• izmir'de iki adet bulunan volkswagen satış ve hizmet şirketidir. merkez alsancak'ta, bayii gaziemir'dedir. hem satış hem de hizmet kalitesi olarak alsancak merkezi şiddetle tavsiye ederim. profesyonel çalışıyorlar. ancak gel gör ki; gaziemir tarafı bir o kadar amatör ve is etiğinden nasibini almamistir. arayacağım derler aramazlar, serviste yapmadıklari hizmeti faturada keserler, çalışanlar işini severek yapmaz vs. alsancak vosmer'den öğrenecek çok şeyleri vardır.
  • gönen'in topu dikmesinden sonra ricardo aliberti - enriko aliberti kardeşler ile mahmut özgener'in ortaklığında kurulan işletme.
    volkswagen, seat, skoda ve porsche markalarının satış - servisini bu firma yapıyor. audi'yi ise eröz devralmıştı.
  • araç kabule gelen araç sahibi müşteriye saygısızca davranan volkswagen yetkili bayii. bugün yaşadığım olay anlatayım. 2016 model golf model aracımın göğüslüğünde direksiyon altındaki kısmında hafif bir çökme sebebiyle gittim, araç kabuldeki 2 beyfendi sen anahtarı bırak, şöyle kafeteryaya geç, bir şeyler iç falan hitapları ile karşılaştım. saygısızca tavırları yüzünden rahatsızlığımı belirtince beni yetkili kişiye sevk edip özür dilediler ama faydası yok. aşırı işten şımarmışlar. doğuş oto müşteri hizmetlerine de şikayetimi belirttim. bir daha kapısından girmem zorunlu bir durum olmadıkça. uzak durun
  • izmir bornova'daki servisinde yaptıkları hatayı kabul etmeyen, etse dahi 'oo üzerinden 4 yıl geçmiş' diyerek üstlerinden atan çalışanlara sahip volkswagen yetkili servisi.

üç ay önce ikinci el almış olduğumuz aracın kaputunun orijinalı ile vosmer'de değiştirildiğini biliyorduk. bizden önceki sahibi yolda dururken, bir iş makinesinin kepçesi kaputun üstüne vurmuş. bunda sorun yok. arkadaş da vosmer'de orijinalı ile değiştirtmiş. aldığında da bakmış veya bakmamış tam olarak bilmiyorum. daha sonra da kaputla ilgili herhangi bir değişim veya işlem yaptırmadığını söylüyor.
    ben kaputun tam oturtulmadığını birkaç hafta önce fark ettim ve kardeşime söyledim. satın aldığımız adama sormuş. o dikkat etmediğini söyledi. sonuçta yetkili serviste yapılan bir işlem var, gidip da yan sanayi bir yerde çıkma kaput takımı yapılmadı. vosmer'i arayıp randevu aldık. getirin bakalım dediler. ben çalıştığım için kardeşim götürdü, keşke ben götürseymişim. oradaki yetkili kişi önce onlardan kaynaklanmadığını, sonra bunun üstünden bilmem kaç sene geçmiş garanti dışında olduğunu söyledi. kardeşimi kandırdı ve gönderdi. sonra da ben aradım.
    dedim ki 'sonuçta bu işlemi siz yaptınız ve doğru düzgün yapmadınız. benden önceki sahibi zamanında yapılmış bir işlem evet doğru ve o adam düzgün kontrol etmemiş. ben de bunu yan yana duran iki polo gördüğümde fark ettim. bizim aracın kaputu ile amblemi arasında bariz boşluk var, düzgün takılmamış' dediğimde adamın cevabı 'neymiş, çok hassas bir ayar varmış o zamanla bozulabilirmiş. kaza yapan araçların tamiratında her şeyi tam yapılamazmış. kaput oturtulamayabilirmiş. sonuçta fabrikada robotla takılıyormuş, burada elle takılıyormuş. en sonda da zaten 4 yıl geçmiş üzerinden, yaptırmak isterseniz işlem ücreti alınırmış.' ben hayatımda böyle saçma cümle duymadım. o zaman senin sanayideki adamdan ne farkın kaldı? o zaman niye sana volkswagen yetkili servis deniyor. demek ki zamanında doğru takabilirmişsin.

çok sevgili ekşi ahalisi, size soruyorum. ben bu durumda genel merkeze şikayetlerimi iletip aracın düzeltilmesini sağlayabilir miyim?

ekleme: yardımlarınız için çok teşekkür ederim. doğuş oto'ya durumu anlatan bir mail gönderdim. aradılar ve inceleyeceklerini söylediler. süreci takip edeceğim. bakalım ne olacak.
  • (bkz: vosmer bornova)
    hasta giren ölü çıkar.
  • son derece kötü bir servistir.hiçbir sorununuz tam olarak çözülmez ve şikayet ettiğiniz arıza bir süre sonra nükseder.örneğin en az 10 kez aracın gaz(benzin) kesmesi ile ilgili şikayetle gittim ve her defasında bir süre sonra aynı sorunla karşılaştım, klimanın ısıtma sorununu onca masraf ve zamana rağmen tam olarak çözemediler, araç full bakımdan çıktığında renault 12'lerde bile en az bir ay bunu hissederdiniz bunlardan çıkan araçta, cebiniz epey zarar görüyor ve başka da bir şey hissedilmiyor.
    volkswagen'in turkiyedeki diğer servislerini bilmiyorum;eğer, genel servis politikaları böyle değilse vosmer'i iyi denetlesinler, böyleyse vay kullanıcının haline.
  • doğrusu ve yanlışıyla birlikte gaziemir şubesinden aracımızı almak nasip oldu.
hesabın var mı? giriş yap