şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çekmek için,
  önce malzemeler : (4-6 kişilik) ailece izleniyo ya, o bakımdan. ;)
  1-orta boy, özcan. cast ta yoksa, oktay da olur.
  malzemeden kısmayım dersen, o zaman, uzun boy, kimirzalıoğlu.
  (bunlar, çekim gününde, porselen makyajla iyice pırıldatılacak. 20 li yaş göstermesi için. bayatladıkları belli olmasın.)
  2-konak. saray. villa. (bütçenize göre)
  3- kaynana. (kaynana bir gece önceden hazırlanacak. güzelce kızdırılması lazım. zira, dizi boyunca göz pörtletecek. başka aksiyonu yok. göz pörtletmesi yeterli)
  4- şöhreti yeni başlamış genç kız. vasıfsız. seç beğen al. (hırslı olacak. bi de oktay la özcan ın pek boşu yok. muhtemelen vermesi gerekebilir. hazırlanacak)
  yapım aşaması :
  malzemeyi, bütçene göre işte, saray, konak nereyi seçtiysen, ortasında, topluyorsun. yanlarına garnitür için, tiyatro geçmişi olan yaşlı teyze, amca, arada karakter rolü kessin diye, bi iki dallama ekliyorsun. malzemeden ne kadar kaçmazsan o kadar iyi. garnitür sonuçta. masada yeşillik bol olsun ki göz doyursun.
  -oktay la yola çıktıysan, doğaçlama yardırsın, alın kırıştırma, ceket omza, tek kol kabartma, bildiği bunlar, çeşni veriyor diziye. takılsın. cam kasedeki maviş misket gözleriyle etrafa kendince anlamlı bakışlar fırlatsın.
  -özcan ın olayı, kilit konular getircen önüne habire, o da feri sönmüş koyun bakışı yapacak, içinde anlamlar barındırıyormuş gibi.
  -kimirzalıoğlu yine içlerinde en emek veren bu işe, hakkını yemeyelim. o na fazla replik yazma, tadı kaçıyor. yakın plan burun delikleri çek sürekli. zira kendisi burun delikleriyle oynayan bi oyuncu. balon balığı gibi, kızdırınca burun deliği şişiriyo. ondan, sürekli kızdırcan, o da burun deliklerini şişircek. millet bayılıyo buna.
  kız oynasa da olur oynamasa da. baktın kız iyice boş, biraz frapan takılsın. az açsın sağı solu.
  tiyatroculara da ortalığı toplattın mı, tamamdır.
  afiyet olsun.