla indirile dansedilmelidir ki vatkalı omuzlar kulak hizasını geçsin, kavalyeniz (bkz: gachayim) desin.
  • elbiselerin omuz kısmına takılan bi cisim.bunlar 80 li yıllarda hayvani boyutlarda olup etege dogru daralan elbiselerde kullanılmişlardır.bu da bana perihan savaş ve hülya avşarın eski filmlerini hatırlatır.tabi kafalarda da allı pullu mümkün oldugunca abartılmış saç bantları olmalıdır.
  • ayrıca, her kıyafete göre renk renk satılırdı bunlar, tuhafiye denen küçük esnaf bayaaa bir gelir elde etmişlerdir o zamanlar netekim, vatkalı gömlek, belde düşük kemerler ve kafalara takılan bantlardan başka aksesuar olarak mutlak neredeyse omuza kadar sallanan küpelerden de takılırdı, pantolonun altına ise mutlak tozluk takılmalıydı
  • her türlü erkek* ceketinde her zaman kullanılmış ve hala kullanılıyor olduğunu bilmeyenlerce direk kadın modasına ilişkilendirilen halbuki kadınları sadece 80li yıllar boyunca esir etmiş u şeklinde içi süngerli giysi yardımcı elemanı.
  • günümüzde göğüse takılan silikonun kadında yarattığı psikolojik mutluluk ve sahte özgüven duygusu neyse o zamanlar da aynı şey vatka için geçerliydi.. dar ve düşük omuzlu kadınlar vatka takarak aynada kendilerine bakar mutlu olurlardı..
  • (bkz: votka)
  • sivil rütbe.
hesabın var mı? giriş yap