• usulca şarkısıyla gönlümü eriten adam.
  • akrep nalan'ın ilk albümü dağ çiçeği'nin tüm düzenlemelerine imza atmış, albümün isim şarkısına da söz yazarı ve besteci olarak imza atmış komple müzisyen, sanatkarlar sokağı'nın vedat abisi.

ece ülker'in ilk albümü önce şubat bitti'deki ve banu akın'ın kırmızı leke albümündeki tüm şarkıların düzenlemelerine imza atmış, haluk çetin'in şiiriçi şarkılar albümüne de aynı katkıyı vermiştir. zuhal olcay ve leman sam'ın albümlerinde de aranjör, söz yazarı ve besteci olarak çalışmıştır. selmi andak şarkıları albümünde aranjör olarak yer almanın ötesinde, albümü kendi prodüksiyon firmasından çıkarmıştır. coşkun demir'in coşkun demir 2002 albümü, can atilla'nın sır çocukları film müzikleri ve burçin büke'nin volume 1: rüyam-my dream albümü de sakman prodüksiyon'dan çıkmıştır.

birçoğuna kendi albümlerinde de yer verdiği ama başkaları tarafından seslendirilen eserleri aşağıdaki gibidir:

-akrep nalan: dağ çiçeği (söz ve beste)
    -aşkın nur yengi: yasemin yağmurları (söz ve beste)
    -cem özer: muammalı hummalı aşk (beste)
    -cezmi ersöz - şiir albümü: acıyla erir yüzüne aşık çocuk, artık sokağa çıkabilirsin, çatlamaya koşan at, cehennem meleği, hayalet, iki karanlık orman, yok karşılığı yüzünün, ızdırabım sende, karanlık kokulu otlar, kendini saklama çiçekleri, ölü kelebekler, eksik evler (besteler)
    -çiğdem erken: yani yani (söz ve beste)
    -füsun coşkun: olsun (söz ve beste), feride (söz ve beste), turnam (söz ve beste), olsa da olmasa da (söz ve beste), alev alev (beste), uzaklarda (beste),
    -gülcan altan: kandilli (söz ve beste), yani yani (söz ve beste), ateş oldum (söz ve beste), seninle olmadan (beste), biz bunları birlikte aşarız (söz ve beste), muammalı hummalı (beste), akdeniz şarap ve ayrılık (söz ve beste - "yine ayrılık" adıyla 2003 kuşadası altın güvercin şarkı yarışması finalisti), benim adım kırmızı (söz ve beste), yorulduk mu güvercin (beste), birisi var (söz ve beste), tay (söz ve beste), ayrılık da sevdaya dahil (beste), iç şarabı (beste), kuklalar (beste)
    -hepsi: yalnızlığım (beste)
    -hümeyra: göçtü gitti, yalnızlık türküsü, yüreğim var (besteler)
    -leman sam: kavak yelleri (söz ve beste), taşra (beste), senden sonra (beste), deli kuş (söz ve beste), sarılsam üşür müsünüz (beste), kandilli (söz ve beste), memed'in türküsü (söz), her neyse (beste)
    -levent yüksel: yalnızlığım (beste)
    -mustafa ceceli: ben o değilim (beste)
    -nükhet duru: tay (söz ve beste)
    -selçuk yöntem- şiir albümü: amorti, kadınlar için sone, sis, güzelleme, sevmeyi unutanlar için, herkes gitmek istiyor, vazgeçmeler ustası, sevda üstüne (besteler)
    -yasemin göksu: ateş oldum (söz ve beste)
    -zuhal olcay: bilinmeyen aşk (söz ve beste), hayallerim (söz ve beste), gecenin öteki yüzü (söz ve beste), yani yani (söz ve beste), ankara'da aşık olmak (söz ve beste), memnun oldum (beste), süreyya (söz ve beste), yalnızlığım (beste), bir hüzün şarkısı (söz ve beste), ayrılık da sevdaya dahil (beste), beni korumalısın (beste), bırak her şeyi (beste), yorulduk mu güvercin (beste), ihanet (beste), ıssız kaldım (beste), kadın ne bekler (beste), kafam karışıyor (beste), kara güvercin (beste), küçük bir öykü bu (beste), neden (beste), nefes nefese (beste), olsun (beste), özledim (beste), rüzgar (beste), sen farklısın (beste), sevgilerde (beste), sizi gözlerdim hep (beste), uçmak (beste), ve seni bekliyorum (beste)

eltiler, mars kapıdan baktırır, ayışığı neredesin ve kurşun kalem dizilerinin müzikleri ile kiraz çiçek açıyor ve kurşun ata ata biter filmlerinin müzikleri de kendisine aittir. uygarlığın izinde balığın seyri belgeselinin müziklerini de vedat sakman yapmıştır.
  • ateş oldum adlı parçasına yürürken denk gelirseniz bir köşeye oturup ağlarken bulursunuz kendinizi, alır götürür sizi.
  • mekan sakman ve sakman konak'tan sonra bu sene bodrum mavi'nin işletmesini de almış sanatçı/işletmeci. bodrum merkez'in geçirdiği arap turist odaklı transformasyonu takiben, mavi gibi bir efsanenin ruhuna sadık biçimde yaşamını sürdürdüğünü görmekten çok mutlu oldum, elleri dert görmesin.
  • yeni albümünü müjdeleyenen usta.

şu hayatta alınabilecek daha iyi haberin sayısı herhalde bir elin parmağını geçmez.
  • yaklaşık 3 hafta önce keşfettiğim ve sürekli dinlediğim, mükemmel şarkılar yapmış ve yapıyor olan muhteşem kişilik.
  • kimse yazmamis ama ikinci bahar dizisinin muzikleri de kendisine aittir.

diziyi daha once izlememistim, youtube'da denk gelince arkada oynasin diye actim. ulan adamlara bak o zamanlar ne muzikler yapmislar diyordum ki arkadan "usulca" caldi. vaaays dedim icimden. helal ne diyim.
  • bu ay içinde 'usulca vedat sakman: müzisyen' adında deniz durukan tarafından yazılmış bir biyografisi yayımlanacak olan müzisyen. aynı zamanda nar çiçekleri albümünün de yolda olduğunu müjdelemiştir.
  • hangi şarkısı hangisinden güzel karar vermek zor ama ilk sırada şunlar olurdu sanırım .

herneyse
    usulca
    kırıldık bir kere
    aşıksan eğer
    ateş oldum
  • "nar çiçekleri" adlı yeni albümü dijital platformlarda yerini almış büyük usta.
hesabın var mı? giriş yap