şükela:  tümü | bugün
 • aşmış , yarmıs , lich. kendi verdigi kılıc sayesinde , kas'la tepisirken patlamıs ( bu savas sayesinde kasta ravenlofta ucuor) , dunya yuzeyine kendisi inmek gibi bi hata yuzunden dark powerlarca ravenlofta alınmıstır.

  eli ve gozu ayrı ayrı artifact olan demigod.
  (bkz: eye of vecna)
  (bkz: hand of vecna)
 • aslen olayimiz biraz daha karmasiktir. mevzubahis kavgada kas cok pis dovusmus, kilicina sumugunu surmus, vecna'nin yuzune osurmus, gozune parmagini sokmus (bkz: eye of vecna), vecna'nin da elini hizara kaptirmasi (bkz: hand of vecna) sonucu buyuk avantaj saglayip kendisi gibi pis dovusen, balgam atan kilici (bkz: sword of kas) ile (vecna tarafindan yapilmis olup akilli ve egoist bir zattir), vecna'yi oldurmustur. ancak vecna da keriz degildir, cunkum buyuleri sayesinde kas demiplane of ash ve negative energy plane arasindaki castle cavitius'a (vecna bey'in kalesi) hapsetmistir. muteakip yuzyillarda kas'in yasam gucu emilirken vecna'ya tapan bir grup zibidi (greyhawk satanistleri) ve bunlarin yaptigi taskinliklar dolayisiyla vecna'nin esansi (ruhu neyin) bir demigod olarak (of secrets and dark magic, yanilmiyorsam) geri donmustur. kas da vampir olmustur ola ola o kadar zaman mapusluktan sonra.

  sonra bi katakulliyle (iki kelimelik ozetini barbar bey yapmis) bu ikisi ravenlofta yollanmis, yan yana yuva (domain) sahibi olmuslardir. gecimsizliklerini orada da surdurerek "ev alma komsu al" sozunun onemini bize anlatacak bir ornek teskil etmektedirler.

  (not: cavitius düzeltmesi içün khuzdul of krsanthi'ye teşekkürlerimi sunarım, dalgınlığıma gelmiş)
 • bir dönem mekanı castle cavitius olmuştur kendilerinin. (avernus baator'un 1. layeridir.) quasielemental plane of ash'taki bu yeri doomguard'ın en maşşaklı elemanlarının eline bizzat teslim ederek almıştır vecna. ayrılmasının ardından hemen yolun karşısındaki negative energy plane'den gelen kamyon dolusu spectral olsun, corporeal olsun her çeşitten undead burayı mesken tutmuş, evi darmadağın etmiş, keraneye çevirmişlerdir güzelim kaleyi.
 • altıncı nesil miğferdibi yazar. okunmaya değer entryleri var.
 • kafayı büyü, frp, fantastik edebiyatla bozmuş kişi. oysa memleketimize ilk geldiğinde çitlembik gibi; yanakları al al, efendi bi çocuktu... zorluklarla mücadele eden çalıkuşuydu... sonra bi haller oldu oğlana...

  tanıdığım çok iyi bi hoca var. muskası tutarsa kurtaracağız...
 • konsepti oyle sevmis olacak ki yazarlar, ilerleyen zamanla adamin gotu basi (resmi kaynaklara gore ayagindan dislerine genis bir yelpaze var) ayri artifact olmustur.
 • her cuma koca bir developer tayfasıyla evine çöktüğümüz canım kardeşim.
  pis .net'ci
 • insanlara haber vermeden ve hiçbir iletişim yolu bırakmadan bir anda ortadan kaybolmamın üzerine, kardeşimin in profiline kadar ulaşıp durumumu soran vefalı * arkadaş :)
 • stranger things'de yeni canavarımız...
 • stranger things'teki hâli şöyle'dir.
hesabın var mı? giriş yap